Opony i felgi do Golfa MK VII

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: looki8329 » ndz wrz 23, 2018 09:08

Ja mam tylko jeden komplet felg aluminiowych i przekładam opony.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
Misiek_ol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 15:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: Misiek_ol » pn wrz 24, 2018 10:36

przemyslaw_z pisze:
ndz wrz 23, 2018 08:27
Jeździ ktoś z Was na alufelgach na zimowkach? Muszę kupić zestaw na zimę i się zastanawiam nad 16. Sam nie wiem stalowki czy alufelgi
Dużo osób jeździ na alu zimą. Jedni zostawiają sobie oryginalne VW np. ja tak zrobiłem i kupują coś ładniejszego na lato. A inni kupują nowe felgi na zimę. Jak dla mnie era stalówek z kołpakami już się skończyła.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: Białek » wt wrz 25, 2018 10:42

Pisałem już, że VW nie zaleca łańcuchów do fabrycznych alu 16 cali - zimowe felgi powinny mieć według producenta 6 a nie 6,5 cala szerokości. Na mój gust to przesada, ale tak twierdzi producent. Sam mam na zimę stalowe ale w poprzednim aucie miałem alu na zimę i stał na lato :) i też było ok. (Na zimę były opony 245 a na lato 265, nie szło inaczej).



Awatar użytkownika
przemyslaw_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 30, 2018 20:15
Lokalizacja: EL
Auto: VW Golf VII Variant 1.4 TSI 140 Highline (2014')
Silnik: CHPA

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: przemyslaw_z » wt wrz 25, 2018 12:03

Jednak decyduje się na 17 na zimę w rozmiarze 225/45 lub 205/50 założę na obecne felgi dijon a na lato po prostu kupię jakieś alufelgi.
Tylko czy ta opona 205/50/17 bez problemu założę na te moje felgi ?



dawid-koziolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 26, 2018 09:57

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: dawid-koziolek » śr wrz 26, 2018 10:28

Witajcie ostatnio szukałem opon do swojego samochodu i nie byłem pewien ze te które mam założone są poprawne do kupiłem auto z komisu i inne były opony z przodu samochodu a jeszcze inne z tylu . Przeszukiwałem różne strony ale nie mogłem znaleźć żadnej sensownej bazy w której mógłbym porównać opony seryjne montowane znalazłem https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ i tam są podane 3 rozmiary opon pierwsze seryjne reszta opcjonalne. Które polecacie seryjne czy opcjonalne ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: lose226 » wt paź 16, 2018 06:55

wymienialiście moze opony w aucie na gwarancji w aso? Jest coś taniej?



ludi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 23:27
Lokalizacja: Podlasie
Auto: VW Golf 7.5
Silnik: TSI

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: ludi » wt paź 30, 2018 23:00

Misiek_ol pisze:
pn wrz 24, 2018 10:36
Dużo osób jeździ na alu zimą. Jedni zostawiają sobie oryginalne VW np. ja tak zrobiłem i kupują coś ładniejszego na lato. A inni kupują nowe felgi na zimę. Jak dla mnie era stalówek z kołpakami już się skończyła.
Popieram w 100% sam zainwestowałem pierwszy raz w zimowy komplet alusów i to oryginalnych. Na lato zostawiłem fabryczne 17, są piękne. Gdy kupowałem w dotychczasowych autach stalówki zimowe (lub z reguły je dostawałem) ciągle tylko się żałowałem, ni to ładne i tylko wieczny problem z kołpakami...a żal było je wymieniać więc się jeździło aż do sprzedaży auta.
Obecnie można spokojnie kupić za bezcen oryginalne nowe, alusy VW 16' ściągane od razu z nowozakupionych aut np. model Hita (z Highline) lub ewentualnie Toronto (z Comfortline) - wszystkim polecam takie rozwiązanie. Na naszą korzyść działa fakt, że wiele osób nieuznaje felg poniżej 17 cali i pozbywa się 16 od razu. Może one nie są najpiękniejsze ale i tak lepsze niż stalówki...a na zimę ten rozmiar jest idealnym kompromisem.
Mamy więc pewność, że będą idealnie pasować nic nie będzie obcierać a i oryginalne śruby wystarczą. Mając do tego Dijonki na lato robi się całkiem fajny zestaw. Po co się pchać obecnie w stalówki ja nie rozumiem. Chyba że ma być na maxa wersja econo. Nie wolno jednak pożałować na oponach to kategorycznie odradzam. Opony tylko najlepsze (np. drogie Continentale lub tanie Klebery) nie ma innej opcji na zimę a wtedy od biedy te stalóweczki za 500zł.
Poza tym nie wyobrażam sobie wymiany samych opon, lepiej wymieniać całe koła to ma same korzyści może oprócz finansowych ale wtedy to już bym wolał jeździć na wielosezonowych i nie wymieniać wcale.



Awatar użytkownika
ichris
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: sob mar 03, 2018 08:45
Auto: Volkswagen Golf
Silnik: CZCA

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: ichris » ndz lis 04, 2018 20:53

ludi pisze:
wt paź 30, 2018 23:00
Poza tym nie wyobrażam sobie wymiany samych opon, lepiej wymieniać całe koła to ma same korzyści
Tzn jakie?


Golf MK7.5 125KM Tungsten :bigok:
Obrazek

ludi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 23:27
Lokalizacja: Podlasie
Auto: VW Golf 7.5
Silnik: TSI

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: ludi » sob lis 10, 2018 13:25

Korzyści proszę bardzo: możemy wtedy jeśli nie mamy dwóch lewych rąk (i jeśli mamy ochotę) koła wymienić sami - nikt nie zrobi tego dokładniej i lepiej niż właściciel :-) , piasta Golfa po pół roku jazdy jest zawsze pokryta rdzawym nalotem (BTW to jakiś koszmar w tych autach, nawet nówki w salonach tak mają) a po kilku latach to już będzie pewnie sodoma i gomora... w zakładzie przy rutynowej wymianie nam tego nie wyczyszczą, chyba że nie będzie kolejek. Możemy sami w porę zareagować, przeczyścić czy przesmarować odpowiednim preparatem co tam nam pasuje i sami skontrolować chociaż wizualnie jeśli za bardzo się nie znamy sytuację w nadkolu.
Koła na zimę możemy mieć odpowiednio mniejsze np. na zimę 16 a na lato 18. Ładne felgi robią największe wrażenie na aucie i nie musimy ciągle mieć tych samych w ten sposób nam się nie znudzą ale jak komuś wszystko jedno i nie zwraca uwagi na wygląd to nie ma czym się przejmować. Najważniejszy powód to, że przy ciągłej przekładce opon może dojść do jakichś mikrouszkodzeń a to już się robi niebezpieczne, podczas wymiany jest też nadwyrężana stopka opony i nie przylega już tak dobrze do fegi przez co szybciej traci ciśnienie. To by było na tyle tak na szybko.



malizna1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 18, 2017 08:45

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: malizna1 » pn lis 12, 2018 07:16

Czy felgi 16 o parametrach ET 46, szerokość 6.5 i otwór centralny 57.1 będą pasowały do VII GTI? Ori mam 18 koła. Pytam się odnośnie kół i opon na zimę



Awatar użytkownika
przemyslaw_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 30, 2018 20:15
Lokalizacja: EL
Auto: VW Golf VII Variant 1.4 TSI 140 Highline (2014')
Silnik: CHPA

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: przemyslaw_z » pn lis 12, 2018 09:30

Czy w Golfie 7 czujniki ciśnienia są w kole czy działają na podstawie czujników ABS i ESP?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: tatian » pn lis 12, 2018 11:03

Na podstawie czujników.



malizna1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 18, 2017 08:45

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: malizna1 » wt lis 13, 2018 07:15

Czy felgi 17 cali wejdą do vw golf VII GTI? Jak tak to jakie muszą mieć parametry? Bardzo proszę o pomoc



Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Re: Opony i felgi do Golfa MK VII

Post autor: autkowy » czw lis 22, 2018 13:47

lose226 pisze:
wt paź 16, 2018 06:55
wymienialiście moze opony w aucie na gwarancji w aso? Jest coś taniej?
Jest znacznie drożej (ok 3x) niż w zwyczajnych serwisach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości