PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
czerwiak5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 09:46
Lokalizacja: Elbląg

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: czerwiak5 » pn cze 03, 2013 10:36

Witam.W sobote dostalem strzal w zderzak tyl.Samochod to seat ibiza 1.9 sdi z 1999 r przerobiona na pakiet cupra.Uszkodzone zostalo zderzak tyl od cupry felga 17" polakierowana byla ne blekitno(zdarty lakier gleboki rysy felga lekko bije)nad otarciem felgi rozciecie opony powietrze lekko uchodzi.polamane zaczepy zderzaka polamane plastikowe nadkole,delikatnie porysowany blotkim nad zderzakiem ,rozpadla sie oslona zderzaka zakrywajaca ucho do holowania listwa zderzaka ma polamane zaczepy.Ile moge dostac za tekie cos?
dodam ze opona w roz 205/40/r17



diesel171
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: diesel171 » ndz cze 09, 2013 23:30

diesel171 pisze:Witam.
W sobotę spotkał mnie taki oto widok. Powiedzcie na ile ubezpieczalnia może mi to wycenić? Dodam że są to oryginalne projektory nie żadne zamienniki. Szukałem i nowych nie mogę nigdzie znaleść. Dodam że w stluczce zostały uszkodzone takie elementy jak:
-prawy lampa
-grill jest pęknięty
-ułamany zaczep chłodnicy
-nadpęknięty zderzak
-uszkodzona ramka rejestracji
Jak myślicie ile może być to warte?
Obrazek

Ubezpieczalnia wyceniła mi za szkodę 960 zł. Co dalej robić?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pn cze 10, 2013 22:34

diesel171, przede wszystkim sprawdzić numery części zamieszczone w kosztorysie z katalogiem wskazanego dostawcy , bo może się okazać że zamiast soczewek helli dostałeś zwyklasa z polcaru za 75 zl


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

diesel171
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: diesel171 » pn cze 10, 2013 22:55

Jak dostane cały protokół wyceny to sprawdzę. O tej kwocie dowiedziałem się jak zadzwoniłem do ubezpieczalni. To tak i tak muszę pisać odwołanie. A z tą lampą jest problem... Nawet w hella jej już nie mają, ani żadnych części wchodzących w jej skład.



Awatar użytkownika
czerwiak5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 09:46
Lokalizacja: Elbląg

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: czerwiak5 » śr cze 12, 2013 09:37

Dostalem 1636 zł..... czas sie odwołac.Teraz pytanko moge sie odwolac po wyplaceniu pieniedzy z tu czy przed



bananbmh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 15, 2013 01:20

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: bananbmh » sob cze 15, 2013 09:18

Witam. Dziś rano starsza pani wjechała mi w tyłek. Po uderzeniu wleciałem na samochód przede mną i delikatnie uszkodziłem mu tylną klapę, a sobie rejestrację (z uszkodzeń zewnętrznych, nie wiem jak z uchwytami przedniego zderzaka).
Z tyłu uszkodzeniu uległ: zderzak, prawa lampa, klapa została wgnieciona i nie jestem pewien co do prawego błotnika i belki zarówno tylnej jak i przedniej. Passat jest z 1997 roku, 1.6 benzyna (bez LPG), bogate wyposażenie (klima, el lusterka, szyby x4, 4 poduszki).
Dodam, że uderzenie było dosyć mocne, auto tej Pani (Audi 80) ma ładnie zniszczony przód.
Sprawca jest ubezpieczony w InterRisk. Jak myślicie ile mogę za to dostać? Obrazek



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » ndz cze 16, 2013 18:15

jeśli nie wyjdzie szkoda całkowita, to jakieś 2500 na kosztorys . Prawdopodobnie podłoga jest uszkodzona , pytanie też jak błotnik (czy go nie wybuliło) i nie zmniejszyła się szpara między błotnikiem a drzwiami


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

diesel171
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: diesel171 » wt cze 18, 2013 22:07

zajac, Sprawa posunęła się do przodu. Napisałem pismo odwoławcze w którym zawarłem wstępny (własny) kosztorys naprawy. Naprawę wyceniłem na kwotę 2200 zł, oraz w piśmie napisałem że jak nie otrzymam tej kwoty wezwę niezależnego rzeczoznawce za którego będą musieli zwrócić koszty. Dzisiaj otrzymałem telefon od osoby zajmującej się moją sprawą i chciała sprawę załatw polubownie proponując mi 1600 zł. Mam wrażenie że naprawa jest więcej warta niż te 1600 zł. Ma sens dalej walczyć?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » śr cze 19, 2013 22:39

oni dają 1600 to powiedz ze 1900


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Grzechu_1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 18:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Grzechu_1990 » pt cze 21, 2013 21:49

Na 49 stronie wrzucałem foty swojego Passata (ten wiśniowy :P ), uszkodzenia otarły sie o szkodę całkowitą i prawie ona była, faktury wystawione na ponad 12tys, Liberty ponoć zaakceptowało to, robiłem wszystko bezgotówkowo i zależało mi na tym żeby auto było dobrze zrobione.


Było: Opel Astra II 1.6 16V 101KM X16XEL, Skoda Octavia I 1.9TDI 110KM ASV.
Jest: Opel Rekord z 1982r 2.3D 65KM i 2.0N/S (90/100KM) z 1980r :helm: Passat B5FL 1.8T 150KM AWT.

VWLofi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:13

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: VWLofi » sob cze 22, 2013 09:57

Witam Wszystkich.. przeczytałem cały wątek z ostatnich kilku miesięcy i zastanawiam się nad jedna sprawą każdy pisze że dostał za mało kasy co jest dla mnie logiczne bo TU sa na tyle cwane że zwykłemu posiadaczowi zawsze zaniżą wypłatę jak tylko się da.... nie znalazłem tutaj żadnej informacji że ktoś dociągnął TU z polisy OC sprawcy w ramach szkody na osobie.. a wystarczy iść do lekarza powiedzieć ze boli kark dostać kołnierz na 2 tygodnie mała porada psychologa lub psychiatry wizyta u neurologa i rehabilitacja.... ( nie ma obligu) i już mamy niekiedy większa kwotę niż wycena szkody na samochodzie a jeśli do tego dojdzie ew utrata zarobków w związku ze zwolnieniem lub konieczność zaniechania prowadzenia własnego biznesu...itd ... nie będę się rozpisywał oraz reklamował ze względu na moderatora ale jako forumowicz chętnie pomogę za darmo załatwić sprawę od A do Z ....
Pozdrawiam
PS myślcie trochę ja wiem że adrenalina i stres ale czasami warto wieczorkiem lub na drugi dzień udać się do rodzinnego lub SOR na badania .jedno mogę zagwarantować kwoty uzyskane od TU zawsze będą największe jakie były do wzięcia w danej sytuacji... zapraszam do kontaktu



domal89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2009 18:50
Lokalizacja: ostrow mazowiecka

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: domal89 » wt lip 16, 2013 23:05

witam wszystkich.wczoraj mialem nie przyjemna sytuacje poniewaz mialem kolizje.chcialbym sie dowiedziec ile odszkodowania moge dostac za to???


ObrazekObrazekObrazek



VWLofi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:13

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: VWLofi » wt lip 16, 2013 23:20

domal89 pisze:witam wszystkich.wczoraj mialem nie przyjemna sytuacje poniewaz mialem kolizje.chcialbym sie dowiedziec ile odszkodowania moge dostac za to???


ObrazekObrazekObrazek

Wydaje mi sie ze tu bedzie szkoda całkowita wycenia auto na 5000 zł szkoda na poziomie 2000-2500zł max + "wrak auta"
Odezwij sie na PRV



domal89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2009 18:50
Lokalizacja: ostrow mazowiecka

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: domal89 » wt lip 16, 2013 23:28

nie z mojej.starszy facet mi wymusil.przecial drogę z pierwszeństwem bez zatrzymania.trafilem go w lewe tylne kolo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości