Umowa darowizny, oczekiwanie na nowy dowód a ubezpieczenie OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

liteon0
Użytkownik
Użytkownik

Umowa darowizny, oczekiwanie na nowy dowód a ubezpieczenie OC

Post autor: liteon0 » pt mar 08, 2019 17:27

Witam
Sprawa wygląda następująco.
Została spisana umowa darowizny (z oczywistych względów auto było kupowane na współwłasność), teraz muszę złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego. Prawdopodobnie na nowy dowód czeka się 2-4 tygodnie. Po złożeniu wniosku w Wydziale Komunikacji na te 2-4 tyg dostanę miękki dowód w którym tylko ja będę widniał jako właściciel? No bo w tym czasie będę musiał jeszcze opłacić OC i jak nie dają miękkiego dowodu gdzie ja widnieję jako właściciel to u ubezpieczyciela wystarczy pokazać umowę darowizny, żeby OC było tylko na mnie?

ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Silnik: BCA

Re: Umowa darowizny, oczekiwanie na nowy dowód a ubezpieczenie OC

Post autor: luckyboy » sob mar 09, 2019 10:26

Piszesz bez sensu.

igro
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Umowa darowizny, oczekiwanie na nowy dowód a ubezpieczenie OC

Post autor: igro » pt mar 22, 2019 12:13

Umowa darowizny, to jeden z lepszych sposobów na uniknięcie wysokich kosztów ubezpieczenia OC.
To wprawdzie taka dygresja, ale tak jest. Młody, bierze na współwłaściciela kogoś kto ma pełnię zniżek, i później z nich korzysta.
Problem zaczyna sie wtedy, gdy młody doprowadza do wypadku, staremu wtedy zniżki też niestety lecą. No chyba, że np w PZU skorzysta z opcji ochrony zniżek.
Tutaj masz trochę więcej info w tym zakresie: https://wygodnie.pl/porady/ochrona-znizek-w-pzu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”