ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: dziejo » pt paź 27, 2006 13:18

Data utworzenia: 04-12-2003
Opis: Galeria poniższa opisuje zagadnienia związane z instalacją LPG czyli propan-butan w samochodzie.

http://arbiter.pl/galeria/mixerLPG" onclick="window.open(this.href);return false;

W wyniku ostatnich badań i lame przeróbek postanowiłem zmienić mikser LPG na taki o większej średnicy. Zaopatrzyłem się w takie urządzenie bezpośrednio u producenta, gdyż moje pielgrzymki po nieudacznikach gazownikach skończyły sie na tym, że odpowiedniego mixera nikt nie miał a na problem inwalidztwa auta na benzynie poradzić nikt nic nie mógł.

Co więcej gazownik który instalował mi śmierdziucha mówi, że ten mixer 35mm jest odpowiedni do silnika 2.0 12V i tak ma być, a to że auto niemal nie jeżdzi na benzynie, to tez juz trudno. Przez 50kkm exploatacji auta na LPG poznałem kilku gazowników. Jeśli masz problemy z instalacją LPG - rozwiąż je sam i nie licz na pomoc amatorów od oszczędzania.

[ Dodano: Pią Paź 27, 2006 13:38 ]
VERTE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 29, 2006 02:06

to z są dziurą to kiedyś słyszałem że to przez czujnik wyprzedzenia zapłonu- naciskasz na gaz czekasz i po chwili szarpnięcie i jedzie tylko to było w jeżdżącej zagadce na kółkach(peugeot partner 1.4)


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn kwie 23, 2007 20:09

a to drugie wyjście do gazu nie jest przypadkiem przeznaczone do wolnych obrotów??? jeśłi dobrze widze to mikser jest z http://www.rybacki.pl/



jacek1554
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 19:31
Lokalizacja: PODKARPACIE RRS

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: jacek1554 » sob sty 08, 2011 22:37

witajcie mam golfa 2 89 r 1,6 lpg i chciałbym zapytac jakiej średnicy mabyc tam mikser i czy zamiana na większy coś poprawi gaznik 2E pozdrawiam



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: mariusz_k90 » ndz sty 20, 2013 23:00

jacek1554 pisze:witajcie mam golfa 2 89 r 1,6 lpg i chciałbym zapytac jakiej średnicy mabyc tam mikser i czy zamiana na większy coś poprawi gaznik 2E pozdrawiam
to samo chciałbym wiedzieć.
Mój PN kuleje na benzynie, ja może niepotrzebnie szukałem przyczyn w gaźniku, mikser ma bardzo mały przelot.
Problem polega na tym, że na benzynie ciężko odpala, a podczas jazdy jak się doda gazu to dusi się, po czym nagle budzi się i wyrywa do przodu.
Na gazie nie ma problemów, poza bardzo dużym spalaniem. Na emeryta ciągnie 13-14 litrów, szaleć nawet nie próbowałem ale pewnie przekroczy 20.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: BolekLodz » pn sty 21, 2013 12:29

Gaz masz źle wyregulowany. Jaki typ instalacji? Elektroniczny zawór na wężu, czy śruba? Jakie trzyma niskie obroty? Elektroniczny łatwo wyregulować samemu. Wystarczy wkręcać śrubę na reduktorze (parowniku) do momentu, aż obroty spadną do satyswakcjonującego poziomu. Tak, żeby nie były zbyt wysokia, a nie gasnął. Przejechać się kawałek i sprawdzić jak idzie.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: mariusz_k90 » pn sty 21, 2013 22:51

pierwsza generacja, bez elektroniki. niskie obroty trzyma na lpg idelanie



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: BolekLodz » wt sty 22, 2013 21:39

Przejedź się do gazownika, powinien to wyregulować. Jakbyś miał elektrozawór zamiast śruby, to bym wytłumaczył Ci, jak to wyregulować, ale ze śrubą, to lepiej podpiąć pod kompa.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
sebo240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 25, 2011 21:07
Lokalizacja: pińczów

ZAMIANA MIKSERA by ARBITER

Post autor: sebo240 » sob lut 22, 2014 22:41

mariusz_k90 jeśli masz jąkąś zwężke założoną przy dolocie powietrza do gaźnika to wywal to,wyreguluj gaz i problem z dużym spalaniem się naprawi no i na bęzynie też będzie śmigał, nie zapomnij o wymianie filtra gazu.


sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości