Wyprawa po Europie

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Voltors
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 21:55

Wyprawa po Europie

Post autor: Voltors » ndz kwie 08, 2012 22:36

Witam, za rok w wakacje będę chciał wybrać sie z moją przyszłą narzeczoną w wyprawe po Europie. Już wyznaczyliśmy sobie trasę (trasa poniżej). Posiadam już rok prawo jazdy, na dodatek pracuje w firmie kurierskiej. Posiadamy samochód VW Polo III 1.6 + LPG. Mam wielkie pytanie do Was, czy dam rade ja, jak i mój samochód? Co powinniśmy zabrać ze sobą, na co uważać i co najbardziej mnie interesuje - Jaką kwotę przeznaczyć na tą wyprawe?

Obrazek

Chcemy zostać na 2 dni w Niemczech, 2 dni w Hiszpanii, W hiszpanii 7 dni w tym 5 dni na Ibizie. We Włoszech max 2 dni, austria 1-2 dni, Czechy przejechać i dopiero we Wrocławiu przenocować u rodziny.



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Wyprawa po Europie

Post autor: calbaleth » sob kwie 14, 2012 16:39

Przelicz sobie kilometry na litry paliwa, i potem dodaj jeszcze 50%, bo z praktyki wiem że zawsze się to zmienia, tzn zawsze spala się więcej paliwa niż się założyło. Trasa którą wyznaczyłeś jest po różnych górach i dolinach ale raczej większość po nizinach to spalanie możesz mieć różne dlatego tak. Ważna jest znajomość prawa drogowego w każdym kraju. Mam na myśli prędkości, wymagań wyposażenia samochodu i opłat za transport. Dla przykładu. W Niemczech darmowe są autostrady, a na wyposażeniu samochodu są żarówki, trójkąt, kamizelka odblaskowa, apteczka, ale np w Czechach jest wymagane więcej rzeczy na wyposażeniu auta i winiety są autostrady, we Włoszech są bramki na autostradach tak jak u nas, w Austrii winiety, musisz to sprawdzić co jest w jakim kraju wymagane, by nie dostać mandatu za brak apteczki czy tym podobny, jak się trafi upierdliwy policjant to przetrzepie auto, a mandaty trzeba płacić od ręki. Autko musisz przygotować pod względem technicznym to oczywiste i co ważne sprawdzić sobie gdzie po drodze będziesz miał stacje paliw z LPG, u nas to norma, takie stracie są wolno stojące czasami a na każdym szanującym się cpenie to norma, na zachodzie to już mniej popularne paliwo. Mam nadzieje że na coś się przyda to info. Co do cen paliw i opłat drogowych jest fajna strona. Jak będziesz chciał to podeślę Ci w linku na pw.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Wyprawa po Europie

Post autor: szpieg » sob kwie 14, 2012 18:02

za małe auto na taka trase, bedziecie sie meczyc ;) samo paliwo (o ile uda Ci sie tankowac LPG) wyniesie okolo 2k zł ... lepiej leciec do Hiszpanii na dwa tygodnie (wycieczka all inclusie dla dwoch osob wyjdzie taniej)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
isf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 29, 2012 21:07
Lokalizacja: wawa

Wyprawa po Europie

Post autor: isf » ndz kwie 15, 2012 12:04

auto wcale nie takie małe. :grin: 3 lata temu zrobiłem trase do chorwacji, dokładnie do zadaru z tygodniowym przystankiem na wegrzech autko to suzuki swift 1.3 92km i dawało rade jechałem spokojnie na autostradzie 120-130 km/h bo w tym przedziale predkosci auto było najbardziej ekonomiczne i nie bylo głosno. na samą trase czyli 3300km wydałem razem z winietami (słowacja wegry chorwacja słowenia austria czechy )1250zł autko spaliło mi 6,7l/100km wcale nie byłem zmęczony jechał z mna kolega który miał lpg i miał problemy z tankowaniem po podliczeniu jego kosztów wyszło ze zaoszczedził 200zł najlepiej podjedz sobie madalińkiego na mokotowie tam możesz sobie kupić odrazu wszystkie winiety itp. i uzyskać info co w jakim kraju jest potrzebne z wyposażenia. lepiej jest kupic u nas, niż szukać stacji za granicą, a z tym kumpel miał problem i radze jechać ostrożnie w austri mało co a byłby mandacik :otepienie:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wyprawa po Europie

Post autor: Piasek » wt kwie 17, 2012 12:03

szpieg pisze:za małe auto na taka trase, bedziecie sie meczyc ;) samo paliwo (o ile uda Ci sie tankowac LPG) wyniesie okolo 2k zł ... lepiej leciec do Hiszpanii na dwa tygodnie (wycieczka all inclusie dla dwoch osob wyjdzie taniej)
Też tak uważam. Trasa kpl nieopłacalna na dwie osoby (zwłaszcza kiedy tylko jedna płaci :) ). Zjedziesz się jak pies za kierą zakładając że podołasz bo doświadczenie małe niestety... Zaś na paliwo wydasz fortunę. Za 3-4 tysie masz 2 tygodnie w Hiszpanii dla 2 osób a cała jazda to dojazd i powrót z lotniska. Reszta "podana na tacy".
Jeszcze planowany termin to wakacje :panna: - najdrożej i najgoręcej. W tamtych rejonach jazda nawet z klimą to męczarnia.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości