ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: mariachi » ndz wrz 29, 2013 20:37

rzadko odwiedzam ten dział ale dziś nie mogłem się powstrzymać.
Miałem dzisiaj naprawdę dobrą akcję, chyba najlepszą w życiu.
Trasa Tychy - Bielsko Biała
Jadę na zwężce za rzeczoną hondą.
Civic. duży ryczący, a raczej pierdzący wydech, dość nieprzyjemny dźwięk, na klapie 1.4. ale obok naklejka "H22a inside"
Jako że znam się trochę na hondach wiem że jeśli to prawda pod maską sławny silnik z preludy 2.2 Vtec.

Zwężka się skończyła , ruch duży , mijamy się prawym pasem, raz jak hondę , raz honda mnie.
Potem jadę lewym za hondą, toczymy się , widzę że za chwile pas się zwolni, prędkość nie duża, nie pamiętam jaki bieg , U mnie 3tyś obr i czekam.

I teraz najlepsze. wolny pas , gość zaczyna przyspieszać jednocześnie POKAZUJĄC RĘKĄ BARDZO WYMOWNY GEST PA PA PA.
i ...................................... NIE MA PA PA PA

Wszystko działo się bardzo szybko. Nie pamiętam jakie były prędkości, kilka razy zmieniłem bieg, Stawiam że tak od ok 50 do może 150 , 180 . Cały czas siedziałem mu na samym zderzaku z pedałem w podłodze.
Potem było drugie podejście, z trochę większym dystansem pomiędzy autami i tak samo, ja nie mogłem dogonić hondy ani honda nie mogła mi odjechać.

Za chwilę gość zjechał w prawo na Pszczynę, zrównałem się z nim ale nawet nie spojrzał tylko jechał patrząc przed siebie bez wyrazu.

Hondę odnalazłem bardzo szybko
naklejka taka sama jak w awatarze
http://honda.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=5518" onclick="window.open(this.href);return false;

w ibizie BPX seryjne 160ps chyba po jakimś programie z czasów poprzedniego właściciela , nie wiem jakim , muszę kiedyś wybrać się na hamownie. Turbo pompuje coś ponad 1.7bara

Najbardziej rozbawiła mnie ręka machająca mi na pożegnanie, a potem mina gościa. Jakby nie to prawdopodobnie bym o tym nie napisał . pzdr
Ostatnio zmieniony pt paź 04, 2013 15:13 przez mariachi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: wronek1 » pn wrz 30, 2013 14:28

heeheh , dobra akcja :D musial sie mocno zdziwic ze pozegnanie poszlo na marne i siedzisz mu na dupie :D


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: herbiasty » wt paź 01, 2013 20:36

Dobrze Ci to musi naginać jak jedzie jak H22A :hmm:


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: przemlin » wt paź 01, 2013 21:31

koleś zrobił swapa... hehe i nie mógł ibizie po sofcie uciec, silnik miał pewnie padnięty bo ta honda pewnie lżejsza od ibizy albo to samo , tak to jest ze swapami..co nie zmienia faktu że jak by był sprawny to by objechał Cie bez problemu.pozdro.



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: mariachi » wt paź 01, 2013 22:02

Lubie jak ktoś wróży z fusów Nie wiesz ile koni ma ibiza. Nie jeździłes.Od razu silnik padnięty. Jakbym miał wydruk z hamowni wtedy moznaby snuć przypuszczenia czy cos jest możliwe czy nie. Nikt nie wie co siedzi wcuprze. Jak wsiadam do 140 konnego mk3 czuje się jakbym jechał maluchem. Co bardzo mnie irytuje wiec wiec jak ktoś dobrze za niego zapłaci chętnie oddam w dobre rece.

ps no i jak można wyczytać na forum hondy civic ma dobre czasy na cwiare wiec jakoś jedzie. a ibiza się gonilem z naprawde mocnymi autami wiec mam pewne porownanie.
pzdr



Awatar użytkownika
Korno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt gru 21, 2012 03:28
Lokalizacja: Szczecin

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: Korno » czw paź 03, 2013 15:54

brawo, fajnie killować takich kozaczków w ich hondach z wydechem który słyszę będąc na innym osiedlu



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: xxxGlaDxxx » pt paź 04, 2013 00:45

to musiał być niezły kibel z tej hondy, bo w takim setupie to da się Mustanga GT500 ganiać, a raczej wątpię żebyś w Ibizie tego dokonał :bigok:

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: mariachi » pt paź 04, 2013 08:18

tydzień temu się goniłem kilka razy z mb cl600 360ps i wyglądało to bardzo podobnie. Nie ma co gdybać co i jak.
Nie wiadomo jakby wyglądał wyścig z miejsca, wszystko działo się z rolki gdzie diesel ma przewagę.
I nie chodzi co ja jedzie , napisałem tu bo miała miejsce zabawna sytuacja. Gość był tak pewny siebie że pomachał nie jakiemuś badziewiu. Przecież widzi że jedzie cupra która już w seri jest dość szybka . I się naciął.
Ibiza w serii ma niskie 7 do sety, Po modach , można można robić naprawdę dobre czasy.

Poza tym nie sądzę żeby ten mustang miał 500ps bo idąc twoim tokiem musiał być z niego niezły kibel, niemożliwe żeby nie mógł uciec 200konnej hondzie. Bo tyle wg właściciela ma silnik. Skoro ibiza ma zakładam tez koło 200 to w czym problem .

Może miał 300ps i naklejki ;) 300konnym autom w cięższych budach też spokojnienie daję rade



Kędzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 13, 2013 23:05

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: Kędzior » pt paź 04, 2013 16:59

z hondami jest tak że jeśli ktoś ma silnik z niewiadomego pochodzenia lub słabo zadbany to ciężko serie z tego silnika wykrzesać mój znajomy ma świetnie utrzymaną pralke i na hamowni 198km i 202nm pokazało a zrobił wszystko co się dało

jedyne co w hondach jest dobre to ich masa :)

ibiza waży więcej jasne ale za to ma w ch.. więcej nm co w takich ganiankach z rolki daje dużą przewagę

ludzie z hond niestety są często zbyt pewni siebie dlatego zawsze objechanie ich sprawia mi najwięcej frajdy :) tym bardziej że objeżdżam ich starym golfem w dieslu który według ich jest rzęchem :D

ogólnie pomachał ci i był z przodu choć różnice jednej dł można łatwo zniwelować poprzez dobrą zmianę biegów i już można ciutek zyskać :bajer:



Awatar użytkownika
Sopek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 17:37
Lokalizacja: Stettin

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: Sopek » pt paź 04, 2013 19:08

he he , brawo :) jeździłem 2.2 vteciem - ladnie sie zbiera ale rakieta to to nie jest.
ogólnie ten gest ręką świadczy o poziomie gościa- chlopaki z silnikami 1.4 i 1.5 vtecach uważają i wychwalają go na forum ,więc zapomniał,że też są inne ciekawe auta :)

fajna nauczka,
ja napisałbym tam na forum posta na twoim miejscu :D


moje GTI ~~~~> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=439807

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: herbiasty » pt paź 04, 2013 19:23

xxxGlaDxxx pisze:to musiał być niezły kibel z tej hondy, bo w takim setupie to da się Mustanga GT500 ganiać, a raczej wątpię żebyś w Ibizie tego dokonał :bigok:

[youtube][/youtube]
Honda z filmiku jedzie chyba gorsze czasy od tej z którą się kolega ścigał, z tego co wyczytałem w temacie Hondy....
Więc zajechana raczej nie jest, tym bardziej że jeździ wysokie 13s.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: mariachi » pt paź 04, 2013 20:27

Sopek, chciałem napisac cos gosciowi od civica juz niedziele ale nie mogę się zarejstrowac. Cały czas wywala blad przy restracji



Awatar użytkownika
gatuso_18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 20:11

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: gatuso_18 » ndz paź 06, 2013 09:26

Sam mialem Ibi 6L tylko slabsza wersje, 101 ATD bo wszystkie ASZ byly zjechane na smierc i odpuscilem temat. Przesiadlem sie z Leona ASV 110 na pompie i smialo moge powiedziec ze ibiza byla szybsza. Mimo ze leon wgniatal w fotel to ibi zapier.... Masa jest spora jak na tak maly pojazd nie mniej skrzynia jest ciekawie rozwiazana. Wyprzedzanie to poezja i objezdzanie innych :) Sam dojezdzam do pracy 50 km i nie raz pojechalem wiesniaczka w mocnej benie , przewaznie powyzej 150 bena wymiekal kazdy a ibi szla. W planie mialem przelot robic, cooler wiekszy i program. Na ori wtryskach wychodzilo 150-160 kucy, niestety dach zakonczyl wszystkie plany ... a dzisiaj jezdze golfem w gazie :bigok:


Moj prawdziwy samochód , z mlodszym bratem :bigok:
Obrazek

Obrazek

chodysATD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:14
Lokalizacja: Łódź

ibiza 6l 1.9TDI vs honda civic 6 2.2 VTEC

Post autor: chodysATD » sob lis 02, 2013 11:44

Też miałem przyjemność "zabawy" z hondą co prawda nie aż taką jak autor bo poruszam sie ATD Mk4 marne 100koni . Nie wiem też co miała ta honda civic którą spotkałem ale wiem jedno miała wiekszy tłumik końcowy niż moja turbina :jaja:
Typ zobaczył za zbliżam sie szybko i chce go wyprzedzać, musiałem przyhamować bo z naprzeciwka jechał, a to było droga z Łodzi do Pabianic (spieszyłem sie na golfa) wcisnął w pedał , ryk jak dla mnie to ciężko zarzynał ten silnik sądząc po dzwięku aż musiałem sobie radio podgłośnik bo dzwięk tej hondy był straszny , myślał ze mi ucieknie niestety siedziałem mu cały czas bez wiekszego wysiłku. Póżniej był wpatrzony w swoją kierownice. Jak go mijałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości