Nie należy zapominać o wymogach, jakie musi spełniać dane miejsce parkingowe. Aby miejsce uznać za prawidłowo oznakowane musi mieć znak pionowy D-18 (parking) wraz z tabliczką T-29 (symbol osoby niepełnosprawnej). Zamiennie można stosować znak D-18a (parking - miejsce zastrzeżone) wraz z tabliczką T-29.
Oprócz opisanego oznakowania pionowego niezbędne jest oznakowanie poziome znakiem P-24 (miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej). Dopuszcza się znak P-20 (miejsce zastrzeżone) jako uzupełnienie znaku D-18a. Brak jakiegokolwiek z wymienionych znaków powoduje, że danego miejsca nie można uznać, jako miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej.
Na zdjęciu znajduje się miejsce przed jednym z supermarketów. Czy w myśl kodeksu drogowego miejsce to może zostać uznane za miejsce dla niepełnosprawnych? Ktoś zetknął się wcześniej z problem nieodpowiedniego oznakowania tych miejsc? Czy znak widoczny na zdjęciu występuję w Polskim prawie? Proszę o jakieś opinie.
Oznaczenia miejsca dla niepełnosprawnych
Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP
-
- Gadatliwa bestia
- Posty: 903
- Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
- Lokalizacja: POZNAŃ
- Kontakt:
Oznaczenia miejsca dla niepełnosprawnych
Dla mnie jest to oznaczenie podjazdu dla niepełnosprawnych a nie miejsca parkingowego.
pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.
- doggie
- V.I.P.
- Posty: 10578
- Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
- Lokalizacja: GKA
- Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
- Silnik: TSI
Oznaczenia miejsca dla niepełnosprawnych
Parking jest zapewne miejscem prywatnym /z reguły w przypadku BIEDRONEK tak jest/, więc tak czy owak nie ma podstaw do postępowania mandatowego w tym miejscu to raz a dwa znak ten nie występuje w żadnym RMI
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości