opony wielosezonowe czy zimowe?

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
siemkos89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw sie 21, 2008 16:21
Lokalizacja: Mława
Auto: golf 5
Silnik: BSE
Kontakt:

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: siemkos89 » sob lis 29, 2014 16:08

Witam panowie obecnie jezdze golfem mk2 z silnikiem 1.3 od 2001 jest w rodzinie na wiosne oddaje go bratu bo zdaje prawko. i mam dylemat latem tego roku musialem zmienic 2 opony bo jedna byla latana i tak uchodzilo z niej powietrze byly to debica navigator wielosezonowe kupilem te hanookihttp://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook ... t#77194680 na przodzie zostaly stare navigatory z 2007 roku ktore krotko mowiac juz nie nadaja sie do jazdy i teraz kupic 2 nastepne hanooki wielosezonowe? te sie dobrze sprawuja czy kupic zimoki? od poczatku jak jest golf w rodzinie jezdzil na wielosezonowych. Czy naprawde opony wielosezonowe to zlo? jezeli ktos robi okolo 7-8tyskm rocznie jezdzi spokojnie i ma maly silnik?



Goldi_Cz-wa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 18, 2014 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: Goldi_Cz-wa » sob lis 29, 2014 16:33

Ja bym został przy wielozezonowkach. Osobiście mam całoroczne gumy i po roku czasu stwierdzam że warto było pójść w tym kierunku.


Obrazek

Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: Ogoniasty » pn gru 01, 2014 23:49

Wielosezonówki to temat rzeka. Ile ludzi tyle opinii. Ja osobiście nie jestem ich zwolennikiem i wybierałbym zimówki. Hankook to jednak dobra firma i można zaryzykować.


Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: grandi » pn gru 01, 2014 23:58

Znasz czapkę na zimę i na lato?
Przy tych zimach nie wiem czy jest sens kupować zimowe takie moje zdanie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: Maszan » wt gru 02, 2014 21:46

Navigatory używam już 2 komplet w Felicii 1.3 a teraz w Borze.przy naszych zimach jak dla mnie sie sprawdzają.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

opony wielosezonowe czy zimowe?

Post autor: marzyciel33 » pt gru 12, 2014 13:06

Jeździłem na zimówkach i na wielosezonowych oponach i jak dla mnie wielkiej różnicy w jakości nie ma - być może, że należę do grona kierowców, którzy jak widzą zaśnieżoną drogę, to zwalniają do przysłowiowych 70 km/h :)
Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w 1 komplet dobrych wielosezonowych opon np Dunlop SP 4All Seasons (przedział cenowy w zależności od rozmiaru to 200-300 zł źródło: Motointegrator.pl) niż w dwa komplety kiepskich zimówek i letnich. Szczególnie jeżeli ktoś jeździ głównie po mieście i sporadycznie wyjeżdża poza miasto. A takich rodzynków jest przecież większość z nas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości