[mk6] Tankowanie LPG za granicą

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfistofeles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 10:33
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Tankowanie LPG za granicą

Post autor: Golfistofeles » pt cze 15, 2018 08:33

Witam.
Proszę o poradę. Czy ktoś z Was ma wiedzę czy w takich krajach jak Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja są inne końcówki do tankowania LPG niż w Polsce. Jadę na wakacje i wolę się przygotować na ewentualne niespodzianki.
Macie jakieś spostrzeżenia na powyższy temat.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Daniel



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk6] Re: Tankowanie LPG za granicą

Post autor: Hubi14 » sob cze 16, 2018 10:13

u szwaba i wiatraka są bankowo inne, tu na południe chyba są końcówki jak u nas a w razie problemu to spokojnie na stacji można sobie wypożyczyć :) ja kiedyś też do chorwacji leciałem to LPG tankowane bez problemu było :) aaa tylko się nie przestrasz, że Ci więcej gazu może do butli wejść, ja jak w kraju tankowałem to wchodziło około 37 a za granica dobijałem spokojnie do 40 :D



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk6] Re: Tankowanie LPG za granicą

Post autor: luckyboy » ndz cze 17, 2018 16:48

W Austrii z gazem cienko, więc lepiej zatankować przed wjazdem. Gdzie indziej te same złącze.



Golfistofeles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 10:33
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Re: Tankowanie LPG za granicą

Post autor: Golfistofeles » czw lip 05, 2018 07:53

Dzięki chłopy za informację. Spokojniej mogę planować wakacje.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk6] Re: Tankowanie LPG za granicą

Post autor: hubi_pl » czw lip 05, 2018 08:21

W Niemczech na stacjach TOTAL masz dwa rodzaje końcówek w dystrybutorze. W wymienionych przez Ciebie sa takie same z tego co zauważyłem, zdziwiło mnie że podłączasz końcówkę, przekręcasz "wajhę" i nic nie musisz trzymać, jak się skończy tankować to odbije.


Mr Haldex ;)

Golfistofeles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 10:33
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Re: Tankowanie LPG za granicą

Post autor: Golfistofeles » sob lip 21, 2018 23:26

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
Jeszcze raz dziękuję za informacje dotyczące tankowania gazu za granicą. Faktycznie jest tak jak napisał Hubi14, luckyboy czy hubi_pl. Końcówki są takie same w Czechach i Chorwacji (potwierdzam bo tam tankowałem). W Czechach litr gazu LPG wyszedł po 2,8 zł, w Chorwacji (okolice Splitu) 3,05-3,12. W Chorwacji, pod granicą ze Słowenią, na stacji Tifon, udało mi się zatankować po 2,77 zł. Przjeżdżając przez Słowenię widziałem gaz po 0,668 - wychodzi podobnie jak w Chorwacji w okolicach dużych miast - 3,06 zł. Austrię na szczęście przejechałem bez tankowania, za Pb95 życzyli sobie na stacjach 1,68 - 1,77 euro za litr, więc pewnie i gaz byłby drogi.
Polecam również wszystkim wyjeżdżającym do Chorwacji aplikację HAK, posiada wiele przydatnych funkcji - niestety minus za brak języka polskiego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości