Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

baartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 11, 2013 23:40
Lokalizacja: Keflavik - Islandia

Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Post autor: baartek » czw lip 04, 2013 15:52

Witam.
W drodze powrotnej do domu w mieście zauważyłem dość dynamicznie jadącą Astrę III (mniej więcej chyba 2005 rok?). W końcu na jednej z głównych wylotowych z miasta jest rondo i z tego ronda im dalej się jedzie, tym mocniej pod górkę :) Z panem od Astry zrozumieliśmy się chyba bardzo dobrze, bo oboje pocisnęliśmy ile fabryka dała, a że niewiele dała to tym bardziej się zdziwiłem że jedziemy drzwi w drzwi :food: Wystartowałem z drugiego biegu mniej więcej przy 30km/h i tak dopiero coś powyżej 100, może 110km/h zacząłem Astrze powoli, systematycznie odchodzić. Przy 140 km/h spokojnie już zmieniłem pas na prawy i byłem 2 długości dalej niż Astra :hmm: Szybciej nie było już jak bo na szczycie tej górki jest zacieśniający się łuk. Z tyłu na klapie Astry było napisane 1,8 Twinsport, ale całkiem możliwe że był to automat bo pełno ich tu właśnie w tej wersji. Wydaje mi się że wersja manualna nie miała by ze mną większych problemów. Z drugiej strony górka też mogła mi pomóc z moimi niutonami :) Nie było katechezji, cały czas czułem jego oddech na swoich plecach, ale kill jest kill :)


Aktualnie Passat B5 AVB z 2004 roku używany przeze mnie jako TAXI - Mój pierwszy VW :)

czesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob paź 10, 2009 01:16
Lokalizacja: Dolny Slask

Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Post autor: czesław » czw lip 04, 2013 20:17

Nie istnieje cos takiego jak twinsport



baartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 11, 2013 23:40
Lokalizacja: Keflavik - Islandia

Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Post autor: baartek » czw lip 04, 2013 21:54

Hmmm... Nie jestem specem od Opli, poza tym pan później szybko mnie wyprzedził jak odpuściłem i coś poprzekręcałem nie czytając zbyt dokładnie ;) A więc poszperałem po necie i chodziło zapewne o Twinport.


Aktualnie Passat B5 AVB z 2004 roku używany przeze mnie jako TAXI - Mój pierwszy VW :)

tito00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:59

Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Post autor: tito00 » czw lip 04, 2013 22:38

passat po programie ?



baartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 11, 2013 23:40
Lokalizacja: Keflavik - Islandia

Passat B5 fl 1,9tdi AVB vs. Opel Astra 1,8 Twinsport

Post autor: baartek » pt lip 05, 2013 17:14

Nie, totalna seria... Nigdy też nie mierzyłem go, bo to samochód do pracy, chociaż w sumie nie raz korciło mnie żeby zapodać mu jakiś program ;) Ale jak już wcześniej wspomniałem, wydaje mi się że ta Astra to automat bo tu gdzie mieszkam Astry 1,8 w tej budzie to zazwyczaj automaty. Myślę że manual to by mnie wciągnął.


Aktualnie Passat B5 AVB z 2004 roku używany przeze mnie jako TAXI - Mój pierwszy VW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości