Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
gacus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:30
Lokalizacja: Pyrzowice

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: gacus » śr kwie 13, 2011 23:22

TAK, w dniu wyjazdu nasz Volkswagen miał 25 lat ! ;)
Pora planów wakacyjnych,więc postanowiłem wkleić relację z ubiegłych wakacji : daleko , na wschód, celem był półwysep krymski na Ukrainie :food:
trasa według licznika ok 4700-4900 km , ale biorąc pod uwagę przekłamanie 4500 km na pewno przejechaliśmy :okej:
z grubsza trasa :
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 753418&z=6
Czyli Lwów, Kijów,Odessa,Białogród nad Dniestrem,Eupatoria,Balaklawa,Yalta,Alushta,Sudak... :)

Mimo bardzo wysokiej temp.(jak dla mnie 40*C to za duzo przy braku klimy) autko spisało się na medal :pub: spalając setki litrów paliwa ( minimalnie ponad 400 litrów LPG poszło) dzielnie mknęliśmy asfaltami i czasem poza :smoke:

Jak wiadomo na Ukrainie naprawdę różnej jakości są drogi. Od bardzo złych po bardzo dobre, po których 110-120 bez obawy o mandat można jechać przez 500km (2 pasmowa trasa kijów-odessa)i mimo różnych przygód po drodze (zakopanie na plaży,rozładowany akku przez lodówke w noc) Volkswagen bezawaryjnie nas woził :grin:

kilka fotek z VW :
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

i dal takich wiidoków warto jechać nieco ponad 1500 km w jedną stronę i czasem 1000 km dziennie po TAMTYCH drogach :bajer:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Absolutnie bez mandatu , praktycznie bez płacenia za parkingi ( może z 2-3 razy) i w ciągu 2 tygodni 10 noclegów w namiocie, 2 w hotelu i 1 w aucie ;)
Ważną kwestią są też koszty : nie licząc kosztów przygotowania samochodu, jedzonka zabranego z domu (wypełniona lodówka samochodowa+ryż,makarony, które wystarczyły na 10 dni podróżowania) wydaliśmy na:
paliwo+ubezpieczenie(coś jak winieta)+wejścia do atrakcji turystycznych+napoje(te bez %)+2 noclegi w hotelach
750 zł / osobę (jechaliśmy w 2 osoby)

Koszty LPG ok. 1,5-1,95 zł/litr Pb94 ok. 2,8 -3,2 zł/litr <- ON w podobnej cenie (mimo zbiornika LPG na ~300 km tylko ok. 50 km przejechaliśmy na Pb)

zaczerpnięte z tematu "Fajnie i tanie miejsce na wakacje" niepewności, mity i fakty :
vwlad pisze:Odessa, Krym
vwlad pisze:drogi podobno takie, że wskazany byłoby w jakiś pojazd gąsiennicowy się wyposarzyć
miejscami tylko było bardzo źle - powiem tak , jeżeli ktoś ma zmysł omijania większych dziur wyuczony w PL na Ukrainie spokojnie da sobie radę.Wiadomo są drogi lepsze i gorsze, ale w okresie wakacyjnym nie ma tragedii - gorzej zaraz na wiosnę po mroźnej zimie - nie zdążą naprawić.
Piasek pisze:ogromne problemy natury przeprawowej na granicy
myśmy w ubiegłe wakacje drzemali 5-6h na wjeździe(zmienniczka podjeżdżała), tak trafiliśmy, wyjazd z kraju innym przejściem(Krościenko) - 2-3 h .
Piasek pisze:korupcja i łapówkarstwo policji, milicji
tak,lecz praktycznie tylko na zachodniej Ukrainie.W centrum, czy na południu kraju jeśli nie łamałeś przepisów nikt się nami nie interesował
Piasek pisze:(Lwów) od razu do samochodów podbiegają żebrzące dzieci i oblepiają człowieka jak muchy także jest to uciążliwe
byłem 2 razy we Lwowie-raz bez samochodu- do 2-3 w nocy imprezowaliśmy na mieście-całkowicie bezproblemowo-tylko raz policja się zainteresowała - na głównym placu miasta , gdy zebrała się grupa 14 osób z :kufel: w ręku-nawet nas spisywać się im nie chciało ;)
2 raz mieliśmy przystanek samochodem - fakt drogi najgorsze z miast które odwiedziłem, ludzi jeżdżą na klaksonie i nie zwracają uwagi na sygnalizatory świetlne, przechodnie przecinają jezdnię w każdym miejscu.
Ale w każdym kolejnym mieście było tylko lepiej-praktycznie jak u nas na śląsku-czasem zniszczone drogi, czasem się przykorkuje-ale jedno trzeba przyznać - większość miast ma obwodnicę , przez co średnia prędkość wychodzi całkiem przyjemna ;)
Piasek pisze:Spali gdzieś za miastem pod namiotem bo ceny ze nocleg były odstraszające
robiliśmy tak samo - tutaj nieoceniony jest samochód i GPS - da się znaleźć darmowe , przyjemne do noclegu plaże z ładnym widokiem.Lecz jak źle trafisz, to spisz na wybetonowanej plaży,lub po prostu nie dostaniesz się do wybrzeża-prywatny teren pensjonatów .Oczywiście taki problem jest tylko częściami na wschodnim wybrzeżu , zbyt dużo miast blisko siebie.
Co innego jeśli nastawiasz się na bardziej stacjonarne wakacje - poszukasz raz,a można znaleźć przyjemną komnatę na co najmniej tydzień - i wtedy w dobrych cenach.Zależy kto co lubi.

pozdrawiam , piszcie jeśli nasuną się Wam jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3818226#3818226

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: bongo » czw kwie 14, 2011 13:52

gacus, Też miałem w tym roku jechać na Ukrainę,dokładnie w te same rejony.Jednak w ostatniej chwili wygrała Chorwacja.Pewnie w przyszłym roku Ukraina powróci :bigok:



*SEBASTIAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 29, 2008 23:03
Lokalizacja: Wołomin/W-wa Bielany
Kontakt:

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: *SEBASTIAN » pt maja 06, 2011 18:30

Jakn dla mnie super, ale korupcja Milicji mnie powstrzymuje przed wyjazdem w tamte rejony samochodem. GRATULUJE TO WLASNIE SA WAKACJE:)



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: nigol_jom » sob maja 14, 2011 19:00

Oj będziemy w tamtych rejonach za roczek :d

czytając Twoje opisy na pewno warto jechać :D



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: Haki » wt cze 21, 2011 19:26

bongo pisze:gacus, Też miałem w tym roku jechać na Ukrainę,dokładnie w te same rejony.Jednak w ostatniej chwili wygrała Chorwacja.Pewnie w przyszłym roku Ukraina powróci :bigok:

też miałem jechać na Ukrainę ... wygrała Cro bo Panna się boi wschodu :banghead: więc jej zapowiedziałem ,że w przyszłym roku pójdzie w odstawkę i zmienię model na taki który nie będzie jęczał .. :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: bongo » wt cze 21, 2011 23:08

Haki pisze:więc jej zapowiedziałem ,że w przyszłym roku pójdzie w odstawkę i zmienię model na taki który nie będzie jęczał .
Ja już nie mogę zmienić niestety,szczególnie teraz :hmm:



Awatar użytkownika
l_witek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 23, 2005 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: l_witek » wt lip 10, 2012 15:25

Po Bułgarii 3 lata temu Croatii w zeszłym roku tez wybieram się na Krym
A jak wygląda sprawa ubezpieczenia??
Mój ubezpieczyciel ubezpiecza tylko na UE więc potrzebuje jakiegoś ubezpieczenia NW Autosasco i Assistance
Mieliście Pany jakieś doświadczenia w temacie i możecie się podzielić?? :bajer:



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Ukraina - półwysep krymski przez Kijów

Post autor: jacumba » śr lip 25, 2012 00:08

ale wakacje, tylko zazdrościć!


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości