NNW - jaką polisę wybrać?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: marzyciel33 » czw mar 12, 2015 13:15

Jaką polisę NNW wybrać w przypadku gdy dużo jeżdżę (jako kurier). Pracodawca nie zapewnia ubezpieczenia grupowego i innych takich rzeczy - sugeruje aby samodzielnie się ubezpieczać. Gdzie robią najmniejsze problemy w przypadku starania się o odszkodowanie z tytułu wypadku, uszczerbku na zdrowiu itd. Zależy mi też na tym, aby obowiązywało w życiu prywatnym. Na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: hak64 » czw mar 12, 2015 19:43

Najwyższe odszkodowanie z NNW możesz dostać w AXA (można się ubezpieczyć nawet na 250 tyś), nie mam jednak pewności, czy jest to traktowane także jako ubezpieczenie na życie (NNW, to ubezpieczenie kierowcy pojazdu i jego pasażerów).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: marzyciel33 » pt mar 13, 2015 14:36

Całkiem fajnie to brzmi. A ile to kosztuje? Pewnie jakieś kosmiczne pieniądze ?
Zaproponowali mi również ubezpieczenie w mBanku za 7,99 zł m-c czy jakoś tak. Nie chciało mi się czytać tych kilkunastu stron regulaminu. Co o nim sądzicie ?



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: bingos » ndz mar 15, 2015 23:46

a ja się pytam - po co nnw? skoro leczenie możesz brać z czyjegoś oc?



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: marzyciel33 » śr mar 18, 2015 14:36

Dobra, jak coś to poszło zgłoszenie. Nie wiedziałem jedynie jaki wariant tam wybrać i dla bezpieczeństwa wybrałem fizyczny - bo rozumiem, że tam chodziło o wskazanie ryzyka jakie na co dzień podejmuję? Zdecydowanie nie jestem typem który siedzi za biurkiem - więc umysłowy odpada. Ze spadochronem też nie skaczę - więc też odpada.
Czkam na tel, jak zadzwonią to dam znać co wybrałem. Elo.



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: marzyciel33 » wt mar 24, 2015 15:03

Wysłałem już do nich zgłoszenie i czekam na info. Gdybym coś ustalił ciekawego to przekażę jeszcze na forum. Na pewno nie podejmę decyzji na gorąco, tylko przed podpisaneim będę chciał zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Ostatnio popytałem jeszcze wśród znajomych i dobre opinie krążą o Hestia, Allianz, Warta czy PZU.
Mieliście styczność z jakimś?



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

NNW - jaką polisę wybrać?

Post autor: marzyciel33 » sob mar 28, 2015 10:24

Poczytałem sobie o tych dwóch ubezpieczalniach i generalnie rzeczywiście większość jest pozytywnych opinii chociaż zdarzają się też negatywne od czasu do czasu. Największy zarzut, to że jest u nich drogo.
Zapoznawałem się już z OWU ale możecie jeszcze rzucić okiem na

OWU Allianz https://www.allianz.pl/files/ogolne_war ... dzinne.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
OWU PZU https://www.pzu.pl/c/document_library/g ... upId=10172" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy czegoś tam powinienem się bać? Wystrzegać ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości