PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

adrian94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 18:38

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: adrian94 » sob paź 04, 2014 14:30

hak64 pisze:
adrian94 pisze:Pojade dziś do warsztatu i zapytam sie o wycenę.
Dzwoniąc możesz powiedzieć, że 1500 zł to minimalny koszt naprawy. Co się tyczy samej wyceny, to do rozmowy telefonicznej nie potrzebujesz (fizycznie) kalkulacji kosztów naprawy, możesz zwyczajnie ściemniać. Dopiero w momencie, gdy ubezpieczyciel stwierdzi, że nie dopłaci więcej, możesz poprosić w warsztacie o wycenę i dołączyć ją do pisma odwoławczego. Z tego, co mi wiadomo szkody do 5 tyś można likwidować bez udziału rzeczoznawcy, dlatego "podbicie piłeczki" o 5 stówek nie powinno stwarzać problemu.
Dzieki za pomoc :) Byłem w warsztacie i chcą za naprawę 1500zł :D Wiec moge spokojnie wołać.



draugor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 06, 2014 17:55

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: draugor » pn paź 06, 2014 19:55

Witam
W wyniku uderzenia powstała szkoda w moim samochodzie Golf IV 1.6.
Zdjęcia szkody:
Obrazek
Obrazek
Dodatkowe informacje:
- uszkodzeniu uległy tylko drzwi
- z zewnątrz nie da się otworzyć, z wewnątrz można
- kluczyka nie da się przekręcić
- centralny działa
- nie zawsze załączy się oświetlenie drzwi i wnętrza po otwarciu drzwi

Ubezpieczyciel wycenił szkodę na kwotę 1750 zł według poniższej tabeli:
Obrazek
Czy ASO zmieściłoby się w tej kwocie, czy też cena jest zaniżona?



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » pn paź 06, 2014 20:56

W twj kwocie to ASO sie nie zmieści.Masz napisane że same drzwi kosztują 1895 zł.Jak Tobie nie zależy na kasie to oddaj do aso na bezgotówke.Tylko nie zapomnij dostać akceptacji TU



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt paź 07, 2014 13:28

Napisz odwołanie z żądaniem wyliczenia szkody w oparciu o cenę nowych oryginalnych części. W ostatniej linijce kosztorysu znalazł się zapis o zastosowanym urealnieniu w wysokości 60% na części zamienne. Owo urealnienie jet tu niczym innym, jak niedopuszczalną, bezprawnie naliczoną amortyzacją. W piśmie odwoławczym warto nadmienić, że w przypadku nieuwzględnienia twojego żądania, oddasz auto do naprawy w ASO. Przypominam, że na okres naprawy poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mamix4 » czw paź 09, 2014 18:55

Spotkanie z hakiem, na jaką kwotę mogę liczyć?
ObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt paź 10, 2014 12:50

Lepiej było się dogadać ze sprawcą. Zderzak jest w fatalnym stanie pęknięcia, łuszcząca się farba. Ubezpieczyciel zaproponuje pewnie 30% wartości kosztów wymiany i tyle samo z malowania.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mamix4 » pt paź 10, 2014 22:08

Ile zawołać od sprawcy?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob paź 11, 2014 09:38

mamix4 pisze:Ile zawołać od sprawcy?
Kwota powyżej 500 zł z pewnością go wystraszy, a naprawę da się zrobić taniej. Kwestia użycia argumentacji (5 stówek i po sprawie, albo zgłoszenie na policji - mandacik, punkciki, utrata zniżek).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

orchu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 11, 2014 15:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: orchu » sob paź 11, 2014 16:37

Witam. Do wczoraj nie wiedziałem nawet, że takie fajne forum istnieje :) Golf mój od 2 miesięcy i już jakaś łajza mi go uszkodziła.
Jeździłem po supermarketach i po przyjezdzie do domu zobaczyłem coś takiego :
ObrazekObrazek
Zarysowania z 1 zdjęcia są bardziej widoczne niż wyszło na zdjęciu.
Golf VI koniec 2010r. 1.6 TDI
Warto zgłaszać na AC ? Ile mogę dostać za taką szkodę ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob paź 11, 2014 17:24

Najpierw przeczytaj warunki umowy, bo niektórzy ubezpieczyciele stosują "chwyty poniżej pasa". Chodzi o zapisy mówiące o wyłączeniu odpowiedzialności za szkody o wartości nieprzekraczającej jakiejś tam kwoty. Tak więc jeśli masz w umowie taki zapis, a odpowiedzialność ubezpieczyciela powstaje przy szkodach np: powyżej 1000 zł, to nie zgłaszaj, bo ubezpieczyciel umyje rączki i nie wypłaci, ale zgłoszenie szkody zarejestruje i w kolejnym roku podniesie składkę AC.
Wgniecenie progu nie ma związku z przedmiotowym zdarzeniem, a nic o tym nie wspomniałeś?! Wstawiłeś fatalnej jakości fotki i nie jestem w stanie stwierdzić, czy masz drzwi do malowania, czy tylko do polerki, ale nawet w tym pierwszym przypadku, wartość szkody oscyluje w granicach 500 zł.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

orchu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 11, 2014 15:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: orchu » sob paź 11, 2014 17:58

No właśnie wgniecenie na progu ma związek z przetarciem drzwi. Nie wiem dokładnie co się stało ale na myśl przychodzi mi tylko przywalenie wózkiem marketowym. Mała szansa, żeby były to dwie szkody w ten sam dzień. Co do obtarcia to w kilku miejscach poszło do białego podkładu.
Wgniecenia na drzwiach nie ma.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob paź 11, 2014 20:08

orchu pisze:na myśl przychodzi mi tylko przywalenie wózkiem marketowym.
Małe prawdopodobieństwo. Blachy progów są twardsze, wypukłe i cofnięte względem płaszczyzny drzwi. Moim zdaniem nie jest możliwe, by te uszkodzenia powstały jednocześnie, zwłaszcza że kosz wózka sklepowego jest szerszy niż jego podstawa. Inna rzecz, że nie pasują wysokości. Zarysowanie koszem wózka było by na wysokości klamek, a nie dolnego płata drzwi, chyba że byłeś w markecie budowlanym, bo tam są inne wózki. Nie rozumiem jednak, dlaczego to ja mam główkować, co się stało, jak się stało, skoro Tobie nie chce się podać nawet podstawowych informacji?!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

orchu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 11, 2014 15:21
Lokalizacja: Gdańsk

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: orchu » sob paź 11, 2014 20:34

Pisząc supermarketach miałem na myśli castoramy i praktikera. Źle się wyraziłem. Nie proszę Cię o dochodzenie jak to się stało, tylko o wycenę szkody. Już pomińmy sposób w jaki to się stało. Zrobienie samego progu to duży koszt ?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Skrzak » sob paź 11, 2014 21:38

Z tego co ja się orientuję o progach to 600pln, sam mam wgnieciony i zrobiłem kwerendę i na forum i u paru blacharzy lakierników w moich okolicach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości