holandia - Alkmar

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

holandia - Alkmar

Post autor: Tomcat » ndz paź 09, 2011 16:33

Witam. w najbliższym czasie mam zamiar pojechac ze znajomym do holandii a dokłanie w okolice Alkmaru. i pytanie czy ktos juz jechal tam swoim autkiem i jak ogolnie sprawa wwygląda tzn w co musze sie zaopatrzyc jak przygotowacc auto ? dodam ze mam zamiar jechac swoim Mk3.

w samochodzie troche rzeczy porobilem. tj zaplon: przewody swiece kopułka aparat cewka. olej wymieniony z wszystkimi filtrami.

jak wygląda sprawa za granicą z stacjami lpg? jakie koszta przejazdu przez autostrady ? ceny paliwa i ogolnie wszystko co moze sie przydać podczas podróży?


VWszystko bedzie latało:)

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

holandia - Alkmar

Post autor: iigAlisArr » ndz paź 09, 2011 16:43

Tomcat pisze:jak wygląda sprawa za granicą z stacjami lpg?
W Holandii nie ma z tym najmniejszego problemu, jedynie MUSISZ się zaopatrzyć w końcówkę tzw. holenderską.
Tomcat pisze:jakie koszta przejazdu przez autostrady ?
Nie wszystkie są płatne, ale jak już to tanio na pewno nie będzie (patrząc od strony Polaka).
Tomcat pisze:ceny paliwa
Porównywalne jak u nas, ale jakość lepsza.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
AdiWRoc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 18:29
Lokalizacja: Wrocław Polska / Ijmuiden Holandia

holandia - Alkmar

Post autor: AdiWRoc » czw gru 15, 2011 14:22

troche odkopie choć pewnie już po ptokach i wypad dawno był zrealizowany - jeżdże po holandii od pół roku i płatnych autostrad nie zauważyłem, jedynie przeprawy promowe
swoim dieselem na pełnym baku dojeżdżam od wrocławia pod sam amsterdam równe 1000km
lpg na każdej większej stacji zatankujesz - jedynie tak jak kolega napisał może być ci potrzebna przejściówka na holenderski dystrybutor gazu
ceny mocno porównywalne ale jakość o wiele lepsza - pod tym też sie podpisuje


Moje XX Jahre viewtopic.php?f=88&t=391092" onclick="window.open(this.href);return false;
Sarkazm TEAM Member
"Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ... "

Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

holandia - Alkmar

Post autor: G4rcU » czw mar 01, 2012 15:19

temat troche starawy, ale gdyby ktos jeszcze byl zaintersowany to w ramach informacji turystycznej:
Tomcat pisze:jak wygląda sprawa za granicą z stacjami lpg?
nie ma najmniejszego problemu, wiekszosc duzych stacji ma dystrybutor lpg, ceny - o ile dobrze pamietam to cos okolo 0,75 E
Tomcat pisze:jakie koszta przejazdu przez autostrady ?
nie spotkalem sie tu jeszcze z platna autostrada. W holandii podatek drogowy placi sie "osobno", wiec drogi mozna powiedziec, ze darmowe (a ich jakosc - no coz... tu sie plynie a nie jedzie ;) )
Tomcat pisze:ceny paliwa
ropka kosztuje jakos 1,4 - 1,55 zaleznie od stacji
bajurka chyba 1,75 o ile sie nie myle

mieszkam tu od ponad 4 lat (okolice Amsterdamu), wiec w razie czego moge sluzyc pomoca :)
w razie pytan walic na priv
AdiWRoc pisze:swoim dieselem na pełnym baku dojeżdżam od wrocławia pod sam amsterdam równe 1000km
chcialbym miec tak dobrze - ja tez z Wrocka i bez miedzytankowania w DE sie nie obejdzie :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości