Poradniki kupującego VW

Linki do stron o VW i nie tylko.

Moderatorzy: a-nitka, Meegi

JeżBolesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 09, 2012 12:22

Poradniki kupującego VW

Post autor: JeżBolesław » wt paź 09, 2012 11:36

Cześć, chciałem podzielić się z wami poradnikami kupującego jakie znalazłem na pewnej stronie internetowej, stronka jest chyba dość świeża bo na razie ruch jest niewielki, chociaż liczba komentarzy rośnie a zawartość jest niezwykle bogata (historie marek, modeli, rady dot. oleju, opon, po prostu wszystko). Jest tam też dział pt. Poradnik kupującego i tam są teksty o tym, co się psuje w różnych volkswagenach m.in. w golfie IV, V i VI.

http://furora.tv/artykul/200-volkswagen-golf-4-opinie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://furora.tv/artykul/217-volkswagen ... i-problemy" onclick="window.open(this.href);return false;
http://furora.tv/artykul/199-volkswagen-golf-6-usterki" onclick="window.open(this.href);return false;

Są też porady dotyczące wielu innych modeli. Prosiłbym doświadczonych użytkowników tego forum o rzucenie na to okiem - czy jest to wiarygodne źródło informacji czy bzdury? Zastanawiam się nad zakupem samochodu, może akurat nie tego tylko Polo ale nie wiem czy można im ufać.

Pozdrawiam i mówię "cześć" wszystkim użytkownikom forum. :)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Poradniki kupującego VW

Post autor: Kamel » śr paź 10, 2012 00:57

JeżBolesław miałem MK4 1,8 AGN 125KM przez ponad 4,5 roku. Przez cały okres użytkowania przeprowadzałem regularne wymiany eksploatacyjne.
Byłem 2 właścicielem MK4, kupiłem go przy przebiegu 106.000km a sprzedałem przy 178.000km.
Oprócz regularnych wymian filtrów, oleju w silniku i skrzyni (był to automat) dodatkowymi kosztami była wymiana gum w zawieszeniu, gdzie w zasadzie jeszcze spokojnie by pojeździły, ale jak się wziąłem za wymianę gum na stabilizatorze i wahaczu to wymieniłem pełen komplet.
Oprócz tego wrzuciłem zestaw naprawczy tylnej wycieraczki, bo to akurat jest przypadłość nie tylko MK4 i MK5, ale i kombiaków Passata B5, Audi A4, itp.

Obecnie jestem również 2 właścicielem Jetty A5 2.0 TDI 140KM z przebiegiem ok. 115.000km i na chwilę obecną (po przejechaniu ok. 7.000km) koszta jakie poniosłem to koszt wymiany rozrządu z pompą (ok. 500zł), wszystkich filtrów (ok. 170zł), wszystkich płynów (ok. 120zł), czujnika temperatury (ok. 30zł) i żarówki światłą pozycyjnego W5W ok. 2zł). Jak widzisz są to zwykłe koszta eksploatacyjne, które się ponosi w zasadzie przy każdym zakupie samochodu. Jak na razie - odpukać - nie dostrzegam innych przypadłości, a jestem mocno przewrażliwiony na wszelkiego rodzaju trzaski, zgrzyty, itp.
Kilka odprysków po kamykach na zderzaku i masce pomijam, bo tego niestety nie unikniemy na naszych "wspaniałych" drogach.


Z typowych usterek w MK4 może nie tyle z własnych doświadczeń, ale z doświadczeń innych mogę Ci wymienić:
- padające mikrostyki w zamkach drzwi (jest to przypadłość większości VAG-ów),
- psujące się mechanizmy tylnej wycieraczki w HB i Kombi (również jest to przypadłość i innych VAG-ów),
- woda dostające się do wnętrza przez wyrobione uszczelki drzwiowe, przez przelotkę linki maski, przez skrzyneczkę z wtyczkami pod podszybiem, przez zapchane odwadniacze szyberdachu,
- skrzypiące gumy stabilizatora,
- padające zaworki N75.
Co do rdzy to już kwestia dbania o samochód przez poprzednika, jak również powypadkowa przeszłość i kiepskie poskładanie auta do kupy.


Tak więc wszystko zależy jak się przyłożysz do poszukiwania samochodu. I naprawdę nie ma sensu szukać na siłę samochodu z niskim przebiegiem na liczniku, bo nie od dziś wiadomo, że handlarze ściągają szroty z przebiegiem kilkuset tysięcy km, kręcą do pożądanego w PL kilkudziesięciotysięcznego, podpicowują i sprzedają jako stan idealny. Lepiej kupić coś z przebiegiem większym, a prawdziwym, ale za to żeby auto było zadbane.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

JeżBolesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 09, 2012 12:22

Poradniki kupującego VW

Post autor: JeżBolesław » śr paź 10, 2012 11:27

Dzięki za odpowiedź, zasady którymi należy się kierować przy zakupie samochodu znam - chciałem tylko poznać Waszą opinię czy warto się sugerować tymi poradnikami kupującego. Jest ich tam wiele, część z nich dotyczy samochodów którymi byłbym zainteresowany.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Poradniki kupującego VW

Post autor: Kamel » śr paź 10, 2012 13:02

JeżBolesław no na pewno jakaś (pewnie i większa) część wad zawartych w tych poradnikach jest prawdziwa i występuje w danych modelach.
Tak więc w sumie można się tym posiłkować na zasadzie profilaktycznego sprawdzenia przypadłości danej marki czy modelu.
Jednak nie należy się kierować tylko tym co tam piszą, ale zwracać uwagę na wiele więcej :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości