Zestaw odmówił posłuszeństwa...

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Zestaw odmówił posłuszeństwa...

Post autor: MojNick » wt lis 02, 2010 14:29

Witam.
Dziś podłączam swoje CB do przewodzików (wyciągam na noc bo kraaaaadną) i dokręcam atenkę (też kraaaaadną), którą mam w dziurze. Robię tak od mniej więcej 2 miesięcy co 2-3 dni i dziś po podłączeniu słyszę w radiu jedynie szumy. Na moje pytanie czy ktoś mnie słyszy nie mam odpowiedzi, więc albo nie słyszą, albo to do mnie nie dochodzi. Czasami słychać parę słów jak ktoś powie, jednak głównie są to duże szumy albo błoga cisza na radiu. A sprawdzam w miejscu gdzie zawsze jest sporo osób w eterze. Sprawdziłem dziś kabel od anteny, podłączenie jej do dachu i wtyk do radia i wg mnie wszystko jest jak najbardziej w porządku.
Ma ktoś więc może pomysł co może być nie tak?
Dodam, ze mam zestaw: Yosan Turbo oraz Sirio Carbonium.

Dzięki za pomoc.

Pzdr



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Zestaw odmówił posłuszeństwa...

Post autor: MojNick » wt lis 02, 2010 15:32

EDIT:
Zdołałem dorwać 2 samochód z zestawem CB i zamiennie sprawdziłem.
Oto wyniki:
Gdy podłączam unidena 520 z tamtego samochodu do mnie to nic nie słychać. Cisza...
Gdy natomiast podłączam swoje radio do zestawu w 2 samochodzie, to również cisza na radiu.

Zestaw w 2 samochodzie działa bez problemów.

Wszystko sie popsuło? :/



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Zestaw odmówił posłuszeństwa...

Post autor: Chmarski » śr lis 03, 2010 11:20

Jeśli antena odleciała do krainy wiecznych łączności, a Ty próbowałeś dalej z niej gadać, istnieje szansa, że końcówki mocy w Twoim radiu wybrały drogę anteny również przenosząc się do krainy wiecznych łączności.

Jak nie wiesz co poleciało, to najpierw podejrzane radio sprawdź na innej antenie. Jak nie działa, nie oznacza, że antena jest sprawna. Zanim podłączysz pod nią jakiekolwiek radio sprawdź SWR anteny. Bo mogłoby się okazać, że i tego Unidena byś nią załatwił jeśli jest uwalona.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Zestaw odmówił posłuszeństwa...

Post autor: stanislawski » wt lis 09, 2010 13:08

Jeśli nadal się nie uporałeś z radiem, to zacznij od anteny. Mam wrażenie, że w niej jest problem. Pewnie urwał się kabel od strony wtyku lub stopki antenowej.
JS


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości