światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: matisim » wt lis 27, 2012 00:38

witam.

Na allegro są dostępne moduły, które można podłączyć pod światła drogowe świecąc na 30%mocy... jest to dosyć ciekawe bo nie trzeba sie bawić w światła dzienne które i tak mi sie nie podobają. Widzę, że transportery i nie tylko tak właśnie w mojej okolicy mają, jak to ma sie w przypadku mk3?? Pewnie trzeba mieś homologację na lampach? i dowód za to leci? może miał ktoś styczność z tym i wie czy sie czepiają tego??

a jak ma sie do tego żywotność żarówki?? niby za małe napięcie jej szkodzi.... prawda to?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: doggie » wt lis 27, 2012 14:50

matisim, dopóki nie masz reflektora z homologacją do świateł dziennych czyli RL00 to używanie tych modułów jest niezgodne z prawem i kwalifikuje się do zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz możliwości wystawienia mandatu karnego do 500 zł, twój pojazd po prostu nie będzie spełniał warunków homologacyjnych oraz warunków technicznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury odnośnie warunków jakim muszą odpowiadać pojazdy, piszę oczywiście o przypadku gdzie poprzez moduł włączają się tylko światła przednie bez tyłu i tablicy rejestracyjnej, jeśli wszystko wraz z tyłem się będzie palić to możesz sobie mijania przyciemniać, to samo dotyczy modułów podłączanych pod światła drogowe - jest to niezgodne z przepisami



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: guziolek » pn sty 07, 2013 22:44

matisim, jedziesz do kogoś kto zrobi (wypiaskuje, albo jakoś inaczej naniesie) ci ładną homologację na kloszu i voila możesz się bujać aż do śmierci :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: doggie » pn sty 07, 2013 23:02

guziolek pisze: możesz się bujać aż do śmierci :bigok:

trafi na gościa który się zna na homologacjach ECE do poszczególnych roczników i marek to wątpię w to szczerze że aż do śmierci, myślisz że gliniarze nie czytają tego forum i innych :smoke:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Odp: światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: guziolek » wt sty 08, 2013 19:50

Wiadomo ze tak moze byc, ale prawdopodobienstwo takiego spotkania i uczepienia sie jest znikome:mrgreen: W dobie wszechobecnych chinskich zamiennikow do wszystkiego i milionow rozwiazan i patentow kontrola deogowa musialaby trwac pol dnia. 99 na 100 policjantow da sobie spokoj jak powie ze kupil te lampy w sklepie. Mnie sie kiedys tez czepil za drl ktore umowmy sie ze swieca:grin: i jak powiedzialem ze homologacje mam to nawet nie zerkna bo musialby na drodze sie prawie klasc:smile:

Zasade psa i kija mysle znasz,ze jak sie chce tego pierwszego uderzyc to ten drugi zawsze sie znajdzie:smile: Z tymi lampami jest tak samo. Podstawowy warunek spelni, widoczny lepiej bedzie? Wiec nie ma co na sile kija szukac:grin:

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

światła drogowe na 30% mocy a prawo itp

Post autor: doggie » wt sty 08, 2013 20:58

częściowo masz rację, ale jak ktoś mi na drodze pokaże homologację RL 00 w fabrycznych reflektorach od Mk3 czy Mk4 /nie mówię tutaj o angel eyes/ to go wyśmieję



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości