Większe opony i felgi niż zalecane przez producenta

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Większe opony i felgi niż zalecane przez producenta

Post autor: locarno_old » wt lut 27, 2018 20:47

Witam. Mam takie dwa pytania na szybko, gdyż niedługo będę wybierać felgi do GOLF IV i mam pewne wątpliwości.
Czy założenie opon większych niż 16 (17, 18. 19) nie spowoduje obcierania o nadkole i inne elementy ? U mnie nadkola wyglądają tak:

Obrazek

Wygląda na obtarcie od opon po wcześniejszym właścicielu.

Druga rzecz to przekłamania licznika. Można go jakoś dostosować tak, aby nie przekłamywał prędkości i przejechanych kilometrów ?



junior3323
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2018 21:01
Auto: Volkswagen Golf

Re: Większe opony i felgi niż zalecane przez producenta

Post autor: junior3323 » wt lut 27, 2018 21:14

Wszystko zależy od ET felgi. Jak pamiętam im mniejszy numer tym felga bardziej wystaje. A co do przekłamania licznika wpisz w Google kalkulator opon czy jakoś tak i staraj się wybrać takie opony i felgi w których różnica w przeliczeniu nie będzie za wysoka. Sam jeżdżę na 17 215 na 45 i jest dobrze



Awatar użytkownika
bartas221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 17, 2017 12:53

Re: Większe opony i felgi niż zalecane przez producenta

Post autor: bartas221 » śr lut 28, 2018 10:11

Oszczędze Ci klikania w google w poszukiwaniu kalkulatora opon.
http://wulkanista.pl/kalkulator-opon/

ET felgi to nie wszystko bo ono decyduje czy będziesz na nowych oponach obcierał w elementu boczne auta tj amortyzatory czy hamulce, ale o tym czy nie będzie haczyło o nadkole decyduje wysokość całego koła z zamontowaną felgą. Dlatego potrzebny jest kalkulator opon w którym sprawdzisz sobie jaka jest różnica wysokości między obecnymi kołami a zamiennikami.

"...różnica nie będzie za wysoka" - dokładnie musi się mieścić w granicach -2% do +1.5% oryginalnej wysokości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości