WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Zubir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 27, 2013 12:44

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Zubir » pt lip 12, 2013 13:45

A może pamiętasz gdzie się zatrzymałeś? jakiś namiar? ja planuje tam spędzić 7 dni.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Michael G60 » pt lip 12, 2013 21:39

$iwy pisze:Na 3 dni to się raczej nie opłaca jechać :grin:
zależy skąd i gdzie:)

ja mam do Chorwacji (na plażę) niecałe 1.000 km...tak więc 2 dni jazdy, 3 pełne dni na miejscu...

chyba nie lepiej "pierdzieć" na balkonie w domu?:)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Odp: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Ener » pt lip 12, 2013 22:11

Pany, wybieram się na CRO niebawem z Krakowa, planuję przejazd A4 i A1 do granicy i potrzebuję się dowiedzieć gdzie można najbliżej granicy z CZ kupić winietę. Muszę zjechać do Bohumina? Czy trafię gdzieś przy trasie po PL stronie? Droga nowa więc nie liczę na rozbudowaną infrastrukturę do obsługi podróżnych.

Wysłano z Galaxy Tab 2 P5100


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » pt lip 12, 2013 22:42

Michael G60 pisze:
$iwy pisze:Na 3 dni to się raczej nie opłaca jechać :grin:
zależy skąd i gdzie:)

ja mam do Chorwacji (na plażę) niecałe 1.000 km...tak więc 2 dni jazdy, 3 pełne dni na miejscu...

chyba nie lepiej "pierdzieć" na balkonie w domu?:)
Ja do Zadaru mam 950 ;) ale w 3 dni to tylko sobie smaka zrobisz i trzeba wracać :D
Kolego byłem dokładnie w Bibinje ale namiarów nie mam.



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: jacumba » sob lip 13, 2013 20:00

Z tymi 3 dniami, to widziałem pełno Austryjaków, którzy przyjeżdżali tylko na weekend w okolice Kwarneru. Inna sprawa, że oni mają bardzo blisko. Rozmawiałem też z motocyklistami, którzy w 3-4 dni zjeżdżają całe wyrzeże... ale to zupełnie inna para kaloszy bo dla nich liczy się pokonywanie zakrętów... Ale wracając do wątku, gdybym miał 6 dni wolnego i 3 zbiorniki wachy na zbyciu, to też bym się nie zastanawiał.


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » wt lip 16, 2013 23:33

A mi nagle i niespodziewanie znow Chorwacja chyba wyskoczy w tym roku :bigok:
Golfika nie mam, ale ze znajoma para wyskoczymy chyba na jakies 8 dni. Busik dziewiecioosobowy, w gazie, z klima, czego chciec wiecej :grin:



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: jacumba » wt lip 16, 2013 23:37

bongo pisze:A mi nagle i niespodziewanie znow Chorwacja chyba wyskoczy w tym roku :bigok:
Golfika nie mam, ale ze znajoma para wyskoczymy chyba na jakies 8 dni. Busik dziewiecioosobowy, w gazie, z klima, czego chciec wiecej :grin:
:kufel: :popcorn: i kierowcy. :helm:


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » śr lip 17, 2013 00:16

jacumba pisze: i kierowcy.
Busik nie nalezy do mnie :helm:



kurhulio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 17, 2010 10:35
Lokalizacja: Polska

Re: Odp: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: kurhulio » śr lip 17, 2013 09:02

Ener pisze:Pany, wybieram się na CRO niebawem z Krakowa, planuję przejazd A4 i A1 do granicy i potrzebuję się dowiedzieć gdzie można najbliżej granicy z CZ kupić winietę. Muszę zjechać do Bohumina? Czy trafię gdzieś przy trasie po PL stronie? Droga nowa więc nie liczę na rozbudowaną infrastrukturę do obsługi podróżnych.
Na pewno po czeskiej stornie w okolicy Chałupek na Shell przy autobanie zakupisz vinetu ;). Jeżeli masz obawy że będziesz jechał kawałek po autobanie bez "vinetu" to po zjeździe z A1 w Świerklanach kieruj się na Wodzisław i potem Chałupki. Po przejechaniu granicy wjeżdżasz na autobane i po kilku kilometrach masz wspomnianego Shell. Ja tak zawsze robię i nigdy z tym nie miałem problemów mimo że nie raz przejeżdżałem obok czeskich "niebieskich".
Po polskiej stronie próbowałbym w Chałupkach na Orlenie, bo nie liczyłbym że na nowym odcinku za Świerklanami stoi jakaś stacja (jeszcze tamtędy nie jechałem - zawsze wybieram wariant Chałupki - bo można dotankować po Polskiej stronie)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » śr lip 17, 2013 15:29

bongo pisze:Busik dziewiecioosobowy, w gazie, z klima,
to przy obecnych cenach paliwa i przeliczniku euro-złoty w jakim płacimy za autostrady i winiety za granicą jedyne słuszne rozwiązanie wypadów większych niż w 4 osoby jakie można komfortowo przewieźć ponad 1 tyś km.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » pt sie 09, 2013 23:08

Ja w tym roku CRO sobie daruję .... koniec września obrączkuję się :rozpacz: więc zostaje październik i jakiś samolot :goof: by polecieć 1 raz w życiu


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » sob sie 10, 2013 08:36

Haki pisze:koniec września obrączkuję się :rozpacz:
oficjalnie ci gratulujemy :bajer:
Znajomi właśnie wrócili - mówili że w knajpie płacisz 40zł za panierkę :panna: (+ 5zł za rybę bo tyle dokładnie kosztuje ona rano u rybaka w porcie a TYLE w knajpie kiedy ją zamówisz).


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Odp: Re: Odp: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Ener » śr sie 14, 2013 01:26

kakarotto pisze: Po polskiej stronie próbowałbym w Chałupkach na Orlenie, bo nie liczyłbym że na nowym odcinku za Świerklanami stoi jakaś stacja (jeszcze tamtędy nie jechałem - zawsze wybieram wariant Chałupki - bo można dotankować po Polskiej stronie)
Orlenik akurat był w remoncie, ale obok był sklep i trafiłem od razu vinetou na Austrię :) na shellu stanąłem na siku i kolejki do kasy nie z tej ziemi. Wracając wpadłem do PL już autostradą i nowy odcinek jadąc nocą jest dosyć mroczny i całkowicie opustoszały.

Co do cen to prawda, ja przytachałem prowiant z PL i nieźle się oszczędziło. Jeśli kto potrafi to polecam samemu rybkę przyrządzić np. na grillu, na targu kosztują grosze, tak samo jak kultowe lignije, lub gigantyczne krewetki.

Wysłano z Galaxy Tab 2 P5100


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » pn sie 19, 2013 20:13

Pozdrowienia z pieknej jak zawsze Chorwacji.
Kilka spostrzezen, ceny jakos specjalnie nie wzrosly, za apartament z trzema podwojnymi sypialniami I klima zaplacilismy 500 euro za osiem noclegow, piwo w knajpie 15 kuna, jest dobrze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości