WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » pn lip 12, 2010 20:30

Piasek pisze:No ja niestety w tym roku definitywnie odpuszczam CHR.
Raz że wysoki kurs euro,
dwa że Chorwaci jak zwykle co roku znowu ceny o 10% podnieśli (a i tak już było drogo bo ceny na polach namiotowych dochodziły do 70zł od osoby)
a trzy: niestety ceny paliw mordują...
Po małej wstępnej kalkulacji (4 osoby, diesel, opłaty za drogi) wyszło 2 tyś zł samych kosztów podróży... Jeszcze jakieś parkingi płatne i takie tam i mamy 2200zł a to dużo...
Doliczając do tego spanie (pod namiotem), jedzenie i inne takie tam... wychodzi na osobę ok 1100zł... a za 1200 można bez problemu kupić tygodniowy pobyt na Majorce (przelot samolotem, spanie w hotelu i pełne wyżywienie)...
ja sie tam nie przejmuje wakacje mam raz w roku -caly rok robie to raz mozna poszalec ,licza sie wrazenia -2 lata temu koszt 12 dni + przejazd(benzynka) i opłaty ok. 2000 na osobe.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » wt lip 13, 2010 08:41

My zawsze na tydzień łącznie jeździliśmy... Niestety na więcej czas nie pozwalał...
I 2 lata temu też całkowity koszt wyjazdu zamknął się w kwocie chyba 700zł na osobę... (4 osoby, 1 auto, namioty). W ub roku ten sam wyjazd to już było 900zł/osoba chyba nawet więcej...(jechaliśmy sporo dalej bo do samego Dubrownika i ogólnie Dalmacja jest dużo droższa niż rejony od Rijeki do Zadaru). No chyba że jeszcze trafimy jakąś dobrą metę...
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 08:46 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 24, 2010 12:08

Właśnie wróciłem z Istrii. Wzrostu cen jakoś szczególnie nie zauważyłem , chociaż lepszy przelicznik waluty był rok temu. Wszystkim polecam płacić gdzie się da kartą, niema sensu zabierać żadnej waluty, na wymianach się tylko traci. Co do trasy: z mojego miejsca zamieszkania jadę na Zwardoń. Od Żywca do przejścia w Zwardoniu nowa droga jest już zrobiona, za przejściem mamy 15 km wąskiej drogi, potem kawałeczek lepszej do Zilny, a potem już non stop autostrada: Bratysława, Graz, Maribor. Przez Słowenię mimo ceny winietek absolutnie nie opłaca się jechać inaczej jak autostradą. Na samej Istrii niedługo widać skończą autostradę do Puli, ale na razie jest to droga jednojezdniowa, za którą już trzeba płacić 14 kun. Zostaje tylko kawałeczek zwykłej drogi w okolicach przejścia Słowenia Chorwacja, i byle tam nie trafić na szczyt wyjazdowo-powrotowy to niema problemu.
Parę świeżych obserwacji odnośnie LPG. Jeśli ktoś niema ochoty zjeżdżać z trasy i szukać stacji, to bez problemu zatankuje LPG prawie na każdej dużej stacji w Słoweni czy Chorwacji, ale jadąc jak ja nocą będzie miał kłopot znaleźć cokolwiek w Słowacji nie wspominając o Austrii. Ceny LPG w Chorwacji są już wyższe, wychodzi to mniej więcej 2.50 zeta za litr, tak czy inaczej się opłaca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » ndz lip 25, 2010 19:21

Dzisiaj sprawdzałem ceny na polu nammiotowym na którym byłem w zeszłym roku, no i niestety już jest 9kun drożej, niby tragedi nie ma ale widać ze systematycznie podnoszą ceny. Tak czy inaczej 3 sierpnia startuje do cro :grin: Na trasie do chorwacji nie mam zamiaru omijać żadnej autostrady czy tunelu płatnego, a z powrotem się zobaczy. Oby wyjazd był tak udany jak w zeszłym roku :grin:


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

czeski film

Post autor: pasażer » sob lip 31, 2010 16:10

dziejo pisze:... jednym słowem wszystko co jest z tym związane :D
Polecam film czeski pt.: "Wycieczkowicze" > http://www.iplex.pl/vod/p1293-film.html" onclick="window.open(this.href);return false; > film o zwykłych ludzkich sprawach, problemach, marzeniach, pokazujący jak jesteśmy podobni. . . o wycieczce Czechów nad Adriatyk :rotfl:


Puno pozdrava :wink:



Awatar użytkownika
Bigmachina
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: śr maja 13, 2009 18:09
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Bigmachina » pn sie 02, 2010 16:36

danielos87 pisze:Wyjazd 3 sierpnia z zach-pom :grin: Może ktoś jedzie w tym terminie??
Ja sie wybieram ze znajomymi ale jedziemy we czwartek rano 5tego, gdzieś w okolice Podgory :) jesli dobrze pamietam.



Awatar użytkownika
Trynity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 24, 2006 00:24
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Trynity » wt sie 03, 2010 11:06

" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj jest pokazana trasa mureck - lenart - ptuj - donji macelj przez trzec czyli podobno bez obaw o ostatnie 300 m trasy :) w tamtym roku jechalismy tą drogą i nie ma co narzekać. zastanawiam się tylko nad tą e59 do granicy chorwackiej, ale wyczytałam, że podobno jest niepłatna, a płatną budują równolegle - może ktoś to potwierdzic (że nie jest płatna?)


[url]http://obrazki.elektroda.pl/4669469100_1409159995.png[/url]

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: KiLLerXX » śr sie 04, 2010 17:47

Co do stacji LPG to polecam np automape z zaznaczonymi punktami POI gdzie sa stacje LPG


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Podróż do Chorwacji 31.08.2001

Post autor: pasażer » pt sty 07, 2011 22:22




luki_2211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 01, 2011 22:24

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: luki_2211 » czw mar 17, 2011 20:29

Witam :D Wybieramy sie do Chorwacji przełomem Sierpnia-Września do miejscowości Omiš.. wyjazd z Cieszyn
Może ktoś z Was tam był i jaką polecacie trasę na pierwszy raz :shock: bo narazie jest wiele propozycji :D :-)
Jak wygląda sprawa winietek itd. Z góry dzięki za odpowiedź :grin:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » czw mar 17, 2011 22:22

luki_2211 pisze:Witam :D Wybieramy sie do Chorwacji przełomem Sierpnia-Września do miejscowości Omiš.. wyjazd z Cieszyn
Może ktoś z Was tam był i jaką polecacie trasę na pierwszy raz :shock: bo narazie jest wiele propozycji :D :-)
Jak wygląda sprawa winietek itd. Z góry dzięki za odpowiedź :grin:

Wszelkie odpowiedzi znajdziesz na http://www.cro.pl" onclick="window.open(this.href);return false; .....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: aegiss » pt mar 18, 2011 15:11

luki_2211 pisze:Witam :D Wybieramy sie do Chorwacji przełomem Sierpnia-Września do miejscowości Omiš.. wyjazd z Cieszyn
Może ktoś z Was tam był i jaką polecacie trasę na pierwszy raz :shock: bo narazie jest wiele propozycji :D :-)
Jak wygląda sprawa winietek itd. Z góry dzięki za odpowiedź :grin:
ja byłem 2 razy w Stanici (4 km za Omisem) trasa przez Zwardon- Słowacje(autostrady)-Wegry(86)-Chorwacja(autostrady oraz droga nr 1,i dalej Jadranska)
wiecej info moge na priv


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: moderns » ndz kwie 17, 2011 22:57

jakie są koszty podróży chodzi mi o opłaty drogowe?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz kwie 17, 2011 23:18

moderns pisze:jakie są koszty podróży chodzi mi o opłaty drogowe?

Czytasz ? kolego co ludzie piszą ? chyba nie - bo wystarczy wejść na stronę , którą podałem kilka odpowiedzi wyżej .... dowiesz się tam wszystkiego i aktualnego bo sporo polaków , którzy uciekli do Chorwacji się tam wypowiada ....


Wszystko zależy od tego na ile chcesz jechać , przez jakie państwa i jakie winiety będziesz kupował ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości