postoj w strefie zamieszkania

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: HugokopteR » śr wrz 02, 2015 20:45

Witam

czy postoj w strefie zamieszkania jest dozwolony dla busa (mercedes sprinter 9-cio osobowy). moim zdaniem jest takjakby trche za duzy jak na postoj na parkingu osiedlowym.



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: krzychu195 » pt wrz 04, 2015 18:08

A Land Cruiser V8?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: wesol » pt wrz 04, 2015 18:20

Niby nie powinnien stac bo umnie wjezdzajc na osiedle jest znak ale chyba masa rzecyzwista 2.5 tony. A to z epdo domem mi sadias stawia tez jakeigos sprintera blaszaka bo wozi jakies bagaże z lotniska to inna sprawa. Osobiscie tez mi sie to nie podoba. Poza tym inni tez jakies auta firmowe stawiaja ze caly chodnik jest wkolo zastawiony nawet łuk od skrzyżowania jest caly zawalony. Zrobie fotke pozniej to wstawie jak to wyglada umnie. Ciwkawe czy to mozna gdzies zglaszac zeby to usuneli. Moim zdaniem nie powinno tak byc z racji chocby takiej ze idac z dzieciakime to nei ma chodnika bo chodniki sa zawalone autami. Zamiast do garazu to na chodznik a kto im kazal w garazu robic sklepy czy inne bzdety. Albo sie nie chce parkowac do garazu. Ja mam dw agaraze i podjazd i przed domem chodnika jeszcze do ulicy na jakies 3-4 metry. A tamte gamnie maja 1.5 metra chodnika i jeszcze g zastawiają.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: OsteR9019 » pt wrz 04, 2015 21:24

Jeśli przed wjazdem nie ma żadnego legalnego znaku ograniczającego atrybuty pojazdu taki do 3.5t może sobie stawać, oczywiście w miejscu wyznaczonym.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: wesol » sob wrz 05, 2015 08:42

U mnie to tak to wyglada choc pare juz aut uciekło ze tak powiem.

Obrazek


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

SP-FRA

postoj w strefie zamieszkania

Post autor: SP-FRA » pn wrz 07, 2015 08:34

jeżeli się mylę poprawcie mnie ale ostatnio SM pouczył mnie, że:

strefa zamieszkania ma to do siebie, że auta powinny być parkowane w miejscach do tego wyznaczonych. Czyli na parkingach, zatoczkach parkingowych, czy innych miejscach wyznaczonych co mnie zdziwiło bo zawsze każdy parkuje jak się da byle bliżej klatki lub furtki... mercedes sprinter nawet 12 osobowy to też samochód. Jak ktoś ma fantazje może jeździć ciągnikiem siodłowym. Jeżeli znaki nie stanowią inaczej tzn nie ma w strefie ograniczenia ruchu innego jak do 3,5t merc śmiało się mieści i może wjechać. Inna sprawa każdy pojazd powinien być parkowany tak aby umożliwiał swobodny przejazd innym użytkownikom dróg i przestrzeni parkingowej zwłaszcza służbą ratunkowym. Jeżeli jest ciut za długi i wjedzie dupą na trawnik by przód był schowany jak należy teoretycznie może dostać mandat ale praktycznie za co ? Za to że na osiedlach nie ma parkingów przystosowanych do takich aut? Sam czasem landrowerem muszę pojeździć po 3mieście i jak sie wjedzie w osiedla jest ciężko :crazy: a jak się już zaparkuje to potem wchodzi się bagażnikiem bo auto stanęło tak po boku że drzwi nie otworze :kac:

inna sprawa
wesol pisze:U mnie to tak to wyglada choc pare juz aut uciekło ze tak powiem.

u kolegi ewidentnie każdy parkuje gdzie chce i tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy są miejsca parkingowe gdzieś oddalone o 100-150m czy nie. Jeżeli nie to trzeba jakoś żyć bo nieraz nam zabraknie miejsca i trzeba będzie tak zaparkować. Jeżeli są tylko ktoś nie chce dupy ruszyć bo to daaaleko to ja takich bym nie żałował choć sam wzywałem policje tylko 2 razy w życiu jak byłem zastawiony że ani trawnikiem ani ulicą nie można było odjechać a dziadek w oknie siedział i się śmiał bo se ubzdurał że on stawiał zawsze tam a nagle ja zaparkowałem. Ddostał chyba 200 zł mandatu i więcej nie naprzykrzał się... choć lepiej zawsze najpierw zatrąbić parę razy zapytać się kogoś czy wie gdzie mieszka właściciel itp. Wiem że często czasu nie mamy ale policja czy SM też w sekundę nie przyjadą ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości