Koła + opony zimowe tiguan II

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
mtb90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 18:05
Lokalizacja: Podkarpackie

Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: mtb90 » czw lis 07, 2019 10:57

Witam,
z racji tego że jest tutaj dużo mądrych głów pozwoliłem sobie założyć taki temat...mam dylemat jeżeli chodzi o zakup kół zimowych do vw tiguana II 2.0 TDI 190KM 4motion, auto będzie raczej rzadko użytkowane w zimie w związku z czym nie potrzebuję kto wie jakiego wypasionego zestawu. W oko wpadły mi takie felgi oraz opony(link poniżej),proszę o wypowiedzenie się coś nt takiego zestawienia, sugestie i ew. propozycje mile widziane ;-)
Dodam jeszcze że rozmiar felg to min. 18" ponieważ wg. mnie nie ma co kupować mniejszych felg do takiego samochodu, obecnie założone są letnie koła 19" i jest ok.
felgi :
https://allegro.pl/oferta/borbet-re-18- ... 7604954007
opony :
https://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex ... #257720694
https://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex ... #257720694



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: piteks » sob lis 09, 2019 10:42

Gratuluję pięknego "dziadkowozu" :rotfl: . Na taka przesiadkę z golfa, w Twoim przypadku nie liczyłem :bigok:
Spokojnie, też się zastanawiam czy jak zakończę leasing w listopadzie 2020,to nie zrobić przesiadki do czegoś wyższego. Ja na chwilę obecną patrzę przychylnym okiem w kierunku T-Rocka :D .
Co do pytania, to felgi jak dla mnie o.k. Na temat opon się nie wypowiem, bo nigdy się nie interesowałem czymś co byłoby najlepsze do SUV'a.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: luckyboy » sob lis 09, 2019 12:41

Miałem opony zimowe Zeetex i były o wiele lepsze na mokrym niż Dębica czy Sava i o wiele cichsze.



Awatar użytkownika
mtb90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 18:05
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: mtb90 » sob lis 09, 2019 16:18

Jednak wybór padł na 19" koła ponieważ stwierdziłem że mniejsze koła mogą gryźć się z pakietem R-line a opony to IMPERIAL 255/45R19 ,trafiły się w dobrej cenie więc zobaczymy co pokażą więc po zimie zdam relacje czy warto polecić innym te opony. piteks dziękuję :D , SUVem jeździ się na prawdę spoko wg mnie jeżeli chodzi o jazdę po autostradzie nie ma porównania co do golfa,jedzie się bardziej przyjemnie i nie czuje się prędkości ;) za to golfem fajniej jeździ się w zakrętach,nie buja tak jak w tiguanie, nie mam DCC może gdyby był zmienił bym zdanie :D T-Roc tez fajny i ciekawy SUVik osobiście w nim nie siedziałem ale wygląda fajnie ,także przetestuj i zdaj relacje :D :food:



Awatar użytkownika
mtb90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 18:05
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: mtb90 » sob lis 09, 2019 16:32

piteks teraz pytanie do Ciebie odnośnie zabezpieczenia wnętrza...czym czyścisz te błyszczące czarne plastiki i elementy skórzane chodzi mi o podłokietnik boczki w drzwiach i kierownicę ? Polecisz coś ? Nie chce czyścić pierwszym lepszym środkiem ponieważ nie chciałbym popsuć sobie skóry, a wiem że były takie przypadki.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: piteks » ndz lis 10, 2019 13:15

Do skóry bierz colourlock, a plastiki fajnie czyści i zabezpiecza zestaw Zymola. Wystarcza na bardzo długo, ładnie pachnie i daje fajny mat :-) .
Co do T-Roc'a, to już byłem na jeździe testowej przy okazji przeglądu. Jest może bardziej plastikowy w środku niż golf ale dobrze się do niego wsiada, w końcu mam już swoje lata i takie udogodnienia zaczynają mieć znaczenie :grin: . W silniku 1,5 TSI 150 KM czuje się, że dzięki WLTP się zamulił w stosunku do mojego obecnego 1,4 TSI 150KM. Pewnie niektórym, może to przeszkadzać ale ja preferuję spokojny styl jazdy więc raczej bym nie narzekał :-) . Autko mi się podoba, szczególnie czarny dach i niebieski metalik lub kurkuma :kac: . No nic, zobaczymy za rok. Może jednak będę się jeszcze chciał odmładzać i wezmę golfa 8? :bigok:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

margiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 16, 2018 11:40

Re: Koła + opony zimowe tiguan II

Post autor: margiel » wt lis 12, 2019 15:55

Plus jest taki, że o ile kiedyś ceny opon rosły w sezonie, to obecnie chyba nasycenie rynku jest już tak duże, że ewentualne zmiany ceny są nieznaczne. W sensie, są na tyle nie duże, że trudno jest je wiązać z sezonowościa. Tym bardziej, jeżeli posiada się jakieś zniżki lojalnościowe.
Wśród budżetowych opon mogą to być Dębica Frigo HP 2, Goodyear Ultra Grip 9 czy opony od Kleber.
Proponuję jeszcze tutaj dopytać: https://www.sklepopon.com/
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości