Czy diagnosta zabiera pokwitowanie zatrzymania dowodu?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Fazzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 16, 2013 18:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy diagnosta zabiera pokwitowanie zatrzymania dowodu?

Post autor: Fazzy » śr lut 20, 2013 01:52

Witam, mam takie pytanie czy jeżeli policja zatrzymała mi dowód :grrr: dostaje pokwitowanie jadę z tym do stacji kontroli daje pokwitowanie wszystko jest okej dostaje przegląd i diagnosta zabiera to pokwitowanie czy nie ? Bo mi zabrał i nie wiem czy w urzędzie komunikacji nie będzie mi potrzebne.

Z góry dziękuje za odpowiedź :D



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Czy diagnosta zabiera pokwitowanie zatrzymania dowodu?

Post autor: doggie » śr lut 20, 2013 11:04

Diagnosta nie powinien zatrzymywać pokwitowania w przypadku kiedy policja zatrzymała ci DR choć praktyki są różne i różnie urzędy do interpretują, generalnie w takim przypadku wiarygodny jest dokument potwierdzający ustanie przyczyn zatrzymania dowodu rejestracyjnego wystawiony przez diagnostę, nie powinieneś mieć problemów z odbiorem


Wymagane dokumenty potrzebne w Wydziale Komunikacji do odbioru zatrzymanego dowodu rejestracyjnego pojazdu:

Wypełniony wniosek oraz:

- pokwitowanie wystawione przez organ kontroli ruchu drogowego za zatrzymany dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) lub dokument potwierdzający ustanie przyczyn zatrzymania dowodu rejestracyjnego

- w przypadkach koniecznych - zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, potwierdzające usunięcie przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) - zaświadczenia takie wydawane są przez Stację Kontroli Pojazdów AMS,

- dowód osobisty (w przypadku osób fizycznych) oraz upoważnienie - w przypadku, gdy właścicielem jest podmiot zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS),

- dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie.

Przedstawienie pokwitowania za zatrzymany dokument nie jest wymagane w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) przez stację kontroli pojazdów w wyniku stwierdzenia niezgodności podczas badań technicznych pojazdu.


podstawa prawna:
Podstawa prawna

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U.Nr 108, poz. 908 z 2005 r. z późn. zm.),

rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U.Nr 133, poz. 1123 z 2002 r. z późn. zm.),

rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz.U.Nr 192, poz. 1878 z 2003 r. z późn. zm.),

rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U.Nr 227, poz. 2250 z 2003 r. z późn. zm.).



Awatar użytkownika
Fazzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 16, 2013 18:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy diagnosta zabiera pokwitowanie zatrzymania dowodu?

Post autor: Fazzy » śr lut 20, 2013 13:18

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź dzisiaj jadę do urzędu i zobaczymy jak to wyjdzie :cool:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości