dolot :>

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
djark00s
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 00:18
Lokalizacja: lancut
Kontakt:

dolot :>

Post autor: djark00s » czw lis 13, 2008 23:21

witam wiem ze byl taki temat juz ale prosilbym o jakies radyy moze juz jest ich wiecej jak zrobic dobrze dolot zimnego powietrza do stozkaa w vrce :> jakies fotki jak macie mozecie pokazac bo chce sie za to zabrac i chce miec to zrobione dobrze . pozdrawiam i z gory dziekuje za odp




jeszcze takie pytaniee co z tym wezykiem co zaznaczylem go co mam zrobic jak bede chcial tam wstawic kolanka i laczke z odma a ten wezyk od czego i co z nim zrobic :> ? [img][img]http://images33.fotosik.pl/404/276f931cbab7d9efm.jpg[/img][/img]
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2008 01:10 przez djark00s, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » pt lis 14, 2008 01:43

polecam się zaopatrzyć w program ETKA po polsku . Nastepnie poszukac po numerach danych części jak się nazywają a potem w googlach poszukał po nazwach do czego służą .

Ten wężyk co zaznaczyłeś jest od silniczka krokowego , który reguluje biegi jałowe czyli na tzw. "luzie" .

Jak zrobić dolot ? - najlepiej kupić już zrobiony . Ktoś wklejał ostatnio temat z power rurami (czyli dolotem) do vera od kogoś z cultstyle.pl . Musisz poszukać , taniej sam nie zrobisz bardziej estetycznie . A co dają te doloty dedykowane tego nie wiem bo nigdy nie miałem , podejrzewam , że bez odłączenia odmy nic bo ciągle bedzie w srodku tłusto więc odrazu można sobie zrobić lub kupić "catch tank oil" na allegro wpiszesz i powinno coś tam wyskoczyć . Po polsku to zbiorniczek na odme . Plus jakiś bawełniany filterek chociaż na odmie bedzie dobry i gąbczasty . Natomiast filtr stożkowy jak już chcesz dawać to najlepiej gdzies na pierwszych stronach działu vr6 Borys wklejał numer który najlepiej ze stożków K&N się spisuje w verce . Cena stożka to około 200 zł w intercars a dolot ten dedykowany to około 160 . Zbiorniczek na odme około 200 na allegro plus filterek konkretny od 60 - 100 zł np. na stronce www.rpmotorsport.pl

Ogólnie uwazam że troche drogie zabawki które wymieniłem ale samemu robiąc wcale to taniej nie wyjdzie , może jedynie lepiej jezeli zrobisz to fachowo .

Polecam polatac troche na www.forums.vwvortex.com

Pozdr :pub:
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2008 01:45 przez lawrai, łącznie zmieniany 1 raz.


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: osbe » pt lis 14, 2008 17:03

No wlasnie.... aporopo dolotu do VR6... chcialbym sobie go sam pospawac, ale nie wiem skad wziasc alu rury.... wszedzie sa do max 77mm srednicy, a VR ma na przepustnicy 85.... za chiny nie moge nic znalesc... jedynie w castoramie sa rury i kolanka 87 z blachy ocynkowanej (poprostu rynny:D), ale to jest troche lipa bo jak spoleruje to i tak zardzewieje... lawrai, a wiesz gdzie w Polsce mozna dostac dedykowany do vr6? Widze, ze jest do VRa ale w MK5 na stronie www.rpmotorsport.pl ktora podales... ale 700zl to jest przesada moim zdaniem, a wiecej nie znalazlem :bigok:



Awatar użytkownika
djark00s
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 00:18
Lokalizacja: lancut
Kontakt:

Post autor: djark00s » pt lis 14, 2008 18:16

mam tutuaj http://autostyle.pl/product_info.php?pr ... 9718b922e3


tu masz dolocik do vra a co do rur to 3ba zwezki i tyle a nie jakies rynny :D ja tak bede robil nei wiem jak ty :P



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob lis 15, 2008 01:26

olejcie doloty jakieś kompletne . Stożek jak kiedyś Borys wkleił numer , na którejś z pierwszy stron w dziale vr6 czyli w tym , jest temat załozony chyba przez DDR o temacie ze stożkiem , tam jest podany numer stożka przez Borysa . Ja za was nie bede szukał tego przeciez .

Pisałem o dolocie z cultstyle ze ktoś podawał , wszedłem w cultstyle.pl , w szukajke , wpisałem dolot vr6 w dziale sprzedam i o to wynik :

http://cultstyle.pl/forum/viewtopic.php ... =vr6+dolot

oczywiście nic nie polecam bo nie testowałem osobiście , wklejam gdyż tylko wiem że takie coś ta dana osoba ma w sprzedazy . Pozdr


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

zxcv2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:19
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: zxcv2 » sob lis 15, 2008 19:11

a ta rura z cultstyle gdzie ma wejście na wężyk z silnika krokowego ??



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » sob lis 15, 2008 22:49

Najlepszy efekt da ci pełna izolacja termiczna od silnika polecam. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 15 Lis 2008 21:55 ]
Tak Izolacja dała takie rezultaty: Temperatura powietrza zasysanego 78 stopni było bez izolacji na biegu jałowym a z izolacją 40,5 stopnia celsjusza na biegu jałowym polecam.



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: osbe » sob lis 15, 2008 23:41

zxcv2, no wlasnie ze zdjecia wynika ,ze nie ma...a chetnie bym ja wkleil sobie...
Hans-Hans, ta izolacje sam robiles? Masz moze jakies wymiary :bajer: bylbym wdzieczny bo tez o tym myslalem tylko nie wiedzialem jak sie zabrac za wymierzanie:P



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » ndz lis 16, 2008 00:08

No powiem ci że jest masakra Żezba konkretna . A wymiary he he dobre ja robiłem forme z gumolitu a potem docinałem blache według wzoru wycętego gumolitu . Dopiero za 3 razem mi wyszło dobże z blachą . Ale najgorsze miałem nie z dołem tylko z gurą masakra niema jak miżyc tego zabardzo A wszysyko miałem zmontowane tobyła według mnie pierdoła do wyjazdu mk2 vr6 no i sie przejechałem 2 dni gure robiłem. najlepiej rozebrac cały przód do tego gril, lampy. Ale dorobiłem sie jusz specjalnego przyżądu do tego ha kupiony na targu ale spoko . Wóz robiłem koledze z forum dla Burbaziego.



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: osbe » ndz lis 16, 2008 00:36

hmmm dobra bede nad tym myslal, pracuje na spawalni wiec kilka blach moge wyrzucic :helm: dolna scianke tez robiles czy na uszczelke do podluznicy tam bylo?... narazie tylko doprowadzilem sobie zimne powietrze spod zderzaka... w MK2 jest dogodnie bo mozna usunac pochlaniacz oparow i miejsce jest idealne... ale nad tym tez musze pomyslec :chytry: Mam jeszcze jedno pytanko w sprawie odmy... Chce ja usunac zeby mi nie syfila :green_fuck: ale mam tam jakis czujniczek na niej... z tego co sie orientuje to przewaznie idze tam kabel, a pod nim jest atrapa czujnika... a u mnie akurat jest :bigok: ... mam go zostawic??



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » ndz lis 16, 2008 15:42

Dół jest zrobiony na uszcelke a dokładnie pasek z dentki od stara czy jelcza :grin: myslałem nad uszczelkom z szyberdach ale nie miałem czasu jezdzic i szukac byłaby spoko długa a małe gabaryty. A stym czujnikiem od odmy to go wypnij i zobacz co się dzieje wydaje mi się że nie wpływa to na prace silnika . A stym wlotem to uważaj w wilgotne dni . Gdy prubowalismy i mieżylismy temperatyre to nam pad przepływomiesz było wilgotno teraz gdy pada albo jest wilgotno jest wcisnięta gompka do rury dolotowej aby nie zastsało drobinek wody .



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: osbe » ndz lis 16, 2008 22:34

OK... Dzieki za przestroge:D z dzeszczem... Jutro zobacze co sie bedzie dzialo jak odepne czujnik



Awatar użytkownika
Praks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lis 29, 2007 12:46
Lokalizacja: Powierz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Praks » wt lis 18, 2008 18:21

powiem jedno...

BMC :bajer:


Corrado VR6 US Porsche Style...

matys9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sie 09, 2007 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matys9 » śr lis 19, 2008 18:55

ja piernicze czy wy ludzie polskiego w szkole nie mieliście.........



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości