Navi MFD która wersje wybrać?

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: Vagoviec » pn mar 17, 2014 11:39

Witam szanownych :bajer: Po długiej przerwie w tuningo modyfikacjach znów wróciłem na ziemie :hmm: MK IV będzie przechodziło kurację upiększającą, a jednym z elementów będzie montaż MFD. I teraz tak. Którą wersje wybrać jesli chodzi o dostępność map i możliwość konfiguracji tejże Navi. Będę chciał zrobić tak żeby menu było w języku PL (nie że nie znam obcych, ale wole po swojemu :hmm: ) a także komunikaty głosowe w tym samym języku. Z tego co sie orientowałem to tylko niektóre wersje dają taką możliwość. Wersje z końcówką ...191D podobno mają taką możliwość. Proszę o podpowiedzi którą wersje kupić żeby można było ją na maxa "doposażyć" Będę szukał na spokojnie, mam kilka miesięcy, ale chce wszystko co najlepsze :grin: Pzdr i czekam na odp


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: MaciekV5 » pn mar 17, 2014 12:18

Szukaj MFD w wersji C lub D, unikaj wersji A i B, bo nie odpalisz map w formacie DX, a tylko takie są obecnie dostępne.
Wersję navi poznasz po:
na obudowie navi będzie napisane RADIO NAVIGATION SYSTEM to masz wersję A lub B (nie czytają polskich map)
a jeśli masz napisane RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD to masz wersję C, D, G

ewentualnie mając ją już podłączoną wciskasz przyciski "3" i "6" i wyświetli Ci się informacja o wersji.

temat odnośnie MFD: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=70&t=163220" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: Vagoviec » pn mar 17, 2014 12:48

Dzięki koleżko za info. A jak powiedz mi jeszcze taką rzecz, czy podczas odtwarzania płyty z mapą można słuchac radia w przerwie między komunikatami? Ewentualnie da sie to zrobić? A i jeszcze jedno. Jak w praktyce sprawuje się nawigacja jeśli chodzi właśnie o nawigowanie? Nie jest powolna? ma sie jakoś do GPS montowanych normalnie na szybie?


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: MaciekV5 » pn mar 17, 2014 12:50

Vagoviec pisze:czy podczas odtwarzania płyty z mapą można słuchac radia w przerwie między komunikatami?
tak "koleżko" :bajer:



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: Vagoviec » pn mar 17, 2014 12:56

To to normalnie wypas jest :hmm: Oczywiście będę myślał też o rozbudowie audio i kamerze cofania tak że wypasa zrobie jak się tylko da. Dzieki za info jeszcze raz :kwiat:
AAAAAa i jeszcze jedno :helm: Czy komunikaty z nawigacji będą wyświetlane na full fisie (którego jeszcze zresztą nie mam)?
PS: Fajny ten Twój Borowik :grin:
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2014 13:03 przez Vagoviec, łącznie zmieniany 1 raz.


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: MaciekV5 » pn mar 17, 2014 13:03

Vagoviec pisze:Czy komunikaty z nawigacji będą wyświetlane na full fisie (którego jeszcze zresztą nie mam)?
Jak najbardziej, właśnie po to w głównej mierze są liczniki full fis, trzeba tylko podłączyć navi do licznika trzema kabelkami.



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Navi MFD która wersje wybrać?

Post autor: Vagoviec » pn mar 17, 2014 13:04

No to śmietankowo. Teraz tylko czekać na powrót do swojej krainy i czas rozpocząć mody. Dzieki jeszcze raz wszystko już wiem :bajer:


Numquam Desperaveris...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości