PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

GorgeG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 16, 2019 14:33

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: GorgeG » czw maja 16, 2019 14:47

Ja tam klasycznie w PZU. Za mojego trupka z 2000r. 1.6 tylko 450 ziko.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: wesol » czw maja 16, 2019 20:32

Ostatnio ubezpueczalem tourana w axa. 1.9 TDI 2007 r 364 zł za cały rok z nnw.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: igro » wt maja 21, 2019 13:09

Ubezpieczenie AC wiadomo, tutaj nie można przesadnie oszczędzać, bo odbije się to negatywnie w sytuacji w której trzeba będzie dochodzić roszczeń odszkodowawczych. Kolejna sprawa, to dokładnie zapoznanie się z OWU.

Ubezpieczenie OC - tutaj nie ma co mieć sentymentów i należy wybierać najtańsze opcje. Sens mają porównywarki ubezpieczeniowe, za pośrednictwem których można w miarę szybko, sprawnie i rzetelnie sprawdzić jak to wygląda w poszczególnych ubezpieczalniach. Proponuję sprawdzić jak to wygląda np w Superpolisa.



werset
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 14:58
Auto: Volkswagen Golf

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: werset » sob lip 27, 2019 15:29

Nie przywiązuję się do konkretnej firmy, bo ceny się zmieniają a chyba nikt nie lubi przepłacać. Przed wygaśnięciem okresu ubezpieczeniowego zwykle zagląda na stronę https://ranking-oc-ac.pl/ gdzie jest ranking ubezpieczeń samochodu. uwzględnia on m. in. łatwość likwidacji szkody, zakres ochrony w stosunku o ceny, a także dodatkowe polisy w pakiecie oc.



majjax99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 26, 2019 12:57

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: majjax99 » pn sie 26, 2019 13:26

warto pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania ale myśle ze i tutaj warto sprawdzić ceny w porównywarce bo mogą być bardzo różne w zależności od naszych preferencji i wybranych dodatków. Na https://www.wprost.pl/zycie/10234096/il ... kania.html poczytacie o tym więcej.



keks3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 07, 2018 15:21
Auto: Volkswagen Golf

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: keks3 » czw wrz 05, 2019 23:23

Nie ma sensu o konkretnych firmach mówić, bo to zmienia się jak w kalejdoskopie. Sensowniej będzie zostawić namiar na poradnik https://mubi.pl/poradniki/kalkulator-taniego-oc/ , gdzie można znaleźć informacje jak mieć najtańsze OC. Wiadomo, że każdy ma inną sytuacje, inne auto, mieszka gdzie indziej... zapoznajcie się z tymi informacjami a będziecie wiedzieć jak taniej płacić



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: marzyciel33 » pn wrz 09, 2019 11:12

Generalnie przy zakupie ubezpieczenia OC występują dwie szkoły. Pierwsza szkoła mówi, że powinno się wykupować ubezpieczenie OC w jakiś sprawdzonych towarzystwach ubezpieczeniowych, aby w sytuacji w której dojdzie do kolizji, poszkodowany nie miał problemu z wypłatą odszkodowania.
Druga opcja mówi, że warto pójść, tam gdzie jest to aktualnie najtańsze.
Jeżeli chodzi kwestię porównywarek, to proponuje sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/
Ostatnio zmieniony czw wrz 12, 2019 12:11 przez marzyciel33, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: luckyboy » pn wrz 09, 2019 11:23

Już widzę jak każdy o mnie myśli i przepłaca



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » czw lis 21, 2019 08:28

Dzisiaj ciekawy przykład:
Kończy mi się właśnie ubezpieczenie na dupowóz - Lupo 1.0. AXA przesłała mi propozycję kontynuacji za 680 zł. Myślę - sporo, zwłaszcza, że za Octavię 1.9 płacę 480 zł. Wyliczyłem więc wczoraj, będąc w pracy i korzystając z porównywarki rankomat oraz mfind wysokość składki za Lupo i wyszło mi odpowiednio (najniższe oferty): 377 i 452 zł. Ok, fajnie pomyślałem, ale że nie miałem daty 1 rejestracji auta przy sobie, to postanowiłem dokończyć w domu proces zakupu poprzez rankomat (377 zł). Odpaliłem przeglądarkę w domu, wszedłem na stronę, wpisałem dane i zonk - najniższa oferta 455 zł (a w tym TU gdzie było 377 zł jest nagle 560). Hmm...
Dzisiaj w pracy ponownie wszedłem na rankomat i ponownie wpisałem dane. Sprawdziłem przy tym wszystko dokładnie, czy czegoś nie popieprzyłem, ale nie - i tu najniższa oferta to 377 zł (w tym samym TU, w którym w domu miałem 560). Kupiłem czym prędzej, zapłaciłem i z głowy
Ktoś może wie, skąd takie rzeczy się dzieją?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Wyrzynio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 16, 2020 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Golf V 2005
Silnik: 1.4

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Wyrzynio » śr cze 17, 2020 08:57

herbu pisze:
czw lis 21, 2019 08:28
Dzisiaj w pracy ponownie wszedłem na rankomat i ponownie wpisałem dane. Sprawdziłem przy tym wszystko dokładnie, czy czegoś nie popieprzyłem, ale nie - i tu najniższa oferta to 377 zł (w tym samym TU, w którym w domu miałem 560). Kupiłem czym prędzej, zapłaciłem i z głowy
Ktoś może wie, skąd takie rzeczy się dzieją?
Pewnie dostosowuje ofertę pod lokalizację, którą udostępniłeś zgadzając się na przesyłanie swoich danych :D. Ciekawa sprawa, tak samo jak z reklamami Google po zakupie ubezpieczenia - przechowuje dane i gdy zbliża się okres zakończenia umowy to pokazuje z automatu spersonalizowane reklamy (rabaty i nowości). Spodziewaj się zatem w pracy reklamy, która będzie informować Ciebie o promkach w ubezpieczalni wraz z końcem umowy :grin:

A nawiązując do tematu, to za VW Golf z 2005 r. 1.4 płacę w Compensa 550 zł co według mnie nie jest tak źle ;)



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: luckyboy » śr cze 17, 2020 09:09

W tym momencie ofertę nie do pobicia ma Yanosik i 12 rat bez dodatkowych kosztów.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » śr cze 17, 2020 14:10

luckyboy pisze:
śr cze 17, 2020 09:09
W tym momencie ofertę nie do pobicia ma Yanosik i 12 rat bez dodatkowych kosztów.
Nie wiem, czy dobrze widzę, ale wpisując Yanosik oc w google, przekierowywuje na stronę ubea.pl. I tam też właśnie ubezpieczyłem swoją Skodę 1.9TDI. AXA przysłała mi kontynuację OC na kwotę 589 zł, rankomat był nieco lepszy, bo znalazł za 545 zł, a ubea, a w zasadzie Link4 poprzez tą porównywarkę, znalazł za 384 zł. No to już jest coś. 384 zł, a 589 zł - różnica odczuwalna :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: luckyboy » śr cze 17, 2020 14:20

Yanosik tylko przez apke.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: luckyboy » śr lip 29, 2020 13:00

Hahaha dobre



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości