ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » wt wrz 26, 2017 18:10

Witam.Mam od dłuższego czasu problem z LPG w moim golfie 1.6ABU.
Otóż gdy rano odpalę i przerzucę na lpg to jakiś czas jest wszystko ok, jednak po ujechaniu ok +-1km ( plyn na małym obiegu ma wtedy ok30'C) redukując biegi by skręcić samochód gaśnie. Gaśnie nie tylko po między zmianą biegów,również wrzucając z piątego biegu na luz i skręcając wcześniej hamując też potrafi zgasnąć. Instalacja 2generacji reduktor lovato gaz założony rok temu.Gazownik umywa ręce mówiąc,że już nie ma pomysłów. Wymienione do tej pory:
Przewody wn,świece,filtry,palec,kopułka,rozrząd.
Gazownik myślał że *#cenzura#* pęd powietrza go i związku z tym pokleił otwory w reduktorze,lecz to nie pomogło.
Ustawiał również dawkę gazu na analizatorze spalin i wszystko miało być ok a nie jest. Na benzynie nie ma takich problemów.
Pomóżcie bo już nie mam siły do tego.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: grandi » wt wrz 26, 2017 19:25

jaka masz centralke pokaz zdjecie kpulki


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » śr wrz 27, 2017 08:46

Instalacja to Stag-l plus. I zamiast krokowca mam jakieś dziadostwo zamontowane (śruba +krokowiec który jest cały czas w pozycji otwartej) Gdy byłem u gazownika i zasugerowałem że skroił mnie za instalację 2 generacji a w rzeczywistości zamontował (o ile można tak ją nazwać) 1.1/2generacji, to odpowiedział że producent takie coś robi a on tylko to montuje.Na pytanie po co krokowiec przy śrubie odpowiedział by pytać producenta. Nie zaprzeczył że krokowiec jest cały czas otwarty. W załącznikach daję zdjęcia centralki i owego wynalazku.ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: grandi » śr wrz 27, 2017 14:04

Dobra daj jeszcze zdjęcia parownika ten gazowników to jakiś amator i partacz nie wiem też jaki masz mikser mogłeś zamontować bingo S4 albo bingo m a teraz założył ci 1 gen pokaż też jak masz zainstalowany reduktor


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » śr wrz 27, 2017 14:25

Nie mam teraz samochodu pod ręką,ale znalazłem w sieci zdjęcie reduktora. U mnie jest w tym samym miejscu i tak samo ułożony. Zdjęcie miksera też z sieci ja mam identyczny średnica 36mmObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: grandi » śr wrz 27, 2017 21:56

Taki reduktor ?

https://a.d-cd.net/b56b1f2s-960.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » czw wrz 28, 2017 13:44

Taki reduktor mamObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: grandi » pt wrz 29, 2017 00:31

Umiesz wpiąć multimetr w obwód sondy?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » pt wrz 29, 2017 14:12

grandi pisze:Umiesz wpiąć multimetr w obwód sondy?
Potrafię, ale powiedz do czego zmierzasz? Sonda ma ustawioną wartość 1 na LPG na benzynie pracuje w pełnym zakresie sprawdzałem vagiem.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: zilog » pn paź 02, 2017 02:28

Masz instalację najbardziej prymitywną z możliwych. To jest instalacja I generacji. Reduktor patrząc na zdjęcia nie ma śruby do regulacji obrotów biegu jałowego.
Potrzebna jest porządna regulacja instalacji. Potrzebny jest gazownik, który ma trochę doświadczenia i sporo czasu.
Regulacje instalacji lpg trzeba zrobić nie tylko na postoju ale także w trasie.

Na gaśnięcie przy wyrzucaniu na luz możesz spróbować zrobić tak. Odwróć wlot rury którą wchodzi powietrze do filtra powietrza do tyłu, do środka. Chodzi o to żeby nie łapać bezpośrednio podmuchu powietrza. W takich sytuacjach robi się uboga mieszanka gaz-powietrze i silnik potrafi gasnąć.
Wtedy da się w wielu wypadkach ograniczyć zjawisko gaśnięcia przy wrzucaniu na luz.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: ABU gaśnie na skrzyżowaniach na lpg

Post autor: stefan666 » pn paź 02, 2017 10:32

zilog pisze: Na gaśnięcie przy wyrzucaniu na luz możesz spróbować zrobić tak. Odwróć wlot rury którą wchodzi powietrze do filtra powietrza do tyłu, do środka. Chodzi o to żeby nie łapać bezpośrednio podmuchu powietrza. W takich sytuacjach robi się uboga mieszanka gaz-powietrze i silnik potrafi gasnąć.
Wtedy da się w wielu wypadkach ograniczyć zjawisko gaśnięcia przy wrzucaniu na luz.
Problem w tym że on gaśnie bezpośrednio po zatrzymaniu się więc pęd powietrza tutaj nie odgrywa żadnej roli.
Doszedł nowy objaw.Po nagrzaniu się powyżej 90'C startując w mieście w korkach trochę przebiera :kac:
Podczas jazdy brak szarpania, kichania w dolot itd. Wybiorę się za niedługo na gwarancję z nim zobaczymy co powie. Czekam także na wasze sugestie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości