Stuki po założeniu nowych opon i felg

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

Stuki po założeniu nowych opon i felg

Post autor: lose226 » wt maja 21, 2019 17:46

Hej pomyślałem, że zapytam
Jakiś czas temu kupiłem używane felgi orygnialne vw, do tego z oponami Michelin Pilot Sport 3. Pojechałem z nimi do aso, na wyważenie i przekręcenie z zimowych na te lato. Po paru kilomtrach usłyszałem stuki, takie rytmiczne, jakby kamień w oponie. Pojechałem znów do aso (oczywiście mechanik z którym jechałem udawał, że on nic nie słyszy ani nie czuje, a tego samego dnia dwie osoby mi na to zwracały uwagę, jadnak po którymś razie zgodnie przynał mi rację), podniósł auto i po 2h powiedział mi, że opony są wyząbkowane :D Nowe opony, nie miał racji, ale był blisko, pojechałem do wulkanizacji by zrobić test drogowy opon, tam mi powiedziano, że opony mają wadę fabryczną (coś tam nie poprawna kontrukcja zakładki, podobno znany temat). Opony odesłałem do sprzedawcy, sprzedawca do michelin. Po około 2tyg. zadzwoniłem do sprzedawcy, ale michelin jeszcze nie rozpatrzył tej reklamacji i sprzedawca zaproponował, że kupi dla mnie nowe opony i odbiore je sobie u siebie w mieście (Inter Cars), tym razem Michelin Pilot Sport 4. Po założeniu i wyważeniu, (też w aso) stuki pojawiają się przy prędkościach od 40-69km/h (głośność stuków zależy od drogi po jakiej jadę, na jednym odcinku bywa głośniej na innym ciszej). Czy jest to możlwie bym miał takiego pecha? Czy ma ktoś pomysł co to może być? Nie mam już siły i chęci wydawania kasy na kolejne testy drogowe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości