Internet w samochodzie - wybór karty

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Internet w samochodzie - wybór karty

Post autor: autkowy » śr sty 16, 2019 11:23

Witam

chodzi o korzystanie z CarNet-u oraz nawigacji na bieżąco aktualizowanej danymi drogowymi.

Wiadomo że można korzystać z internetu telefonu ale co to ukrywać nie jest to zbyt komfortowe.
Dlatego chciałbym rozważyć inne urządzenia: VW oferuje Carsticka ale nie jest on tani w dodatku ponoć gorzej funkcjonuje od konkurencyjnego Huawei E8231 który jest także tańszy.
Rozumiem że tego nie najtańszego wydatku się nie przeskoczy ale co dalej?
Wymagana jest także karta SIM i tu jako wieczny użytkownik telefonów abonamentowych mam problem - jaka karta jest dla celów CarNetu najbardziej opłacalna?
Może ktoś przetestował temat i zechciałby się podzielić swoimi radami?



Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Re: Internet w samochodzie - wybór karty

Post autor: autkowy » pt sty 25, 2019 13:37

Ok, znowu taki tłum mi odpisał że nie wiem którą odpowiedź wylosować ;)
Swoją drogą to dziwne... na niemieckich forach zdecydowanie więcej uwagi poświęca się elektronice samochodu a mniej mechanice. U nas odwrotnie... bo to co prymitywniejsze u nas bardziej znane i więcej "ekspertów" zabiera głos? ;) No cóż, co kraj to obyczaj...
a tutaj już odpowiedzi nie oczekuję. Sam sobie rady udzieliłem i co najważniejsze jest ona trafna :)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Re: Internet w samochodzie - wybór karty

Post autor: marcinek84 » ndz sty 27, 2019 15:26

Szukaj po prostu oferty najbardziej korzystnej cenowo dużo danych nie za miliony. Ja używam sim na doładowania, ale poza Polską. Mam mobilny router i radio z Wi-Fi.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości