Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: golfcourse » pn lip 08, 2013 07:08

Witam,

Nie wiem czy dobrze umieszczam temat ale chyba to miejsce najbardziej do niego pasuje.
Zaobserwowałem, iż coraz więcej samochodów posiada wideo rejestrator.

Ciekaw jestem Waszego zdania w tym temacie- potrzebny czy nie?

Co sądzicie o nagrywaniu wykroczeń i "zgłaszaniu" ich na Policji?

Na co patrzeć przy wyborze takich urządzeń, itd.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: Jarek_NS » pn lip 08, 2013 08:36

Ja jestem za wideo rejestratorom, w przypadku kolizji czy wypadku wszystko jest jasne, ale warto zainwestować w jakiś dobry produkt żeby nagrywał, obraz w wysokiej rozdzielczości i odpowiednią ilością klatek.

Co do nagrywania i zgłaszania wykroczeń na policję to sprawa jest bardziej kontrowersyjna, bo z jednej strony pewne zachowania na drodze pasowało by wyplenić, ale nie chciał bym żyć w kraju konfidentów, znając zawiść polaków to duża część by nagrywała sąsiadów i kablowała, dlatego że np. sąsiad ma ładniejszy samochód lub więcej zarabia, a to nie było by już fajne.

Co do kamer to są też takie które prócz zapisu wideo, zapisują też pozycję samochodu, i jego prędkość, dzięki wbudowanego modułowi GPS.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: golfcourse » czw lip 11, 2013 07:45

Jarek_NS pisze:Co do nagrywania i zgłaszania wykroczeń na policję to sprawa jest bardziej kontrowersyjna, bo z jednej strony pewne zachowania na drodze pasowało by wyplenić, ale nie chciał bym żyć w kraju konfidentów, znając zawiść polaków to duża część by nagrywała sąsiadów i kablowała, dlatego że np. sąsiad ma ładniejszy samochód lub więcej zarabia, a to nie było by już fajne.

No właśnie. Jak dla mnie to słabo żyć w kraju społeczniaków, którzy na wszystkich i wszystko kablują. Byłem kilka tygodni temu na policji, bo ktoś zrobił mojemu autu zdjęcie z tyłu (nie widać kto prowadzi) jak skręca na zakazie w lewo. Autem jechała żona znajomego, nie wiedząc, że kilka tygodni temu postawili zakaz skrętu w tym miejscu.

Panowie policjanci byli sympatyczni. Powiedzieli, że mają dość przez duże "D" tych wszystkich samozwańczych "detektywów" bo niektórzy potrafią przysłać kilkadziesiąt zdjęć i kilkanaście filmów TYGODNIOWO. Powiedzieli także, że "donosiciele" bardzo są zdziwieni jak oni też dostają mandat - w sytuacji, jak np. pędzą za kimś, kto zarysował komuś auto i się nie zatrzymał. Wideorejestrator poza tym, że nagrywa kogoś to jeszcze dokumentuje nasze przekroczenia prędkości i łamanie zasad ruchu.

Hmmmm....



Awatar użytkownika
tqmeh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 15, 2011 15:31
Lokalizacja: Złotoryja*

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: tqmeh » ndz wrz 29, 2013 18:40

Temat już trochę ma ale...
nikt Ci nie każe niczego wysyłać, jeden temat jak wyżej jak Ci ktoś wymusi to jest niezbity dowód,
druga kwestia rejestracja tego co się dzieje przy aucie gdy Cię nie było, szczególnie dotyczy to parkingów przy marketach,
trzeci aspekt to temat podejścia policji do kierowców, jeśli było wszystko OK masz na to dowód
Pozdr



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: liteon0 » pn kwie 07, 2014 07:56

Witam
Koledzy czy do 300zl kupie jakis sensowny rejestrator? Mialem jakis czas temu nieprzyjemna sytuacje, na szczescie wszystko sie wyjasnilo. Jakby byl rejestrator to problemu by nie bylo.


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Micjusz
I LOVE GERMAN CARS
I LOVE GERMAN CARS
Posty: 1208
Rejestracja: pn sty 24, 2011 14:38
Lokalizacja: Grudziądz/Okolice
Kontakt:

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: Micjusz » pn kwie 07, 2014 08:21

liteon0 Ja użytkuje Omega OM205 i jestem zadowolony


Było:
Golf II Fire&Ice 1991, MK3 1.8AAM - 1993, MK2 1.3NZ - 1991, BMW E34 2.8 - 1992

Jest:
Bora - 1999, ETZ 150 - 1991, Komar 2352 - 1979

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: liteon0 » wt kwie 08, 2014 17:57

Bylem wlasnie w sklepie z takimi bajerami... maja Omege za 125zl, ale sprzedawca nie polecal (byc moze dlatego ze tani i malo zarobi). Polecil mi
1. TrueCam 3
2. Prestigio 505
3. Prestigio 519
4. Xblitz Platinum
5. Blaupunkt BP 1.0 HD
Jako ze zbytnio nie znam sie na parametrach tych urzadzen to mozecie powiedziec ktory z tych bedzie rozsadnym wyborem?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5940
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: piteks » sob kwie 12, 2014 18:48

prestigio 530 sensowne cenowo, a i w nocy całkiem nieźle nagrywa


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: mosfet » ndz kwie 13, 2014 12:17

Sam się nad takim rejestratorem zastanawiam, ale tylko po to żeby mieć dowód w razie wypadku/kolizji. Na pewno bym nie leciał na policje z żadnym nagraniem na którym widać, że ktoś inny łamie prawo. Kojarzy mi się to z donosem w stylu "Uprzejmie informuję, że sąsiad kupił sobie nowy samochód, nie jest do końca jasne skąd ma na niego pieniądze".
Uważam, taki rejestrator jako zabezpieczenie w przypadku kolizji z gościem, który się do niczego nie chce przyznać, ewentualnie uciekł z miejsca wypadku. Kilku znajomych miało różne problemy tego typu i bez wideo-rejestratora jest to sprawa typu słowo kowalskiego przeciw nowakowi, albo słowo nowaka przeciw policji, co już w ogóle jesteś na straconej pozycji.
Czy taki sprzęt który się widuje w mediamarkcie za 99 złotych spełni swoje zadanie?



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: bingos » pn kwie 21, 2014 10:47

Też jestem za takimi videorestratorami. Moda przyszła z Rosji. Ogolnie rzecz biorąc zawsze tyle debili na drogach to można by ich ponagrywać. Też myślę o jakimś fajnym rejestratorze, ale który nagrywałby w na prawde dobrej jakości, by wyglądało to jakoś sensownie a nie jak z komórki. Jest już jakiś co nagrywa w 4k?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: jhosef » czw maja 08, 2014 15:38

Przecież nikt nie mów o lataniu z każdą pierdołą na policję. Ale np dzisiaj koleś mnie terenówką koło szkoły chodnikiem wziął. I to tak śmignął, że nawet numeru nie zapamiętałem.
Koło szkoły, po chodniku, na skrzyżowaniu. Jakbym miał wideorejestrator to kolo byłby na komendzie.



maniu2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 14, 2011 12:49

Re: Wideo rejestratory - co o nich sądzicie?

Post autor: maniu2 » wt wrz 29, 2015 08:16

liteon0 pisze:Witam
Koledzy czy do 300zl kupie jakis sensowny rejestrator? Mialem jakis czas temu nieprzyjemna sytuacje, na szczescie wszystko sie wyjasnilo. Jakby byl rejestrator to problemu by nie bylo.
Xblitz ma całkiem niedrogie i dobre jakościowe rejestratory. Miałem przyjemność testować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości