Antena CB na relingu

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
jarek19820218
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Antena CB na relingu

Post autor: jarek19820218 » pt sie 28, 2009 23:46

Witam wszystkich kolegów. Moje pytanko dotyczy montażu anteny CB na relingu dachowym.Antenę Sirio Super Carbonium pracującą wspólnie z
harrym II ASC zamontowałem za pomocą uchwytu relingowego przy tylnej części dachu.Ze względu na niewielką powierzchnię masy pomiędzy uchwytem a relingiem dołożyłem masę z śruby mocującej reling z dachem do uchwytu kablem 10mm ( takim do wzmacniacza samochodowego) o długości ok. 7cm. Następnie udałem się do fachowca od strojenia antenek CB który po kilktu minimalnych cięciach bata stwierdził , że mam idealny SWR 1,1. Powiedzcie znawcy tematu czy taki sposób montażu anteny jest poprawny . Jeżeli ktoś ma tak zamontowaną antenkę proszę niech napisze na jakie miej więcej odległości można się porozumieć. Osiągam zasięg ok 10 km ale wydaje mi się że ten sprzęcik stać na więcej.Pozdrawiam Jarek


Wszyscy jesteśmy psychiczni ale nie wszyscy zdiagnozowani.......

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob sie 29, 2009 08:24

jarek19820218 pisze:Powiedzcie znawcy tematu czy taki sposób montażu anteny jest poprawny
Poprawne zamontowanie anteny jest to środek dachu. Żadne relingi, klapy, rogi dachu nie będą dawały tych odległości co środek dachu.
jarek19820218 pisze:wydaje mi się że ten sprzęcik stać na więcej
j/w
Jak teraz to masz taki normalny zasięg, ale to też nie wiadomo czy to w trasie czy w mieście, jakie warunki, jaki sprzęt miała druga osoba co słyszałeś itd. także może być więcej albo mniej nie dowiesz się tego.



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Antena CB na relingu

Post autor: Bruno77 » ndz sie 15, 2010 22:32

jarek19820218 pisze:Sirio Super Carbonium
co o niej sądzicie ???
ewentualnie sirio titanium 1400
bo mam dylemat co kupić ma to być antena na reling


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Antena CB na relingu

Post autor: wariat12233 » śr sie 18, 2010 16:40

u mnie antena sie gorzej stroiła na rylingu niż na uwycie na klapie, na rylingu odbierałem też więcej śmieci


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Vieri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Otwock

Antena CB na relingu

Post autor: Vieri » śr sie 18, 2010 22:41

Kolego ja mam na relingu Sirio Titanium 1200 i w trasie do 12 kilometrów w mieście ok 5. Jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio kupiłem drugą antenę Sirio Sigma 27 - jest ciut krótsza i w mieście zbiera lepiej niż Titanium.

Radio - Alan 78

Dla przykładu podam, że jadąc jedną stroną Wisły do Wawy spokojnie łapię to co dzieje się po drugiej, albo na rondzie na Wale Miedzeszyńskim, łapię Most Siekierkowski i okolice Łazienek.

Uchwyt na reling standardowy za 15 zł ze sklepu z CB. Montowałem sam mniej więcej ok 30 cm od końca relingu. Kabel owinięty dwa razy na relingu i wpuszczony w bagażnik.

Wygląda to tak: :bigok:

Obrazek

Reasumując jestem w obozie zwolenników anten na relingach :)

PS. Zrób sobie zapas śrubek mocujących antenę jeśli będziesz odkręcał, bo lubią lądować w studzienkach kanalizacyjnych :grin:


Moja Perła :bajer:
Obrazek

Mam Vaga, Vag-Tacho 2.5, miernik lakieru ||| Piszę poprawnie po POLSKU

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Antena CB na relingu

Post autor: BENITO » czw sie 26, 2010 15:45

zawsze można sobie przykleić śrubę na klej anaerobowy do metalu, wtedy jest na stałe w główce i nie ma problemu z gubieniem, tak samo można zrobić z podkładką. u mnie to działa od 1,5 roku bez zarzutu. Na upartego razem z anteną chowasz tylko motylek.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

maciejz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:40

Antena CB na relingu

Post autor: maciejz » pn wrz 06, 2010 11:26

Witam,

Chciałem dopytać o dodatkową masę - w moim przypadku to relingi w Golf'ie MK4.
Czy jest ona konieczna?

Vieri - czy masz dodatkowy przewód i jeśli tak to jak poprowadzony? Nie wspominasz o tym w swoim opisie.

Dzięki,



Awatar użytkownika
Vieri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Otwock

Antena CB na relingu

Post autor: Vieri » śr wrz 08, 2010 15:35

Teraz zmieniłem radyjko i antenę więc postanowiłem puścić masę. Masę pociągnąłem kabelkiem spod śrubki którą masz jak zdejmiesz obudowę relingu na samym jego końcu.

Dzisiaj jak stroiłem to wyszło na SWR miarce 1.3 więc całkiem spoko.


Moja Perła :bajer:
Obrazek

Mam Vaga, Vag-Tacho 2.5, miernik lakieru ||| Piszę poprawnie po POLSKU

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Antena CB na relingu

Post autor: Chmarski » śr wrz 08, 2010 16:13

Vieri pisze:Dla przykładu podam, że jadąc jedną stroną Wisły do Wawy spokojnie łapię to co dzieje się po drugiej, albo na rondzie na Wale Miedzeszyńskim, łapię Most Siekierkowski i okolice Łazienek.
Żaden wyczyn, bo po Wiśle się pięknie niesie. Ogólnie najlepsze miejsca do nadawania w Warszawie to mosty ze szczegołnym wskazaniem na Siekierkowski i Świetokrzyski gdzie jeszcze konstrukcja mostu pomaga. Ja z Parkingu na Siekierkowskim prowadziłem bezproblemową rozmowę z Zakroczymiem i troche gorszą, ale nadal w pełni zrozumiałą z Wyszogrodem.
Oczywiście zestawy trochę lepsze niż Twój, ale przy dobrych wiatrach ze swoim zestawem mógłbyś z Siekierek dolecieć do Jabłonny. Oczywiście, na innym kanale niz #19, bo przez to co po drodze raczej byś się nie przebił.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
Vieri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Otwock

Antena CB na relingu

Post autor: Vieri » śr wrz 08, 2010 17:18

Sprawdzę z czystej ciekawości, bo teraz mój zestaw to

Albrecht 6980 + Sirio Titanium 1400


Moja Perła :bajer:
Obrazek

Mam Vaga, Vag-Tacho 2.5, miernik lakieru ||| Piszę poprawnie po POLSKU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości