Golf IV 1.8T vs Ford Mondeo ST220 3.0 V6

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Golf IV 1.8T vs Ford Mondeo ST220 3.0 V6

Post autor: hunterek » pn kwie 26, 2010 09:57

Niedziala wieczór, wracamy z narzeczona do domu , szybka mysl jedziemy na BP po Miszon-a. Zajechalismy na BP Miszon mowi ze ustawil sie z Corsa B 1.5TD (On Golf II 1.3 NZ), dlugo nie myslac pojechalismy z nim.

Miejsce startow: Modrzewina
Godzina: ok. 21...

Miszon z Corsa zalicza kilka startow z kreski. Start na korzysc golfa, 3 bieg corsa zjadala golfa... :(

Tymczasem podjezdza Mondeo ST220 z wesola ekipa wewnatrz samochodu. Widac bylo ze w Mondeo drzemie nie male serducho. Chwila namyslu ,aby wystartowac z kreski z Mondeo i czy sa jakies szanse. Jako informatora wyslalismy kobiete "gosiakk" ;) Kierowniczka podjechala z werwa Golfem do ekipy z mondeo podpytac kto kierownik i co pod maska. Chlopaki nie co sie zdziwili ze kobieta podjechala pytac o takie rzeczy. Kierownik odparl ze 3.0 222KM. Na to narzeczona ile to wazy, w tym momencie kierownik sie mocno zdziwil ale grzecznie odpowiedzial ze ok. 1800kg po czym dostal riposte "to mam szanse ;)" , mina bezcenna :P Kierownik mondeo ucieszony ze stanie na kresce ,ale zostal szybko poinformowany ze to nie z kobieta bedzie sie scigal lecz ze mna... ;)

-Ustawka na kresce:

Mondeo vs Golf

1. Start.

1. Start 1, idziemy rowno , koniec 1 golf zaczyna odchodzic , wbijam 2 przeciagam do konca golf jeszcze bardziej odchodzi a mondeo coraz to dalej w lusterku, 3, 4 i mondeo zjedzone srogo. Wyscig trwal do ok 140km/h lecz rozpedzilismy sie do ok.160 przy czym od 140 mondeo znacznie sie zblizalo do mnie.

2. Start , kierownik mondeo chcial rewanzu wiec sie ustawilismy 2 raz. Sytuacja sie niewiele zmienila. Jeszcze lepszy start dla golfa i kolejny raz mondeo zjedzone, chodz tym razem kierownik mondeo przeciagal go ostro na biegach.

Podsumowujac Masa Golfa i Turbo mialo tutaj duze znaczenie na odcinku ok 400m i predkosci do ok 150km/h Golf zjadal mondeo, natomiast przy wyscigu gdzie osiagalo by sie predkosci ok. 200km Mondeo mialo by szanse ze wzgledu na wiekszy litrarz.

Wszyscy uczestniczy podziekowali sobie za mala rywalizacje usciskiem dloni prezesa i rozjechalismy sie w swoim kierunku. ;)

Podsumowujac wszystko mozna stwierdzic ze nie tyle KM co Masa samochodu ma b.duze znaczenie ;)



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

Post autor: erwinszczak_ » pn kwie 26, 2010 11:50

Gratki killa :bigok: Mondeo w ST220 to już całkiem szybkie auto.



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pn kwie 26, 2010 15:35

hunterek gratki. Jakie tam u Ciebie cyferki są? Bo przeglądałem Twój temat ale o parametrach nic nie znalazłem.



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » pn kwie 26, 2010 15:39

Yuri, u mnie cyferki to seriia ;) Mam nadzieje ze 150km siedzi w nim , chodz nie hamowane.

U mnie jedynie silnik doprowadzony do stanu uzytkowalnosci niczym z fabryki.
Wywalony kat i zrobiony przelot do srodkowego.
Zrobiony dolot CAI SIMOTA z stozkiem w nadkolu.

Dodatkowo lepsza trakcje zapewnia Gwint no i oponki w moim przypadku to 205/50/16.

Czyli wsumie nic specjalnego nie modzonego. Dlatego tez bylem bardzo zdziwiony wynikiem tego wyscigu. Jak bedzie tylko okazja to wjade na hamownie. Mam nadzieje ze serie chociaz bedzie trzymal ;)



Awatar użytkownika
silent killer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 12, 2009 20:10
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: silent killer » pn kwie 26, 2010 17:12

kill is kill .
Gratki :bigok:


TDI The Devil Inside
TDI POWER

przemas10m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 10:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: przemas10m » pn kwie 26, 2010 18:35

z moim focusem ST nie mialbys szans :okej:



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pn kwie 26, 2010 21:23

hunterek pisze:Dlatego tez bylem bardzo zdziwiony wynikiem tego wyscigu.
Wiesz, jest jeszcze taka opcja, że ciekawe jak takie ST220 trzyma serię? ;) Może tak jak VR'y ;). Ale to już by trzeba gdzieś ba forum Forda popytać ;).



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » pn kwie 26, 2010 22:14

Yuri, No zgodze sie z Toba byc moze ST220 maja problemy z trzymaniem serii, ale z 2 strony to samo mozna powiedziec o 1.8T ;) jakby nie bylo kill jest od Focusa ST pewnie byly by baty ,ale przyjemnosc jest wtedy kiedy wygrywa sie z teoretycznie mocniejszym rywalem a lepiej startowac z mocniejszymi niz stawac na swiatlach z Seicento czy innymi wynalazkami sluzacymi do przemieszania sie dom-sklep-dom :D



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pn kwie 26, 2010 23:42

hunterek pisze:Yuri, No zgodze sie z Toba byc moze ST220 maja problemy z trzymaniem serii, ale z 2 strony to samo mozna powiedziec o 1.8T ;) jakby nie bylo kill jest od Focusa ST pewnie byly by baty ,ale przyjemnosc jest wtedy kiedy wygrywa sie z teoretycznie mocniejszym rywalem a lepiej startowac z mocniejszymi niz stawac na swiatlach z Seicento czy innymi wynalazkami sluzacymi do przemieszania sie dom-sklep-dom :D
Nie no luzik. Tak tylko luźno stwierdzam. Kill to kill i tyle. A co do ST to z góry nie ma co przesądzać. Jeśli mówimy o ST Mk1 to tam jest wolnossak więc 1.8T z dołu pójdzie lepiej. Mimo 20 kM więcej w serii to i tak sporo by zależało od kierowców.

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 23:43 ]
hunterek pisze:a lepiej startowac z mocniejszymi niz stawac na swiatlach z Seicento czy innymi wynalazkami sluzacymi do przemieszania sie dom-sklep-dom :D
Dokładnie 8)



Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » wt kwie 27, 2010 10:56

Ładnie Ładnie gratki :bigok:
Miałem około miesiąca temu przyjemność pośmigać takim ST220, porównywaliśmy go z BMW e36 328 208km (wynik z hamowani). Faktycznie do 120 km/h BMW odchodziła , dalej juz Mondeo zaczyna ciągnąc i tak około 180km/h przechodzi koło BMW.
Mondeo było bardzo zdrowe bo własnie było po remonciku silnika. :helm:


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

przemas10m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 10:06
Lokalizacja: Łask

Post autor: przemas10m » wt kwie 27, 2010 14:37

kolego mowa o focusie ST 2 wiec nie wiem czy mialbys szanse



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » wt kwie 27, 2010 15:01

przemas10m, byc moze kolego, ale ja startowalem z samochodem o wiekszej mocy niz swoj i sie udalo. Proponowalbym tobie start z kreski z daniel1d ;) jesli czujesz sie taki pewny ;) pozdro ;)



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » wt kwie 27, 2010 15:34

przemas10m pisze:kolego mowa o focusie ST 2 wiec nie wiem czy mialbys szanse
A no to wiadomo, że 1.8T 150 kM seria nie ma żadnych szans.



Mezaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 04, 2009 23:56
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Mezaja » wt kwie 27, 2010 16:05

Gratulacje Mondeo ST to już niezła maszyna, od zawsze mi się podobał choć stylistycznie wolałem go w poprzedniej budzie tj. II ST 200. Waga zrobiła swoje :grin: litrażu niestety nie oszuka się i przy wyższych prędkościach daje to się we znaki ostatnio sam się przekonałem o tym z jednym Mesiem ale fun jest gdy na starcie kierownik myśli sobie co jest grane :jezor: A co Pana od focusa człowieku wyluzuj bo temat ani nie jest o focusie (defacto lżejszym i jak widze po wzmocnieniu) i nie wiem czemu wyskoczyłeś jak filip z konopii 'bo mnie to nie objedziecie buahaha'.. nikt nie napisał że by Cie objechał. To tak jakby daniel1d w każdym wątku pisał bo mnie to nikt nie objedzie choc w jego wypadku to akurat prawda :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości