otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: TAZ » sob gru 28, 2013 18:19

Przecież widać od razu, że te felgi nie miały 5X100mm rozstawu. I to jest przyczyna. Ktoś rozwiercił otwory na owale żeby to dokręcić, a każde kolejne dokręcenie tylko niszczyło dalej otwory. Daj dobre foto otworu na śrubę i foto płaszczyzny przylegania felgi do piasty bez pierścienia. Daj też foto każdego ramienia od tyłu bo rozstaw powinien tam być.



Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 913
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: darrrrekdaro » ndz gru 29, 2013 00:20

felgi są 5x100 a przynajmniej w takiej specyfikacji je kupiłem-jeździły na audi a3 tej generacji co mój golf, dystanse 5x100 kupowane a nie jakes dorabiane pasowaly idealnie do felg nigdy zadnych problemow z zakladaniem nie było. jak elgi kupilem nie zauwazylem takiego problemu tzn lekko wyszlifowanych dziur od śrub no i centra felgi tez nie rzucila mi sie w oczy. zadnych luzow tez nigdy nie było a czesto zdejmowalem i zakladalem kola i zwracalem uwage na jakiekolwiek luzy.
lekko wyszlifowane otwory i dziwne zdeformowania zauwazylem ostatnio podczas mycia tych felg.. przypominam, ze z przodu mialem dystanse 11 mm BEZ WARGI POMOCNICZEJ i przypominam tez, ze mam air ride i moze felga przez to pracowala, moze to mialo wplyw na wyrobienie sie .. ? nie mam pojecia. osobiscie podejrzewam dystanse bez warg bo wtedy felgi trzymają sie tylko na śrubach..


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: TAZ » ndz gru 29, 2013 01:01

5 śrub by nagle do środka się nie skosiło od tego.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: beetle » ndz gru 29, 2013 01:17

pisz o braku centrowania na dystansach a nie o braku jakiejś "wargi pomocniczej" :rozpacz:
skąd wziąłeś taką nazwę :hmm: to forum motoryzacyjne i używamy języka technicznego.
np. otwór centrujący, pierścień centrujący, dystans z centrowaniem, centrowanie na piaście... itd.

"trzymania sie tylko na śrubach" też bym się przyczepił ale akurat w przypadku tych felg rzeczywiście tak było :(
nie sądzę aby obecność plastykowego pierścienia cokolwiek tu zmieniła, moją opinię skąd na feldze wziął się ten pentagram i fasolki wyraziłem wcześniej.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 913
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: darrrrekdaro » ndz gru 29, 2013 01:43

z roznymi opisami ,, dystansu z centrowaniem ,, sie spotkalem :P łącznie z takim, ze to ułatwienie zakladania felgi zeby nie spadała przy zakladaniu :P oczywiscie mowa ciągle o centrowaniu. jedynie moge podejrzewac w czym tkwi problem. calkiem mozeliwe ze sprzedam te felgi .. poki co dzieki za odpowiedzi


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 913
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

otwór centrujący, otwory na śruby.problem

Post autor: darrrrekdaro » wt sty 14, 2014 19:02

Stalu pisaleś wczesniej, ze takie coś da sie naprawić .. jak ? przetoczyć otwór ? mozna takie cuda zdziałać? co potem z pierscienieami centrujacymi ? dobiorę ?


Mój Golf tutaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości