UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Zdjęcia, opisy skradzionych aut,oraz przedmiotów z nich

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: Raptus1984 » pn gru 20, 2010 17:34

merca a co takiego ci wywineli z mercem



kaska1377
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 01, 2010 23:59
Lokalizacja: Koszalin

Re: UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: kaska1377 » pn gru 20, 2010 23:43

Raptus1984 pisze:merca a co takiego ci wywineli z mercem
Dałam się nabrać na ładne auto... Okazało się, że praktycznie to szrot i do tego prawdopodobnie kradziony.
Złożyłam doniesienie na policję w Niemczech (kupiłam go od Niemca). Tak, wiem, sama jestem sobie winna.


kaska1377

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: Raptus1984 » wt gru 21, 2010 09:28

to niemcy tez tak sobie poczynaja jak nasz extra naród



kaska1377
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 01, 2010 23:59
Lokalizacja: Koszalin

Re: UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: kaska1377 » wt sty 04, 2011 23:42

Raptus1984 pisze:to niemcy tez tak sobie poczynaja jak nasz extra naród
Chyba są od nas już lepsi... Kolesia szuka policja niemiecka.


kaska1377

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: golfista_1993 » śr sty 05, 2011 00:22

Witam ! Jestem tu nowy ;) I wstyd się przyznać ale mieszkam właśnie w Myszkowie... Nie wiedziałem że tacy ludzie mogą tu mieszkać :?
PS: Także polecam TVN Uwaga. Tam są dziennikarze którzy 'wychowali' się na takich sprawach więc myślę że powinni jakoś pomóc.



RumJanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 11, 2008 08:20
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: RumJanek » śr wrz 21, 2011 13:11

Może temat odświeżę ponieważ sam miałem podobną sytuację, tzn.:
w 2001/2002 sprzedawałem samochód gościowi któremu strasznie się podobał i męczył mnie o to od dłuższego czasu. Nie dziwne, Audi Coupe, środek doposażony w Audio Sony z pilotem, fotele kubły Vantage, felgi malowane na czarno 5-cio ramienne 15", kolor granat metalik bez rdzy, myty prawie codziennie, z nudów w pracy woskowany 1-2x na tydzień, błyszczał się jak......
Przychodzi koleś z ulicy, mówi że strasznie podoba się mu samochód i że kupuje, chociaż nie wystawiałem ogłoszenia i samochód był moją zabawką. W końcu uległem, spisaliśmy umowę, chociaż gość nie miał całej kasy to dałem mu samochód spisując kolejną umowę "udzielenia pożyczki" na brakującą kwotę. Przy transakcji był mój kolega z pracy i on podpisał się jako świadek.
Coś mi nie pasowało, ponieważ koleś wygadał się że nie ma prawa jazdy i że ma zabrane przez policję...
Ale w końcu co mnie to, jeśli sprzedaję, to nie mnie złapią jeśli będzie kontrola i nie ja zapłacę mandat za brak uprawnień.
Koleś pojechał do Nowego Sącza, tam niby był zameldowany i tyle go już widziałem. Do dzisiaj kasy nie widzę, jak na tamte czasy była to kwota 1,5tys., sprawa była zgłaszana na Policję, ale jakoś echem się odbiła....
Może podjadę któregoś pięknego dnia i założę sprawę ponownie? :popcorn:

Dlaczego napisałem w tym wątku?
Dowiedziałem się w między czasie że koleś współpracuje z gościem który handluje samochodami. Jak na tamte czasy mieć BMW M3 - to był rarytas a koleś nie miał więcej jak 30 lat!
Co więcej, wzbogacali się na przekrętach, tzn.: dawali ogłoszenie lub mając komis (było łatwiej) znajdowali klientów na dobre drogie samochody (w całej Polsce) i niby jechali go kupić, brali całą kasę lub nieznaczny zadatek od klienta. Później taki pracownik "zatrudniony" w komisie przedstawiał umowę kupna-sprzedaży że samochód kupił, ale .... go ukradli wracając do Polski lub już w Polsce jak był na parkingu (spał w motelu etc.). Zawsze śpiewka była dokładnie uzgadniana i sprawdzana czy będzie miała sens.
Co w tym dziwnego? Kupujący zgłosił fakt na Policję, tak więc:
- został oszukany przez handlarza,
- handlarz został okradziony (więc do czasu odnalezienia pojazdu sprawa będzie się toczyć), a z racji że samochodu nigdy nie było lub został sprzedany i rozłożony w szopie na czynniki pierwsze - nie szybko odda kasę lub już dawno zarobił na podwójnej sprzedaży, ponieważ handlarz również zgłosił fakt na policji że ukradli mu samochód który rzekomo miał być dla kogoś....
Tak w Polsce kręci się wałki związane z motoryzacją, lub zakłada się interes w postaci restauracji której naprawdę nie ma, odbiera się VAT, a następnie kilkadziesiąt lipnych faktur i restauracja nagle nie rentowna no to się zamyka...
Nim ją sprawdzą, to gości już dawno nie ma bo albo wyjechali, albo byli podstawieni........

Uważajcie na takich, a jeśli mieliście podobne przejście, to napiszcie o tym.

Pozdrawiam Wszystkich i nie dajmy się nabić w butelkę


...sercem jestem do quattro...

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

UWAGA ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CZYTAJĄ TO FORUM

Post autor: barto125 » pt sty 09, 2015 15:02

Kod: Zaznacz cały

10. Serwis ilepunktówkarnych.pl ma na celu rozpropagowanie wiedzy dotyczącej sposobów uzyskiwania/unikania punktów karnych. Sposobach uzyskania informacji o ilości punktów karnych zebranych przez użytkownika pojazdu. Dodatkową funkcją serwisu jest uświadomienie internatom wagi wczytywania się w niuanse i zawiłości znajdujące się w regulaminach oraz rodzących się z nich konsekwencji.
Gdzie mały druczek, normalny jest :) Poza tym nawet na głównej stronie jest napisane, że serwis pomoże sprawdzić, a nie sprawdzi liczbę punktów. A że można na komisariacie sprawdzić, to na kursach uczą.
Czytać ludzie, czytać, myśleć i nic złego się wam nie stanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione Auta i Przedmioty (ściśle związane z motoryzacją)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości