Szkoda z OC i AC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

Szkoda z OC i AC

Post autor: CzechuLG » pn mar 01, 2021 13:12

Mój samochód miał kolizję z samochodem ciężarowym. Na szybko policzyłem, że ASO to szkoda całkowita. Poszkodowany miał delikatne uszkodzenia. Moją szkodę zgłoszę z AC. Dogadałem się z poszkodowanym i dostał 500zł na naprawę myśląc, że za rok zapłacę mniejszą składkę OC/AC.

Proszę o informację czy dobrze zrobiłem? Czy skoro i tak będę zgłaszał z AC to jest jedna szkoda i gdybyśmy spisali oświadczenie to składki by tak samo wyglądały?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Szkoda z OC i AC

Post autor: marcin7x5 » pn mar 01, 2021 15:34

To są 2 różne polisy więc i wzrost składek byłby i za OC jak i AC...tak mi to kiedyś tłumaczył prawnik...



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szkoda z OC i AC

Post autor: CzechuLG » śr kwie 14, 2021 13:30

Dzięki!



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Szkoda z OC i AC

Post autor: hak64 » czw kwie 15, 2021 11:09

CzechuLG pisze:
pn mar 01, 2021 13:12
gdybyśmy spisali oświadczenie to składki by tak samo wyglądały?
Tu jest właśnie pewien dylemat prawny. Z jednej strony mamy do czynienia z jednym zdarzeniem szkodowym, ale z drugiej z dwoma wypłaconymi odszkodowaniami. Jeśli poszkodowany nie zgłosi szkody, to nie masz się czego bać - w CEPiK znajdzie się tylko informacja o Twojej szkodzie własnej, likwidowanej z AC. Jeśli jednak trafiłeś na cwaniaka, to pomimo otrzymania uzgodnionej kwoty bezpośrednio od sprawcy, zgłosi szkodę (zwłaszcza gdy ma kamerkę i nagranie zdarzenia).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości