Trzaski i szumy

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 29, 2009 08:18

pepo7 pisze:Witam ja tez mam problem ze swoim radyjkiem Uniden 520 +SIRIO AS-100 było OK jeszcze jesienią a dziś nie to radyjko szumy trzaski tak jak by cos zakłócało a nawet światło wewnętrzne daje o sobie znac troche lepiej jest na zgaszonym silniku ale nie duzo czy to wina tego ze nie używane było przez kilka miesiecy .
sprawdz podstawy jak stoi w częstotliwościach itd itd trzeba obadać bebechy, jak wtyczki w jakim stanie są, kable itd swr sprawdzic, a na koniec pod akumulator zasilanie poprowadzić.

n0th pisze:Panowie, ostatnio dostałem od Wujka radio + antenę. Radio to Formel 1 + antena. Dzisiaj podłączyłem radio pojechałem na wylot z miasta i tak sobie stałem. Trzaski, szumy... ok, słychać, że coś ściąga. Odezwałem się do jednego mobila. Przez trzaski i szumy usłyszałem, że "słychać zaje***cie". Później również słyszałem komunikaty przez trzaski i szumy... Czy po oddaniu sprzętu do regulacji, będę miał pewność, że będzie ok? Ile może kosztować strojenie zestawu? :chytry: :chytry:
radyjka to ja nie znam, a jest tam sq ? moze poprostu nie wiesz że coś takiego jest, jezeli to i rf gain jest to po skręcaj sobie i się dowiesz :P, kolego wyżej napisałem to samo zobacz, a kosz to zależy u kogo robić będziesz jeden weźmie od 20zł do 100zł...



Awatar użytkownika
n0th
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Trójmiasto / Mrągowo

Post autor: n0th » sob cze 06, 2009 04:05

Linc pisze:
pepo7 pisze:Witam ja tez mam problem ze swoim radyjkiem Uniden 520 +SIRIO AS-100 było OK jeszcze jesienią a dziś nie to radyjko szumy trzaski tak jak by cos zakłócało a nawet światło wewnętrzne daje o sobie znac troche lepiej jest na zgaszonym silniku ale nie duzo czy to wina tego ze nie używane było przez kilka miesiecy .
sprawdz podstawy jak stoi w częstotliwościach itd itd trzeba obadać bebechy, jak wtyczki w jakim stanie są, kable itd swr sprawdzic, a na koniec pod akumulator zasilanie poprowadzić.

n0th pisze:Panowie, ostatnio dostałem od Wujka radio + antenę. Radio to Formel 1 + antena. Dzisiaj podłączyłem radio pojechałem na wylot z miasta i tak sobie stałem. Trzaski, szumy... ok, słychać, że coś ściąga. Odezwałem się do jednego mobila. Przez trzaski i szumy usłyszałem, że "słychać zaje***cie". Później również słyszałem komunikaty przez trzaski i szumy... Czy po oddaniu sprzętu do regulacji, będę miał pewność, że będzie ok? Ile może kosztować strojenie zestawu? :chytry: :chytry:
radyjka to ja nie znam, a jest tam sq ? moze poprostu nie wiesz że coś takiego jest, jezeli to i rf gain jest to po skręcaj sobie i się dowiesz :P, kolego wyżej napisałem to samo zobacz, a kosz to zależy u kogo robić będziesz jeden weźmie od 20zł do 100zł...
Pojechałem z radyjkiem do ludzi, którzy się na tym znają. Po 10 minutach wszystko było jasne. Radio odbierało tylko na falach FM. I tutaj przestroga dla ludzi kupujących CB na allegro. bo wiedziałem takie. Sprzedawane Radio FORMEL 1, na 90% odbiera tylko na FM. Piszę 90, ponieważ są też takie z przełącznikiem FM - AM.

Pozdrawiam,
n0th.
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 04:06 przez n0th, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Post autor: Maniek71 » pt cze 19, 2009 19:53

Witam mam antenke Hustler i radyjko uniden 510xl i mam takie problem jak zaczynam cos mowic to słysze to w głośnikach tylko jka ja mowie a takto cisza jak zdejme antenke jest ok czy moze można coś podłożyć albo cos w tym stylu???


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2795486#2795486 Zapraszam do oceny

barteq289
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 22, 2009 09:44
Lokalizacja: RZEszów

Post autor: barteq289 » pt lip 17, 2009 13:42

Koledzy też mam tego inteka 110plus. chciałem kupic alana 109 ale nie było a że się mi spieszyło to wziąłem inteka - wygląda lepiej od alana ale na tym się chyba kończą zalety. Jeździłem z nim w audi 80 2.0 benzyna podłączone do zapalniczki i antena gratis była i jest ok 35 cm. teraz mam MKIV diesel - myślicie że szumy będą takie same - bo wyczytałem, że zakłócenia idą od przewodów WN - no w dieslu to ich niet.

radyjko intek m110-plus w dieslu nie miało żadnych zakłóceń podczas pracy silnika. Tak czy inaczej sprzedałem go już - i szukam czegoś lepszego z filtrem ANL i RF - gainem
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 10:23 przez barteq289, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » sob paź 10, 2009 16:40

mi po zmianie anteny na nowa magnesowke przy wlaczaniu wycieraczek swiszczy przy starej antenie moncowanej na klapie bagaznika nie bylo tego


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » sob paź 10, 2009 16:49

MarioVWGTI pisze:mi po zmianie anteny na nowa magnesowke przy wlaczaniu wycieraczek swiszczy przy starej antenie moncowanej na klapie bagaznika nie bylo tego
Brak masy



Lukas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 05, 2009 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lukas111 » wt gru 08, 2009 23:35

Może kondensator?



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » wt lut 02, 2010 20:06

witam mam taki problem mam zestaw radio uniden 520xl i antene sirio ml145 i gdy radio podlaczam w gniazdo zaplaniczki to slysze caly czas brzeczenie nawet gdy silnik jest zgaszony i wszytsko wylaczone sparwdzalem w innym aucie to jest ok co moze byc nie tak u mnie w golfie??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt lut 02, 2010 23:21

podepnij prosto pod aku problem zniknie



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » wt lut 02, 2010 23:22

podepnij prosto pod aku problem zniknie
tylko ciekawi mnie czy nie bedzie lapac tyc hzaklucen z instalacji:/
a moge podciagnac prad z jakiegos przewodu ze skrzynki bezpiecznikow??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt lut 02, 2010 23:29

lepiej prosto z aku z bezpieczników możesz łapać jakieś zakłócenia



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Post autor: lukasz17 » wt lut 02, 2010 23:32

lepiej prosto z aku z bezpieczników możesz łapać jakieś zakłócenia
to jakis bezpiecznik przydaloby sie na kablu wstawic?? zobacze zbezpiecznikow czy beda jakies zaklocenia ...

[ Dodano: 04 Lut 2010 19:30 ]
zauwazylem ciekawa sprawe gdy wyciagam bezpiecznik nr 21 to wylacza sie zaplaniczka i gdy go wkladam to przez pare sekund CB odbiera czystko i po chwili dalej slychac brzeczenie takjakby cos sie wlaczalo i nadawalo takie pierdzenie CB .
moze ktos wie co pod bezpiecznikiem 21 moze takie objawy nadawac??


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

grosik10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 15:45
Lokalizacja: Orle/Włocławek

Post autor: grosik10 » śr lip 14, 2010 15:09

Odświeżając nieco temat podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Po 1: Radio podłączone bezpośrednio pod aku eliminuje większość szumów (oczywiście bezpiecznik na kablu)
Po 2: Polecam zwykły filtr od radia fm można znaleźć przy jakimś starszym nieużywanym radiu.
Po 3: Antena Hustler 100 to kibel i nadaje się na 1 sezon (jeśli wytrzyma). Przy cewce wszystko rdzewieje i kabel się kruszy. W moim przypadku wlutowanie nowego kabla zakończyło się stratą czasu i pieniędzy.
Po 4: Porządne zestrojenie to podstawa nie jest to drogie najczęściej ok 20zł.
Efekt nawet w maluchu odbiór i nadawanie na dobrym poziomie.



Hiub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 08, 2009 12:28
Lokalizacja: Gdańsk

Trzaski i szumy

Post autor: Hiub » czw sie 12, 2010 11:41

Wszystkim walczącym z zakłóceniami w CB polecam lekturę tej strony http://www.cbfiltr.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; oraz poszukanie podobnych problemów na forach poświęconych CB.

Pierwsza podstawowa diagnoza to ustalenie czy zakłócenia wchodzą przez zasilanie czy przez antenę. Wystarczy na chwilę odkręcić antenę i sprawdzić czy zakłócenia nadal są. Jeżeli są to wchodzą przez zasilanie, jeżeli bez anteny nie występują to wchodzą przez antenę (niestety trudniej je wyeliminować). Następny krok to ustalenie źródła a tu już jest możliwości bez liku, ale od czego mamy google ;)

W moim przypadku zakłócenia pochodziły od alternatora - gwizd w głośniku narastający wraz z obrotami silnika. I tu, wbrew powszechnie panującym opiniom, skuteczny okazał się właśnie filtr z allegro za 15 PLN wpięty w kabel zasilający radio.
Radio podpięte do zasilania FM, antena na stałe w dachu (dla zainteresowanych szczegóły w dziale "pokaż nam swój sprzęt").

Jeżeli miałbym cokolwiek doradzać to nie wierzcie za bardzo różnym specom z serwisów. Mało jest rzetelnych. Dla większości z nich jedynym słusznym rozwiązaniem to nowe radio i nowa antena (oczywiście tylko kupiona u nich i tylko ten najdroższy zestaw).

Sukcesów w walce z zakłóceniami i dobrych odbiorów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości