Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Post autor: slawek987 » pt gru 01, 2017 23:02

Witam,
niestety zaliczyłem dziś kolizję drogową nie z mojej winy. Dostałem w prawy bok, drzwi słupek itp...
Szkodę zgłosiłem do PZU z OC sprawcy. Chciałem zapytać jaką formę wypłaty mam wybrać? Co mi doradzacie? Wziąć kasę i naprawiać na własną rękę? czy bezgotówkowo i się niczym nie przejmować?
Co w przypadku gdy rzeczoznawca uzna szkodę całkowitą?
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Post autor: matisim » sob gru 02, 2017 00:41

Najlepiej zgłosić to do ubezpieczalni Twojej. Bo jak zgłosisz do tej w której miał winny to będą chcieli wypłacić jak najmniej. W moim przypadku było tak, że z ubezpieczalni sprawcy przyjechał facet i z wielkim bólem powiedział 800 zł. Wyśmiałem go. Zgłaszając tą szkodę do mojej ubezpieczalni wypłacili 3500 zł. Robiłem na własną rękę bo nie mam zaufania do innych warsztatów.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Post autor: slawek987 » sob gru 02, 2017 07:24

Czyli szkoda poszła z Twojego AC tak?



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Post autor: Białek » sob gru 02, 2017 11:32

Jak się zgłosi do swojej ubezpieczalni to ona załatwia z tą sprawcy -idzie normalnie z jego OC. Teraz takie przepis, że szkodę z czyjegoś AC można robić przez swój zakład ubezpieczeń.

Co do wyboru - zwykle robiłem bezgotówkowo, w ASO, ale raz jak wpisali mi wymianę tylnej klapy, która kosztowała kolo 8000 to wziąłem gotówkę i wyklepałem. Jednak zwykle (żyję już trochę) to w naprawie wychodziły inne rzeczy i to warsztat się szarpał z ubezpieczycielem -nie ja.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Naprawa powypadkowa, gotówkowa czy bez?

Post autor: hak64 » sob gru 02, 2017 22:22

matisim pisze:Najlepiej zgłosić to do ubezpieczalni Twojej. Bo jak zgłosisz do tej w której miał winny to będą chcieli wypłacić jak najmniej.
Mowa o BLS (bezpośrednia likwidacja szkody), ale to tylko z pozoru tak wygląda. Nie wszyscy ubezpieczyciele podpisali porozumienie w tej sprawie, a szkody i tak są zaniżane (niezależnie u którego ubezpieczyciela zgłosisz).
slawek987 pisze:Czyli szkoda poszła z Twojego AC tak?
To nie jest likwidacja szkody z AC, tylko OC pojazdu sprawcy.
slawek987 pisze: Chciałem zapytać jaką formę wypłaty mam wybrać? Co mi doradzacie? Wziąć kasę i naprawiać na własną rękę? czy bezgotówkowo i się niczym nie przejmować?
Jako właściciel pojazdu masz prawo sam decydować o swoim mieniu Poczekaj więc na wycenę szkody, oceń co będzie bardziej korzystne i dokonaj wyboru.
slawek987 pisze:Co w przypadku gdy rzeczoznawca uzna szkodę całkowitą?
Niestety nie napisałeś jakie to auto, jaki rocznik i jaki rozmiar uszkodzeń. Na podstawie tak "obszernych" informacji, wartość szkody może oszacować tylko licencjonowany wróż, szaman z plemienia g.wiem, lub ekspert mniemanologii stosowanej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości