Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr wrz 04, 2013 17:39

A po co oddajesz do serwisu? Przecież sam to bez problemu zrobisz.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Navigation system MFD

Post autor: Yuri » śr wrz 04, 2013 22:00

Jarek_NS pisze:A po co oddajesz do serwisu? Przecież sam to bez problemu zrobisz.
Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale jeśli tak, to oddałem do serwisu, bo nie mam pewności, czy wystarczy czyszczenie lasera. Jeśli będzie to jakaś grubsza sprawa, to przynajmniej się dowiem, czy opłaci się dalej przy tym rzeźbić.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Navigation system MFD

Post autor: artur_n » pn wrz 09, 2013 12:36

Kolego jeśli czyszczenie nie pomoże to wymiana lasera. Koszt zakupu nówki to ok. 80zł.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: Yuri » czw wrz 12, 2013 00:14

Dzisiaj odebrałem MFD z serwisu. Jednak wystarczyło samo czyszczenie lasera. Wszystko śmiga jak trzeba. W dodatku serwisant mnie poinformował, że nawet jakby trzeba było wymienić kiedyś laser, to jest to koszt mniej więcej taki jak napisał kolega wyżej, więc nawet w tym gorszym przypadku nie są to jakieś bajońskie sumy.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Navigation system MFD

Post autor: rotkeh » ndz wrz 15, 2013 20:57

artur_n pisze:Oj uwierz że nie jest to takie proste. Kompatybilna nagrywarka to pół sukcesu. Ja próbowałem z 8-10 nagrywarek i z żadnej płyta nie ruszyła. Aż kolega z forum Passata nagrał mi na swojej i ruszyło od pierwszego razu. Teraz sam się zastanawiam czy dalej próbować i kupić jakąś nagrywarkę czy znów kogoś prosić o pomoc :?
Aż tak trudno nie jest akurat mam szczęście że moja nagrywarka w laptopie radzi sobie bardzo dobrze program CloneCD 5.0.4.5 odpowiedni profil , płyta ( bez problemu wypalam na sony i verbatim). Jeśli ktoś już stracił nadzieję na wypalenie płyty to mogę pomóc .


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: macbu » czw paź 10, 2013 07:38

WItajcie może wiecie czy emulator zmieniarki z gamma V będzie współgrał z radiem RNS mfd 2 ? opisy sa bardzo podobne... ponizej schemat jaki mi wyszedł poprzez porównanie obu wtyczek

Obrazek


Macbu

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » czw paź 10, 2013 07:53

Będzie pasował.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » czw lis 07, 2013 01:01

Mam pytanko odnośnie MFD, zakupiłem właśnie G wersje i chce podłączyć zmieniarkę, która mam na stanie tzn od golfa mk3 Grundig MCD 40 10-DISC. Problem nr 1 to kompatybilność z radiem bo doczytałem, że radio ma problem z zmieniarkami powyżej 6 płyt. Problem nr 2 to kostka 8 pinowa - mała kwadratowa czy jest jakakolwiek opcja/możliwość podłączenia tego ?


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Navigation system MFD

Post autor: rotkeh » czw lis 07, 2013 21:36

HojaNT pisze:Problem nr 2 to kostka 8 pinowa - mała kwadratowa czy jest jakakolwiek opcja/możliwość podłączenia tego ?
Jeśli chodzi Ci o tą niebieską to masz foto wtyczek i opisy zostawione przez makecia. viewtopic.php?f=70&t=163220&start=168" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » czw lis 07, 2013 23:19

rotkeh, dzięki bardzo chodziło o tą niebieską właśnie. Ale i tak jak przypuszczałem zmieniarka dostaje zasilanie, płyty przekłada - ale radio zmieniarki nie widzi :foch:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KeepeR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf IV
Silnik: ALH
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: KeepeR » pn gru 02, 2013 16:33

Panowie potrzebna pomoc, kupiłem ostatnio nawigację MFD, prawdopodobnie wersja "D" ale pewności nie mam, posiadam wcześniej dołożony licznik Full Fis Immo3 wersja CAN, chciałem to wszystko podłączyć tak żeby wyświetlało komunikaty na Fisie.

Razem z kolegą puściliśmy 3 kabelki od zielonej kostki w navi do licznika według schematu:
8-30
9-31
10-32

Sprawdzane 3 razy i tutaj jesteśmy pewni że wszystko jest ok, kodowania niby też są ok ale niestety na fisie nic się nie wyświetla...

Sam Fis działa bo np. komunikat braku płynu spryskiwaczy wyświetla się na górze.

Tutaj kilka fotek z VAGA z licznika, navi i radia, może to wersja "G" a nie "D" ? może jednak złe kodowania ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakieś rady ? bo już brak pomysłów ;/


Diabeł tkwi w szczegółach...
AutoDetailing - Moje Prace

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Navigation system MFD

Post autor: rotkeh » czw gru 05, 2013 22:43

KeepeR pisze:
Jakieś rady ? bo już brak pomysłów ;/
Jakieś błędy vag pokazuje na kanale licznika (17) lub radio (56)

Jeśli chodzi o wersję nawigacji wciśnij naraz przyciski 3 i 6 HW: 1001 to wersja C lub HW:1002 to wersja D (nie mam na 100% pewności czy coś nie pomieszałem ,było opisane ,jak nie tu to na elektrodzie) (widać
nad zieloną naklejką że masz wersję D)
Może trzeba po kodowaniu zrzucić klemę z akumulatora (jak wejdę vag-com radio robi psikusa z kamerą nie wyzwala jej automatycznie przy wstecznym trzeba odłączać i wklepywać kod może tu podobnie świruje )

Podaj jakie kodowanie miałeś przed zmianami w liczniku (kanał 17) i w radiu (kanał56)


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Navigation system MFD

Post autor: MefjuWw » wt gru 10, 2013 16:45

Moja navi przeszła dziś wymianę lasera, tylko szukam teraz działającego atlasu :). Wcześniej pojawiał się tylko napis, CD DEFEKT teraz, że płyta niekompatybilna.. laser wymieniłem na RAE0142Z



Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Navigation system MFD

Post autor: MefjuWw » pt gru 13, 2013 15:26

We wtorek kupiłem laser do MFD w firmie Tomelektron za 45 zł - model RAE0142Z, który wymienił mi mój kolega elektronik. Niestety nowy laser okazał się wadliwy - także firmy tomelektron we Wrocławiu nie polecam gdyż sprzedają mega chińszczyznę - mało tego, że laser jest wadliwy to proponują mi drugi nowy za kilka dni, którego już zwyczajnie nie potrzebuję. Także przestroga dla tych, którzy mają problem z płytami, żeby zanim kupią laser zajrzeli do środka czy to na pewno on jest powodem braku możliwości odczytania płyty.

Oddałem navi do gościa, który się tylko tym zajmuje i stwierdził, że mój laser jest w super stanie, tylko elektronika napędu zdechła, dlatego wcześniej miałem napis CD DEFEKT.
Koszt takiej naprawy elektroniki napędu , wraz z wyregulowaniem prowadnic (problemy z wysuwaniem płyty) oraz czyszczeniem lasera i montażem i demontażem navi to 150zł - kwota nie jest ani mała ani duża.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości