[inny] Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nowyy11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2015 21:04

[inny] Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: Nowyy11 » pt sty 11, 2019 22:04

Witam.
Chciałbym się poradzić w następującej kwestii.
Moja butla LPG kończy okres ważności.
Co teraz powinienem zrobić?
Chcę wstawić nową na następne 10 lat, nie chcę tej starej homologować bo ponoć się jest to nie opłacalne a do tego byłaby wtedy na krótszy okres czasu...
Pytanie teraz mam takie, czy muszę dokonać tej wymiany w jakimś specjalistycznym warsztacie, co zajmuje się LPG czy mogę to zrobić w każdym lepszym, który się zgodzi to zrobić?
Czy po za butla trzeba tez wymienić coś jeszcze?
Czego trzeba dopilnować jeżeli chodzi o papiery itd?
Rozumiem, że wraz z nowa butla przychodzą nowe papiery na 10 lat legalizacji i wystarczy, że butle mi wstawią w jakimkolwiek warsztacie i mogę sobie jeździć? Nie muszę robić jakiegoś przeglądu?
Z góry dzięki za informacje.



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Re: Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: myszazro » sob sty 12, 2019 09:24

Możesz sam albo gdzie chcesz,papiery z nowej butli pokażesz na przeglądzie,sprawdzą numery i wklepią w kompa,jak wielozawór jest dobry to tylko nowa uszczelka



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[inny] Re: Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: Maszan » sob sty 12, 2019 14:00

Czemu sie nie oplaca przedluzac homologacje? Za 270 pln nie zalozysz nowej butli raczej. Jesli butla byla we wnece to raczej skorodowana nie jest dostanie homologacje na kolejne 10 lat. 2 lata temu robilem takie cos w swojej Skodzie : umawiasz sie , wyjezdzasz gaz do zera ,zajezdzasz z rana do Panow, demontuja zbiornik , odjezdzasz na benzynie i za 2 dni przyjezdzasz na montaz(zalewaja pare litrow zeby szczelnosc sprawdzic) .Dostajesz papier i masz sprawe zalatwiona.
Moim zdaniem sie oplaca.Za rok w Leonie tez bede tak przedluzal waznosc zbiornika. Skad jestes? W Krakowie na Nowohuckiej to robia kolo Selgrosa.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Nowyy11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2015 21:04

[inny] Re: Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: Nowyy11 » pn sty 14, 2019 02:00

myszazro pisze:
sob sty 12, 2019 09:24
Możesz sam albo gdzie chcesz,papiery z nowej butli pokażesz na przeglądzie,sprawdzą numery i wklepią w kompa,jak wielozawór jest dobry to tylko nowa uszczelka
A nie będa robić problemów, że jest inny numer butli?
Maszan pisze:
sob sty 12, 2019 14:00
Czemu sie nie oplaca przedluzac homologacje? Za 270 pln nie zalozysz nowej butli raczej. Jesli butla byla we wnece to raczej skorodowana nie jest dostanie homologacje na kolejne 10 lat. 2 lata temu robilem takie cos w swojej Skodzie : umawiasz sie , wyjezdzasz gaz do zera ,zajezdzasz z rana do Panow, demontuja zbiornik , odjezdzasz na benzynie i za 2 dni przyjezdzasz na montaz(zalewaja pare litrow zeby szczelnosc sprawdzic) .Dostajesz papier i masz sprawe zalatwiona.
Jutro sprawdzę temat ale tak słyszałem, że każdy mówi, że nie opłacalne. Butle mam w kole, a czy dają bez problemu na 10 lat następne? Od czego to zależy?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Re: Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: myszazro » pn sty 14, 2019 09:21

Razem z nową butlą dostajesz papiery z homologacją i tdt,co do przedłużenia,raz robiłem 190zł mnie to kosztowało i trwało 30 minut



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[inny] Re: Wymiana butli LPG, gdzie wymienić, jakkie procedury?

Post autor: Maszan » pn sty 14, 2019 13:19

Nowyy11 pisze:
pn sty 14, 2019 02:00
myszazro pisze:
sob sty 12, 2019 09:24
Możesz sam albo gdzie chcesz,papiery z nowej butli pokażesz na przeglądzie,sprawdzą numery i wklepią w kompa,jak wielozawór jest dobry to tylko nowa uszczelka
A nie będa robić problemów, że jest inny numer butli?
Maszan pisze:
sob sty 12, 2019 14:00
Czemu sie nie oplaca przedluzac homologacje? Za 270 pln nie zalozysz nowej butli raczej. Jesli butla byla we wnece to raczej skorodowana nie jest dostanie homologacje na kolejne 10 lat. 2 lata temu robilem takie cos w swojej Skodzie : umawiasz sie , wyjezdzasz gaz do zera ,zajezdzasz z rana do Panow, demontuja zbiornik , odjezdzasz na benzynie i za 2 dni przyjezdzasz na montaz(zalewaja pare litrow zeby szczelnosc sprawdzic) .Dostajesz papier i masz sprawe zalatwiona.
Jutro sprawdzę temat ale tak słyszałem, że każdy mówi, że nie opłacalne. Butle mam w kole, a czy dają bez problemu na 10 lat następne? Od czego to zależy?
Sprawdz, ceny Ci podalem aczkolwiek byla to cena w 2017 - moge podpytac znajomego ile teraz bo tez robil. Na ile dadza homologacji zalezy jaki stan butli - jesli nie jest skorodowana to bez problemu 10 lat


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości