MK4 AKL vs B5 FL AVB

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: peppa_814 » sob sty 03, 2015 13:42

Droga z Mrągowa na Olsztyn. Jadę swoim Golfem (AKL, 101 KM/145 Nm). Siada mi na zderzak Passat B5 FL Variant, jeszcze nie wiedziałem co się kroi. Zaczyna się droga dwupasmowa, ja kontynuuję jazdę prawym pasem, Passat wskakuje na lewy i daje ognia, bo widzę w lusterku za nim chmurę dymu. Zredukowałem z 5 na 3, 130 km/h, odległość między nami się nie zmienia, wciąż jedzie obok, ale nie zrównał się ze mną. 140 km/h, wrzucam 4 i dalej ognia, Passat bardzo powoli zaczyna się ze mną równać, lekko mnie dochodzi, jedziemy już 160, wrzucam 5, bardzo delikatnie wysuwam się do przodu, ale za chwilę Passat jeszcze wolniej się ze mną znów wyrównuje, jedziemy praktycznie lustro w lustro. Doszliśmy łeb w łeb do 180 km/h, odpuściłem bo zaczynał się dosyć długi łuk i było trochę mokro, więc nie chciałem dalej ryzykować. Passat mnie wtedy wyprzedził, wtedy zobaczyłem na klapie napis TDI z czerwonym I. Lecz za jakieś 100 m oderwała mu się osłona silnika i dostałem kamieniami po szybie. :los2: No i tak to się skończyło.

Zawsze byłem przekonany, że AKL ma równe szanse z tym silnikiem, bo Passat pomimo większego momentu ma cięższą budę. No i sprawdziło się. :bigok:



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: monopolowy » pn sty 05, 2015 11:04

Rozumiem, że utrudniłeś mu wyprzedzanie przyspieszając jak już zaczął manewr?


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: kwadrat » pn sty 05, 2015 19:56

peppa_814 pisze: ja kontynuuję jazdę prawym pasem, Passat wskakuje na lewy
Na moje skromne rozumowanie droga była dwupasmowa, więc w czym problem?
Nikt nie jest samobójcą, żeby wyprzedzać po przeciwnym pasie do 180km/h, jadąc łeb w łeb z drugim samochodem


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: peppa_814 » pn sty 05, 2015 20:08

peppa_814 pisze:Zaczyna się droga dwupasmowa, ja kontynuuję jazdę prawym pasem, Passat wskakuje na lewy
Czytanie ze zrozumieniem. :bigok:
kwadrat pisze:Nikt nie jest samobójcą, żeby wyprzedzać po przeciwnym pasie do 180km/h, jadąc łeb w łeb z drugim samochodem
Dokładnie. Poza tym raczej widać było, że gość chciał się ciąć, bo gdyby chciał jechać stale np 130 to nie goniłby mnie widząc, że przyspieszam albo odpuściłby pierwszy. :bajer:



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: monopolowy » pn sty 05, 2015 20:22

Nie wiem, mnie to mimo wszystko wkurza jak jadę swoim tempem, chcę wyprzedzić jakiegoś *#cenzura#* a on żyłuje swoje ostatnie kuce żebym go tylko nie wyprzedził... Czym zmusza mnie do przyspieszenia ponad to co chcę


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: Ral1n » śr sty 07, 2015 11:33

Mi też sią tak parę razy zdarzyło... :los2: Muszę być bardziej kulturalny na drodze... w sensie widzę, że goście, szczególnie z BMW siadają mi na zderzak zaczyna się 2 pasmówa - jadę dalej prawym a on kierunek na lewo... i jakoś z reguły on się zaczyna cofać!!! :panna: :los2: :los2: :los2:



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: krzysiek1606 » czw sty 08, 2015 07:59

peppa_814 pisze:Droga z Mrągowa na Olsztyn. Jadę swoim Golfem (AKL, 101 KM/145 Nm). Siada mi na zderzak Passat B5 FL Variant, jeszcze nie wiedziałem co się kroi. Zaczyna się droga dwupasmowa, ja kontynuuję jazdę prawym pasem, Passat wskakuje na lewy i daje ognia, bo widzę w lusterku za nim chmurę dymu. Zredukowałem z 5 na 3, 130 km/h, odległość między nami się nie zmienia, wciąż jedzie obok, ale nie zrównał się ze mną. 140 km/h, wrzucam 4 i dalej ognia, Passat bardzo powoli zaczyna się ze mną równać, lekko mnie dochodzi, jedziemy już 160, wrzucam 5, bardzo delikatnie wysuwam się do przodu, ale za chwilę Passat jeszcze wolniej się ze mną znów wyrównuje, jedziemy praktycznie lustro w lustro. Doszliśmy łeb w łeb do 180 km/h, odpuściłem bo zaczynał się dosyć długi łuk i było trochę mokro, więc nie chciałem dalej ryzykować. Passat mnie wtedy wyprzedził, wtedy zobaczyłem na klapie napis TDI z czerwonym I. Lecz za jakieś 100 m oderwała mu się osłona silnika i dostałem kamieniami po szybie. :los2: No i tak to się skończyło.

Zawsze byłem przekonany, że AKL ma równe szanse z tym silnikiem, bo Passat pomimo większego momentu ma cięższą budę. No i sprawdziło się. :bigok:
i co szyba do wymiany?


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
Sopek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 17:37
Lokalizacja: Stettin

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: Sopek » pn sty 12, 2015 23:32

co do przyspieszania podczas wyprzedzania,,
jade sobie autostradą a tu gosc jedzie sobie superb 140km/h lewym pasem,, mruglem mu raz a ten zamiast zjechac to ogien az mu dymek poszedl.. no to ja ogien i dalej mu mrugam.. przytrzymal mnie tak pare sek. i zjechal nie odpuszczajac gazu... wytlumaczcie o co chodzi takim baranom?? :bigok: oczywiscie go ciachlem,, to automatycznie zhamowal.. :kac:


moje GTI ~~~~> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=439807

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: monopolowy » wt sty 13, 2015 17:10

No bo to idiota który myśli że jak ma 130 czy nawet 200KM pod maską to już jest kozak... A obecnie prawda jest taka, że trzeba mieć naprawdę mocne auto żeby stawać że wszystkim co się rusza


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: Mattpl » wt sty 13, 2015 17:33

Zacytuje inny z Twoich postów w tym dziale, bo idealnie tu pasuje:
monopolowy pisze: Czułem że dostanę baty ale co to za frajda startować tylko z tymi z którymi można wygrać



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: monopolowy » wt sty 13, 2015 18:07

Startować tak, ale nie utrudniać komuś jazdę. Staram się nie ścigać "na złość" innym, utrudniając wyprzedzanie czy nie wpuszczając na pas. Jazda autostradą w PL właśnie tak wygląda, wyprzedzasz swoim tempem, lecisz 150-160 lewym pasem na tempomacie i ZAWSZE się trafi typ który postanawia przyspieszyć. Mija mnie, ja się chowam za nim, on zwalnia, ja na lewy i tak w koło Macieju


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: Mattpl » wt sty 13, 2015 19:20

Zależy jak na to spojrzymy. Jeśli jako jazda lewym pasem to oczywiście będzie to utrudnianie, ba należy się za to mandat.
Tyle, że od momentu jak wcisnął on gaz do dechy to utrudnianie przestało być poniekąd utrudnianiem. Chcieli się ścigać to się ścignęli :D



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: monopolowy » wt sty 13, 2015 19:55

Ostatnia moja jazda na autostradzie do Włocławka. Wyprzedzam lewym pasem, jadę spokojnie (bo więcej nie muszę) 140, mijam srebrną Fabię. Gość na mnie patrzy i chyba redukuje, bo przestaję go wyprzedzać. Dodaję delikatnie gazu, gość chyba idzie pełnym pędem bo lecimy razem 150km/h obok siebie... wkurzam się, wbijam IV, przy 180km/h gość już sporo został, wbijam się na prawy, zwalniam do 140 po czym... srebrna fabia mija mnie lewym, zmienia na prawy i zwalnia do swojego "starego" tempa (ok. 120)... Gdzie sens i logika? *#cenzura#* można dostać


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MK4 AKL vs B5 FL AVB

Post autor: Qto » wt sty 13, 2015 20:42

małe zejście z tematu... ;)
Niedawno jechałem od strony Poznania na Świecko...przepisowe 140km/h na tempomacie, czasami przyspieszałem jak wyprzedzając zajmowałem lewy pas a widzę w lusterku że ktoś chce jechać szybciej...przyspieszałem, koniec wyprzedzania, prawy pas, noga z gazu i dalej na tempomacie. Doganiam typa...wyprzedzam, za chwilę on mnie wyprzedza po czym zwalnia i znowu muszę go wyprzedzić...za chwilę gość na lewy pas i poszedł do przodu, uciekł z zasięgu wzroku, przejechałem ze 3-4km i znowu gościa doganiam...i wyprzedzam. 7 razy gościa wyprzedzałem na odcinku może 40km...jadąc cały czas równo na tempomacie :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości