Rejestrowanie auta

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

XisD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 04, 2017 16:38

Rejestrowanie auta

Post autor: XisD » ndz kwie 08, 2018 18:00

Witam,

jestem posiadaczem golfa IV, za 2 tygodnie konczy sie przeglad a za miesiac ubezpieczenie ktore tez nie jest na mnie.
Mam umowe sprzedaży lecz nie jest ona na mnie, zarejestrowane auto tez nie jest na mnie, moge zarejestrowac samochod pomimo umowy sprzedazy ktora nie jest na mnie ale czy uda mi sie zarejestrowac?

Lub

Czy musze zarejestrować auto by zrobic przeglad i nowe ubezpieczenie ?



leanbow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 00:51
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rejestrowanie auta

Post autor: leanbow » ndz kwie 08, 2018 19:43

nie musisz dla zrobienia przeglądu przerejestrowywać auto. przyjeżdżasz na stancje i dajesz dowód i tyle. ubezpieczenie będzie na ciebie nowe wypisano jak będziesz kupować. jak nie masz ciągłości umów to będzie bardzo ciężko przerejestrować auto



XisD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 04, 2017 16:38

Re: Rejestrowanie auta

Post autor: XisD » ndz kwie 08, 2018 20:11

Ale jak zrobie teraz przeglad zalozmy wbity do tego dowodu rejestracyjnego, i ubezpieczenie tez moge zrobic na ten dowod ? on nie jest na mnie umowa kupna tak samo.



leanbow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 00:51
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rejestrowanie auta

Post autor: leanbow » ndz kwie 08, 2018 21:39

XisD pisze:
ndz kwie 08, 2018 20:11
Ale jak zrobie teraz przeglad zalozmy wbity do tego dowodu rejestracyjnego, i ubezpieczenie tez moge zrobic na ten dowod ? on nie jest na mnie umowa kupna tak samo.
tak. ubezpieczenie idzie na auto a nie na właściciela. nie ma różnicy na kogo jest auto zarejestrowano dla tych dwóch rzeczy.
na przeglądzie jest potrzebny tylko dowód rejestracyjny. jak samochód przechodzi przegląd to masz pieczątkę. jak nie to nie masz.
z ubezpieczeniem też nie ma nić ciężkiego. bierzesz dowód rejestracyjny i swój własny dowód. żadne inne dokumenty ich nie obchodzą. jedynie mogą poprosić pokazać stare ubezpieczenie. więcej nic.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Re: Rejestrowanie auta

Post autor: Białek » ndz kwie 08, 2018 22:57

W ubezpieczeniu jest coś takiego jak ubezpieczający. Ja np. Ubezpieczam auto należące do firmy leasingowej. Ale nie lepiej rozwikłać sytuację własnościową? Zbierasz ulgi na kogoś innego.

Znam przypadek, że ktoś nie przerejestrował auta po zakupie, z powodu parkowania auto po ponad roku zostało zabrane na parking policyjny, starostwo znalazło poprzedniego właściciela, ale ten nie miał już żadnych danych nabywcy i auto zostało zlicytowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości