Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: Max93 » pt sty 30, 2015 02:22

Witam!

Planuję w maju wyjazd z dziewczyną na wakacje samochodem, w sumie to będzie sporo ponad 3 tysiące kilometrów.

Trasa będzie biegła mniej więcej tak:
Kraków (PL) -> Bielsko Biała (PL) -> Olomouc (CZ) -> Brno (CZ) -> Znojmo (CZ) -> St. Pölten (A)-> Linz (A) -> Salzburg (A) -> Rosenheim (D) -> Innsbruck (A) -> Vipiteno (I) -> Merano (I) -> Passo dello Stelvio (I) -> Bormio (I) -> Sondrio (I) -> Lecco (I) -> Milano (I) -> Pavia (I)

Powrór:
Pavia (I) -> Milano (I) -> Brescia (I) - Trento (I) - Bolzano (I) - Innsbruck (A) - etc...

Nie powiem, po Włoszech jeździłem już autem i się nie boję tego dzikiego kraju ale prosiłbym tych co jeżdżą sporo i wiedzą w co się zaopatrzyć na podróż w danym kraju. Z tego co pamiętam to na Austrii i Czechach musi być apteczka, dodatkowo w Austrii komplet żarówek na wymianę i kamizelka odblaskowa dla każdego pasażera.
Już nie wspominam o komplecie kluczy, oleju na dolewkę i bańce płynu chłodniczego w szczególności na Passo dello Stelvio, gdzie maksymalne wzniesienie to 14%, a średnie 7.6%.

Jakieś dodatkowe wskazówki co można, a czego nie można w danym kraju też były by mile widziane.

I najważniejsze pytanie. Jak się tamtejsze służby porządkowe rozpatrują w sprawie aut po przysłowiowym tuningu, na obniżonym zawieszeniu, z żółtymi lampami.

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: _pączek_ » sob lut 07, 2015 18:59

A czemu taką dziwna trasę obrałeś??
Jak mi się czasami trafiło jechać ciężarówka przez Austrię na Włochy(Mediolan) to leciałem tak:
Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Villach-Wenecja-Brescia-Milano.
Moim zdaniem optymalna trasa,bez jakichś ekstremalnych podjazdów(choć coś tam w Austrii było).
Zdejmij antenę CB bo kasztany mają zakaz,jedź zgodnie z przepisami,nie zapomnij o winietach i będzie dobrze.



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: Max93 » ndz lut 08, 2015 20:45

W stronę IT taka droga górą Alp, żeby zobaczyć z innej strony te góry.
Powrót do PL planowany przez Venezie.

Jak jest z wyposażeniem samochodu w tych krajach?
Podstawa komplet żarówek, kamizelka dla każdego i apteczka?

Ja na szczęście nie jadę ciężarówką więc mogę sobie pozwolić na zboczenie z normalnej drogi na pozwiedzanie czegoś innego poza autostradą.

Co do CB to nie mam go zamontowanego jeszcze na aucie.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
l_witek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 23, 2005 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: l_witek » czw lut 19, 2015 13:03

http://podroze.auto-swiat.pl/slowacja/p ... -slowacji/

po prawej stronie pod flagami masz odnośniki do innych państw



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: _pączek_ » pn lut 23, 2015 13:44

l_witek, fajna stronka :bajer:
a tak na marginesie http://mojafirma.infor.pl/moto/auto-w-p ... andat.html" onclick="window.open(this.href);return false; :okej:



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: Max93 » sob mar 07, 2015 01:54

Dzięki chłopaki za linki, na pewno się przydadzą :pub:


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
lk_p21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2014 14:06
Lokalizacja: Częstochowa

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: lk_p21 » pt mar 13, 2015 19:39

Kolejny co uderza do Italii ;) Również z żoną wybieramy się w maju, dokładnie na koniec maja i początek czerwca do Włoch. Jeżeli chodzi o trasę to trasa jak trasa. Dwa lata temu tez byliśmy tylko kamperem na Ducato. Naród jak wspomniałeś dziki ale da się z nimi żyć, po kilku dniach przemieszczania się tam tym dużym potworem to Italiańce ustępowali pierwszeństwa ;) Było super. W tym roku jedziemy Golfem. Trasa podobna jak wspomina _pączek_ :) tylko z Częstochowy na Gorzyczki -> Brno-Wiedeń-Graz-Villach-Wenecja - i dalej na południe w stronę Rzymu. Może w drogę powrotną polecimy zachodnim wybrzeżem w kierunku Genui dalej Szwajcarię i wrócimy przez Niemcy. Udanego wypadu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:03

Re: Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: Kumek » pt mar 13, 2015 22:20

W Austrii zakaz używania rejestratorów wideo, a cb ci sie raczej nie przyda bo z tego wynalazku Italiańce nie korzystają i ogólnie na trasie oprócz tira nie spotkasz kogoś z cb. Jestem we Włoszech kilka razy w roku i z cb osobówki nie uświadczysz. Pamiętaj żeby mieć letnie bo jest zakaz jeżdżenia na zimowych jeżeli nie ma okresu zimowego. Dużo znajomych na to narzeka bo nie mogą sobie latem zjeździć do końca zimówek które na zimę są już nie za dobre. Apteczka, trójkąt, zapas, gaśnica, komplet żarówek, dobrze mieć komplet bezpieczników no i oczywiście kamizelki - tyle ile pasażerów. Co do tankowania postaraj sie przed granicą Włoską na ostatnich stacjach w Austrii nie tankować. Zazwyczaj na pierwszej stacji we Włoszech będzie już cena niższa. Ja zawsze tankuje na ostatnim Agipie przed granicą jak jadę z Włoch. Jak mi się coś przypomni to dopisze.

w220.com.pl już dostępne z Tapatalk



Awatar użytkownika
lk_p21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2014 14:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: lk_p21 » pt mar 13, 2015 23:22

Kumek pisze:Co do tankowania postaraj sie przed granicą Włoską na ostatnich stacjach w Austrii nie tankować. Zazwyczaj na pierwszej stacji we Włoszech będzie już cena niższa. Ja zawsze tankuje na ostatnim Agipie przed granicą jak jadę z Włoch. Jak mi się coś przypomni to dopisze.
to mnie troche dziwi co piszesz, z moich doświadczeń wynika że zaraz po przekroczeniu granicy austriacko wloskiej paliwo jest dużo droższe, zresztą we Wloszech paliwo jest cholernie drogie i polecam tankować na ostatniej stacji w austrii


Obrazek

Awatar użytkownika
Kumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:03

Re: Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: Kumek » pt mar 13, 2015 23:26

Ja znowu tankuje na ostatniej we Włoszech :P ostatnie dwa razy jak jechałem to na pierwszej stacji w Austrii ropa była droższa o 0,10€ w porównaniu do ostatniej we Włoszech.

w220.com.pl już dostępne z Tapatalk



Awatar użytkownika
krystinho_96
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 05, 2014 01:36
Lokalizacja: Orzesze

Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: krystinho_96 » pt kwie 17, 2015 19:23

Macie jeszcze jedną dobrą stronke z przydatnymi informacjami: http://www.camprest.com/pl/przepisy-ruc ... ego/Czechy.


Zapraszam do mojego MK3 Cabrio --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=556591

Awatar użytkownika
lk_p21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2014 14:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trasa Polska - Włochy, najważniejsze informacje

Post autor: lk_p21 » ndz maja 03, 2015 20:13

krystinho_96 pisze:Macie jeszcze jedną dobrą stronke z przydatnymi informacjami: http://www.camprest.com/pl/przepisy-ruc ... ego/Czechy.
przyda się, ja nigdy nie pamietam co w jakim kraju wymagają :)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości