PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: zajac » czw cze 27, 2013 15:54

deVelop, mk1988, to spróbujcie coś wyciągnąć z innej firmy i coś załatwić - powodzenia wam życzę.

Ja mam doświadczenie z drugiej strony , bo pracowałem w kilku firmach ubezpieczeniowych i mogę z czystym sumieniem stwierdzić , że PZU jest lepsze od innych.
Oczywiście jak wszędzie zależy wszystko od osoby z którą mamy do czynienia w danej firmie więc nie można generalizować.

Kolejną kwestią jest fakt, że każdy chce płacić 200 zł za OC ale jak ma szkodę z czyjegoś OC to chce oryginalne części , auto zastępcze itd a ja wam zadam pytanie z czego to ma być płacone ???
PZU ma wyższe stawki za OC ale są do tego przesłanki - zakład ubezpieczeń nie jest fundacją tylko firmą , która ma zarabiać. Mając prawie 50% rynku musi mieć środki na wypłaty odszkodowań za swoich klientów. Druga sprawa to , gdy człowiek ma oc w PZU oszczędza na mandacie , bo w 70% przypadków jeśli nie ma sporu co do winy poszkodowani nie wzywają policji. (mandat od 250 do 500 zł) , a jak widzą MTU , TUW czy inny wynalazek to policja zawsze jest wzywana.

Także mając do czynienia z innymi firmami (TUW i MTU) jako poszkodowany w PZU nie jest wcale tak źle :)


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Waqa » ndz lip 28, 2013 23:41

witam.
za Golfa IV 1.4 '98 którego jestem współwłaścicielem (ojciec full zniżek, ja 30%) place 401zl. teraz kupiłem Borę 2000r TDI, która rejestruję juz tylko na siebie. Na razie przepisałem ubezpieczenie w UNIQA poprzedniego właściciela (placil 570zl). w rankomat proponują coś ponad 700zl (nawet ktoś dzwonił, ale jakoś nie mogłem gadać i spławiłem). jak sadzicie czy ta cena jest rozsądna czy można ewentualnie wyrwać coś tańszego?



Gośka25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 30, 2013 19:25

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Gośka25 » wt lip 30, 2013 20:06

OR89 pisze:Ja 3 lata mam tego samego ubezpieczyciela, ale przymierzam się do zmian.Na kalkulatorze OC sobie sprawdziłem czy nie przepłacam http://www.cuk.pl
Ja w Cuk brałam w tamtym roku pakiet, ale nawet nie zaglądałam na ich stronę że mają kalkulator.Z ciekawości sprawdzę przed zakupem we wrześniu jak mi wyliczy.



vwmoto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 13:19

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: vwmoto » pn sie 12, 2013 13:16

Dobre te porównywarki :pub: szkoda tylko że o tyle rzeczy pytają :crazy:



JeżBolesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 09, 2012 12:22

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: JeżBolesław » wt wrz 03, 2013 16:54

Jak faktycznie chce się zaoszczędzić trzeba ceny porównywać samemu. Porównywarki to multiagencje, które dostają prowizje od towarzystw.
Taniej ubezpieczenie można kupić bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela. AXA daje teraz np dodatkowe 20% zniżki za zakup przez internet. LINK4 chyba 7%, liberty 5, aviva też coś dorzuca itd. Do tego jescze kody rabatowe.
Tutaj jest porównanie cen OC AC dla golfa V
Różnica na oc to prawie 250 zł, a różnica na casco to prawie 2000 zł. Ten sam kierowca, to samo auto, różne firmy.



Awatar użytkownika
TonyCK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:53
Lokalizacja: TK

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: TonyCK » wt wrz 03, 2013 18:15

U mnie wyszło 380zł w Proamie dla właściciela bez prawka z full zniżkami, przez rankomat 395zł :P



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: kornat » śr paź 16, 2013 14:36

Odświeżę temat ponieważ muszę zmienić ubezpieczyciela na AC,NNW oraz ubezpieczenie domu. Proszę o opinię osób, które korzystały z likwidacji szkody. Przy okazji wystawia NEGATYWNĄ opinię:
EGRO HESTIA, uważam że jest to firma poniżej krytyki. Ja opłacając składki przez 10lat za swoją szkodę dostałem od nich nędzne parę groszy a oni obcej osobie wypłacili taką sumę że mogą sobie teraz pokryć 8 takich szkód. Wiem, że mi zabiorą taką samą kwotę ale wkurza sam fakt, że ja będą ich klientem dostanę ochłap gdzie musiałem dołożyć do interesu i nie pomagały koleje odwołania i oględziny a osobą z zewnątrz bez problemu wypłacają dużą sumę. W związku z tym postanowiłem z HESTII odejść i przenieść się do konkurencji bo ja oszustów nie będę utrzymywał.



Windykator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 20:01
Lokalizacja: Warszawa

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Windykator » pt lis 22, 2013 01:09

Hestia kiedyś otrzymała znak "Teraz Polska" za system likwidacji szkód.
Ty jesteś niezadowolony, ale 8/10 było zadowlonych. Wierz mi, ze w wielu firmach typy Link4, Axa, Liberty i innych podrzędnych pseuda firmach jest ten wskaźnik duuuużo gorszy.
W rankingu sprzed roku Hestia też była najlepiej oceniana przez klientów :)
http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12 ... cieli.html" onclick="window.open(this.href);return false;



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: kornat » ndz lis 24, 2013 20:21

Nie interesuje mnie te 8/10 zadowolonych bo ja się tam nie kwalifikowałem, bo nie jestem zadowolony. Pojechali po całości w moim przypadku i ja ich nie będę utrzymywał. To że kiedyś otrzymała nie oznacza że tak jest. Cieszy mnie również że w/w przez Ciebie firmy posiadają tenże wskaźnik dużo gorszy, będę wiedział w jakiej firmie zawrzeć OC ;)



OR89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 28, 2013 17:26

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: OR89 » ndz gru 22, 2013 13:33

vwmoto pisze:Dobre te porównywarki :pub: szkoda tylko że o tyle rzeczy pytają :crazy:
Ta z Cuka nie zdaje wielu pytań, prostszej w obsłudze nie znalazłem :)



szopen123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 20, 2013 15:51
Lokalizacja: Białystok

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: szopen123 » wt gru 31, 2013 16:59

A czye wysokości skladek w porownywarkach sa zawsze rzeczywiste, nie ma żadnych niespodzianek czy dodatkowych kosztów pozniej?


pozdro

kubalek95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 16:42

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: kubalek95 » pt sty 17, 2014 18:47

Ubezpieczenie w Mbanku, jeżeli ktoś posiada konto to z poziomu internetowego konta składa wniosek. Składka roczna ze zniżkami 248zł

Pozdrawiam :smirk:



Awatar użytkownika
kubkowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 24, 2014 16:18

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: kubkowy » pt sty 24, 2014 16:47

Niecałe dwie i pół stówki to bardzo ładnie, nawet nie wiedziałem, że można coś takiego załatwić z poziomu konta. Ale generalnie wysokość ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników i ciężko jednoznacznie wskazać najlepszego czy najbardziej opłacalnego ubezpieczyciela, dlatego, żeby znaleźć naprawdę najlepsze ubezpieczenia to trzeba posprawdzać w kilku miejscach ile kto zaproponuje w naszym przypadku, więc porównywarki faktycznie najlepiej się sprawdzą.



Aramin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 29, 2013 13:09

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Aramin » pt sty 24, 2014 19:55

A ja proponuję LINK4 --- pierwsza cena może nie jest najniższa ale bardzo długo można z nimi negocjować telefonicznie i zamiast 720zł zapłacić 480 :bajer:


"Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można określić go tym mianem". - Akio Toyoda
Wypożyczalnia samochodów Poznań

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości