Jaką inną skrzynie do vr6

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw kwie 17, 2008 13:59

Mati v6 pisze:W skrzyni z TDI wystarczy przełożyć obudowe sprzęgła od VRa i wszystko pasuje.
to w kazdej 02A wystarczy zrobic, bez znaczenia czy benzyna diesel itd.



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » czw paź 22, 2009 00:08

powrot do tematu:) to wkoncu jak z tymi skrzynkami do falera?? da sie z czegos podapsowac?? chodzi o to zeby przełorzenia były krotsze bo ta z 2,8 ma straszne. Mam skrzynke z 1.8 20V, czy bebechy z niej wejdą i bedą bez problemow działac w obudowie z vr??? jak nei to z cego zrobic taką dobrą w miare ktorką skrzynke?? Prosił bym o konkretne odpowiedzi bo juz sie temat rozrasta a nic konkretnego nie napisano:) Pozdro


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » czw paź 22, 2009 00:37

jarvr6 pisze:w 2.8(mk4) był tylko 4 motion
bvw08 pisze:w wersji us była chyba też ośka dostępna
Ośka była dostępna w US, ale tylko w wersji 12v. W 24v US także tylko 4motion


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VWyznawca » czw paź 22, 2009 03:04

Ja bym się nie certolił i wyremontował albo kupił skrzynkę do VRa na części. To co sprawne to sprawne, jak obudowa będzie cała to się przyda jak pęknie.
Generalnie dłużej posłuży własna wyremontowana skrzynka. W swojej skrzyni wiesz co jest nie tak.

Wk....ją mnie teksty typu "bardziej opłaca się kupić używaną..."! Tylko, że używka też będzie wymagać remontu za jakiś czas. Czyli wywali się 2000 zł czy więcej na coś co i tak będzie pochłaniać za niedługi czas kolejne koszta. 2000 zł spokojnie wystarcza na remont skrzyni tzn wałki, synchronizatory itp.
Płacisz i masz skrzynie jak nówkę, a nie jakiegoś szrota.

Naprawdę remont starej skrzynki, jeśli jest cała - opłaca się. Chyba że chcesz auto sprzedać za jakich czas :P



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » czw paź 22, 2009 08:11

ja juz remontowałem swoją po kkupnie auta i po roku znowu sie posypała, zrobione było wszystko cacy, chodziła jak zloto ale jak sie jeździ to sie i zurzywa. Chceiałem pokombinowac ze skrzynką co by zyskac na przyspieszenieu, bo to najwarzniejsze dla mnie, wiec zamiast znowu robic ori długą skrzynie chce wpasowac z czegos innego, tylko pytanie z czego:) jak juz napisałem mam git skrzynie z 1.8 20v i czy ktos sie orientuje jak w niej z przełorezeniami, czy bedzie krotsza niz ori i czy wogóle bebechy da sie przełorzyc?


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » ndz paź 25, 2009 22:28

VWyznawca pisze:Ja bym się nie certolił i wyremontował albo kupił skrzynkę do VRa na części. To co sprawne to sprawne, jak obudowa będzie cała to się przyda jak pęknie.
Generalnie dłużej posłuży własna wyremontowana skrzynka. W swojej skrzyni wiesz co jest nie tak.

Wk....ją mnie teksty typu "bardziej opłaca się kupić używaną..."! Tylko, że używka też będzie wymagać remontu za jakiś czas. Czyli wywali się 2000 zł czy więcej na coś co i tak będzie pochłaniać za niedługi czas kolejne koszta. 2000 zł spokojnie wystarcza na remont skrzyni tzn wałki, synchronizatory itp.
Płacisz i masz skrzynie jak nówkę, a nie jakiegoś szrota.

Naprawdę remont starej skrzynki, jeśli jest cała - opłaca się. Chyba że chcesz auto sprzedać za jakich czas :P
zdajesz sobie sprawę ile kosztują oba wałki do skrzyni 02A?? czy tylko teoretyzujesz?


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » pn paź 26, 2009 20:08

niech że mi ktoś odpowie na moją zagadke:) bo musze juz brac sie za skrzynie a niewiem co robic:) niechce juz skrzyni z 2.8 bo jest długa, z 2.9 bym chcetnie wzial ale raczej cięzko zdobyc, wiec zostaje kombinowanie z czego innego:) help


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » wt paź 27, 2009 14:32

tomek264 pisze:niech że mi ktoś odpowie na moją zagadke:) bo musze juz brac sie za skrzynie a niewiem co robic:) niechce juz skrzyni z 2.8 bo jest długa, z 2.9 bym chcetnie wzial ale raczej cięzko zdobyc, wiec zostaje kombinowanie z czego innego:) help
z silnika V5, Golf4/Leon/Bora jest krótsza


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » wt paź 27, 2009 17:59

tomek264 pisze:niechce juz skrzyni z 2.8 bo jest długa,
Z paska czy mk3?
szymonrs pisze:tomek264 napisał/a:
niech że mi ktoś odpowie na moją zagadke:) bo musze juz brac sie za skrzynie a niewiem co robic:) niechce juz skrzyni z 2.8 bo jest długa, z 2.9 bym chcetnie wzial ale raczej cięzko zdobyc, wiec zostaje kombinowanie z czego innego:) help

z silnika V5, Golf4/Leon/Bora jest krótsza
5 bieg 100km/h i ponad 3,5 tyś obr :)
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 18:05 przez Dj Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » wt paź 27, 2009 21:10

szymonrs, i to pasuje bez problemu tak??

[ Dodano: 27 Paź 2009 20:16 ]
bo na allegro widze w niektorych jakies inne mocowanie a niektore wydają sie podobne wizulanie:)


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » wt paź 27, 2009 22:02

tomek264 pisze:szymonrs, i to pasuje bez problemu tak??
Gadaj z Fidem Didem , ma zamontowaną taką w VR SEX

PozdraVWiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt paź 27, 2009 23:32

tomek264 pisze:szymonrs, i to pasuje bez problemu tak??

[ Dodano: 27 Paź 2009 20:16 ]
bo na allegro widze w niektorych jakies inne mocowanie a niektore wydają sie podobne wizulanie:)
no do konca tak pieknie to nie jest pare tematóe do przeróbki, ale do ogarniecia

niestety to ze krotka to nie znaczy szybsza, wrecz przeciwnie, prawie same straty,
przynajmniej w moim przypadku, wystarczy ze mokro to auto traci trakcje z jazdy na 3 ce



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » śr paź 28, 2009 08:55

ale ogolnie chyba nie jest tak źle?? te v5 miały po 17ps wiec skrzynia powinna jakos tam pasowac do vr-a pod względem przelorzen, sam juz niewiem czy szukac czegos lepszego czy dac sobie siana i kupic serie z fałera, bo moze faktycznie nie warto kombinowac


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr paź 28, 2009 12:25

tomek264 pisze:ale ogolnie chyba nie jest tak źle?? te v5 miały po 17ps wiec skrzynia powinna jakos tam pasowac do vr-a pod względem przelorzen, sam juz niewiem czy szukac czegos lepszego czy dac sobie siana i kupic serie z fałera, bo moze faktycznie nie warto kombinowac
no daje rade auto fajnie przyspiesza nawachlowac się trzeba ale krotka przy 6 tys rpm, na 15" felgach 195/50/15 niecałe 200km/h



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości