Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

DamianTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 20:20

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: DamianTDI » pt gru 08, 2017 22:46

Witam wracając dzisiaj z pracy, jechałem jak zawsze wąską drogą z jednej strony wysoki krawężnik z drugiej lekko wybite nieutwardzone pobocze. Jako że po mojej prawej był krawężnik wiedziałem że auta z nad przeciwka muszą zjechać na to pobocze. Jednak kobieta która prowadziła pojazd z nad przeciwka rzadko tamtędy się porusza i nie zjechała wyrywając mi lusterko od strony kierowcy. Spisała mi oświadczenie że jechała zbyt blisko przeciwnego pasa i wyrwała mi lusterko. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Co zrobiła by policja jeśli ją bym wezwał (zaznaczam że ja nie mogłem zjechać już bardziej w prawo, bo krawężnik).
2. Jakie są koszty wymiany lusterka pod kolor (granatowe). Nie jestem pewien czy jest elektryczne czy mechaniczne, ale ustawia się je taką gałką.
http://oi52.tinypic.com/1zyx8b9.jpg

Z góry dziękuje za pomoc.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: bioly05011 » pt gru 08, 2017 22:54

ona mandat,może jeszcze niedostosowanie prędkości do warunków,z OC po oględzinach rzeczoznawcy,a nawet nie musi przyjeżdżać,zrobisz zdjęcia ,wycena na jakieś 500zł...
Lustro elektryczne,dodatkowo grzane ,musisz to jeszcze uwzględnić...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

robertino8606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 03, 2015 22:34

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: robertino8606 » śr gru 13, 2017 18:43

Moja żona też miała podobny przypadek wczoraj.Jechała po swoim pasie pomału a znad przeciwka jakiś młody szczyl zjechał za bardzo na jej pas i drachnęli sie lusterkami.Mojej żonie wypadło szkło i pękło lusterko a jemu tylko drasnęło.Oczywiście zatrzymał sie ,Moja od razu kazanie i chciała to z nim załatwic polubownie bez policjii i aby pokrył koszta lusterka(czyli 100zł)Przyznał winę ale nie chciał się dogadać.Więc Moja zadzwoniła po policję bo myślała że oni jakoś wpłynął na to.Przyjechała policja a On przy nich że się nie przyznaje do winy.Więc policja karteczki i mandacik oboje 200zł i 6 punktów.Zona wściekła i tłumaczy im że się przyznał na moich oczach i przecież to jego wina,a oni na to że nie ma świadków więc nie ma dyskusjii.Poza tym nie było pasów na jezdni bo droga poza wioską i nie umieli stwierdzić czyja wina.I co tu wskórać w takiej sytuacjii?Chyba Ci gliniarze poszli na łatwiznę bo im sie nie chciało papierków wypełniać,więc mandat.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: hak64 » czw gru 14, 2017 07:12

robertino8606 pisze:Chyba Ci gliniarze poszli na łatwiznę bo im sie nie chciało papierków wypełniać,więc mandat.
Nic podobnego. To normalna procedura. Jeśli do zdarzenia dochodzi na wąskiej drodze, a nie ma wyznaczonych pasów ruchu, to wina spoczywa na obu kierujących (chyba że jeden z nich się zatrzymał). To jest także odpowiedź na pytanie:
DamianTDI pisze:Co zrobiła by policja jeśli ją bym wezwał



DamianTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 20:20

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: DamianTDI » czw gru 14, 2017 20:38

No tak ale co w przypadku gdy możliwość zjazdu ma tylko jedna strona, bo po drugiej jest wysoki krawężnik. Nie jest to jakieś wytłumaczenie?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf IV kolizja (wyrwane lusterko)

Post autor: Hubi14 » wt gru 26, 2017 03:24

zjeżdżasz maksymalnie do prawej i się w razie potrzeby zatrzymujesz, niestety bez kamerki ciężko cokolwiek ugrać, chyba że ma się świadków, że jechaliśmy "po krawężniku" a z na przeciwka zasuwał bliżej osi jezdni... Żona jedynie co to mogła nie przyjąć mandatu i w powodzie odmowy podać, że jechała "po krawężniku" i nie miała możliwości zjechać bardziej..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości