zabrali dowód za ori kierownice

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
DaViO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 23, 2012 17:51

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: DaViO » śr paź 22, 2014 19:15

Witam dzis zatrzymala mnie polica po czy policjant przyczepil sie do kierownicy w moim MK3 kierownica jest od Lupo 3l. Pytanie moje czy maja takie prawo? Przeciez kierownica jest ori i ma homologacje. Policjant napisał ze kierownica nie ma homologacji do ukladu kierowniczego tego pojazdu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=498328" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: szela81 » czw paź 23, 2014 00:32

Jeżeli jest większa niż 32 cm i ma znaczek E1 to zabrał dowód bezpodstawnie. Możesz się wadzić o te 20 zł za przegląd ;) a tak na serio to pewnie podpadłeś trochę jak się kiery przyczepił? ;)

A homologacja jest na typ pojazdu (osobowy w przypadku Lupo) a nie na konkretny model :) i jest na to podstawa prawna w ustawie. Jak twierdzi że jest inaczej to niech wskaże podstawę.



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: remekmk2 » czw paź 23, 2014 07:21

Jak zabrali dowód to już po ptakach trzeba zrobić przegląd. Mi zabrali za brak chlapaczy w mk2 :banghead:
Żeby odebrać dowód musiałem je założyć. Jak się trafi frajer nieprzeciętny to się nawet do ori hella black przyczepi.
Reszta tak jak kolega wyżej jeśli 32cm i e1 to zrobili to bezpodstawnie i możesz go ścigać tylko diagnosta ci kwitu nie wystawi że policjant sie pomylił bo nie udowodnisz mu że nie zmieniałeś kierownicy od kontroli. Sory ale taki mamy klimat.


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: hak64 » czw paź 23, 2014 09:49

Można odbić piłeczkę i napisać skargę na policjanta, za bezpodstawne zatrzymanie dowodu rejestracyjnego (do skargi dołączyć ksero pokwitowania, na którym policjant wpisał powód zatrzymania dokumentu). W uzasadnieniu skargi napisać, że kierownica miała homologację, gdyż pochodziła z fabrycznego pojazdu VW Lupo, a ponadto
szela81 pisze:jest większa niż 32 cm i ma znaczek E1
. Na skargę będą musieli udzielić pisemnej odpowiedzi, z podaniem podstawy prawnej powodu zatrzymania dokumentu. Już sama skarga przyniesie określony skutek - ten policjant, już więcej tego nie zrobi, bo postępowania skargowe nie są dla policjantów "chwalebne"(większa ilość skarg świadczy o nadgorliwości funkcjusza), a skarga zasadna może spowodować utratę premii, lub obniżenie dodatku służbowego.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: szela81 » czw paź 23, 2014 10:50

W sumie to hak ma rację. Jeżeli napisał o braku homologacji do tego pojazdu to nie jest to zgodne z ustawą - ustawa przewiduje homologację do TYPU pojazdu a lupo i golf to ten sam TYP. Można mu pojechać po rajtkach ale trzeba mieć kwity w porządku bo mając charakterystyczne auto można potem mieć "losowe kontrole"



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: hak64 » czw paź 23, 2014 12:55

szela81 pisze:trzeba mieć kwity w porządku bo mając charakterystyczne auto można potem mieć "losowe kontrol
Robiłem w tym fachu 18 lat i niepisana, ale podstawowa zasada brzmi "nie ruszaj g..na, bo będzie bardziej śmierdziało". Mając na względzie cytowaną zasadę, losowych kontroli nie będzie, a co do kwitów, to chyba już nikt nie ryzykuje jazdy na papierze toaletowym...
W policji, jak i wszędzie znajdą się "czarne owce", nadgorliwcy, pracoholicy, przygłupy (choć o tych coraz trudniej bo wymagania coraz wyższe). Ja miałem kiedyś okazję spotkać się z mundurowym, który po długich poszukiwaniach jakiejkolwiek usterki uparł się, że zabierze mi dowód rejestracyjny za "zużytą okładzinę cierną na pedale hamulca". Trochę nim ruszyło, gdy mu powiedziałem "jeśli ci się aż tak nudzi, to zrób koledze loda - przynajmniej jeden będzie zadowolony z twojej pracy". Nawet nie zdążyłem pokazać mu legitymacji. Usłyszałem tylko spier...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
DaViO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 23, 2012 17:51

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: DaViO » czw paź 23, 2014 20:15

Jest to oryginalna kierownica z lupo wiec musi miec wszystko.
Dzieki wielkie za odpowiedzi ;D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=498328" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: marmi m » śr gru 31, 2014 18:09

Ja bym składał skragę za bezpodstawne zabranie dowodu i żądał zwrotu kasy za dodatkowe badanie techniczne...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: zabrali dowód za ori kierownice

Post autor: XV2 » ndz kwie 12, 2015 09:00

remekmk2 pisze:. Mi zabrali za brak chlapaczy w mk2 :banghead:
To nie maluch w mk2 zabrali bez podstaw.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości