Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: golfindzer » pn paź 21, 2013 23:00

Witajcie.

Zacznę od tego że jestem tu nowy. Kupiłem niedawno Golfa IV 1.9 TDI, 90 KM. Ale to nie o tym chciałem pisać... Głównie to mam pytanie...czy jest możliwość podłączenia radia CB pod głośniki samochodowe...i jak to zrobić?, możecie jakoś nakierować na to?...wspomnę że Radio CB mam podłączone bezpośrednio...nie przez zapalniczkę, tylko od razu do akumulatora...czy gdzieś tam...chciałbym jeszcze coś zrobić...ale to jest raczej niemożliwe...nikt chyba czegoś takiego nie wymyślił...marzenie ścietej głowy.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.



Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: ajvan » pn paź 21, 2013 23:22

nie da sie bo wzmacniacz w radiu za slaby :P tylko sie nie zalamuj :P kup sobie glosnik do CB radia i tyle



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: golfindzer » pn paź 21, 2013 23:51

tyle to wiem...ale dzięki.



SP3OW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 03, 2013 20:43
Lokalizacja: Katowice/Ostrów WLKp
Kontakt:

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: SP3OW » pt maja 02, 2014 15:40

Czytam tu i nie wierze :banghead: czego sie nie da??????? Widzę iż kolega aivan nigdy nie modził żadnej wiązki w aucie.Kolego radio CB ma na wyjściu około 3W na głośnik w zależności od radia CB ,ale da się wysterować sam głośnik czy poprzez fabryczny wzmacniacz w aucie .Ostatnio modziłem Forda tranzyta w taki sposób z możliwością podpięcia dodatkowego wzmacniacza pod ipoda z głosnikami które już tam były jak i tez dokładane wiec da radę podpiąć cbradio pod instalację.



jano0244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 21, 2011 15:25
Lokalizacja: Mrągowo

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: jano0244 » pn maja 05, 2014 12:23

Wg mnie najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest montaż zewnętrznego głośnika, podłączonego do gniazda z tyłu radia CB. Sygnał odbierany z radia CB jest po pierwsze monofoniczny, a po drugiej bardzo wątpliwej jakości i bardzo zmiennej amplitudzie. Przeznaczanie na ten cel fabrycznych głośników samochodowych (podkreślam wg mnie) mija się z celem.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: matisim » sob maja 10, 2014 00:16

ja kiedyś podłączyłem sobie CB przez wejście aux do radia i podziękowałem, Jakość do niczego, grała tylko jedna strona, więc najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Re: Podłączenie radia CB pod głośniki samochodowe.

Post autor: Chmarski » pn maja 26, 2014 12:28

matisim pisze:ja kiedyś podłączyłem sobie CB przez wejście aux do radia i podziękowałem, Jakość do niczego, grała tylko jedna strona, więc najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny.
Próbowałem w mk6. Potwierdzam.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości