Problem z samoczynnym przełączaniem się z benzyny na gaz.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 23, 2014 12:38

Problem z samoczynnym przełączaniem się z benzyny na gaz.

Post autor: zem » wt wrz 19, 2017 12:32

Witam



Golf 1.4 16V 2000r.
Instalacja gazowa- sekwencja, stag 4, wtryski hana.


Panowie od jakiegoś czasu mój Golf ma problem z automatycznym przejściem z benzyny na gaz.
Wygląda to tak że zapalam auto, kontrolka miga i czeka na osiągnięcie odpowiedniej temperatury przez silnik po czym następuje przełączenie, słychać jak zawór robi charakterystyczne kliknięcie gaz zostaje załączony po czym mija 1-2 i następuje piszczenie z kontrolki oraz jej miganie- gaz nie zostaje załączony. Po tym wszystkim muszę ręcznie wyłączyć i włączyć gaz po jakiejś tam chwili na ogół robię to jak temperatura trochę wzrośnie i wtedy gaz już wchodzi bez problemu.

Problem występuje nawet po 2 godzinach postoju. Kiedy auto odpalanie jest po krótkim postoju gaz wbija się sam bez problemu.

Co zostało zrobione:

-Wymiana filtrów u gaziarza (problem wystąpił po dłuższym czasie po wizycie)
-Wymiana świec
-Kable zapłonowe sprawdzone jest wszystko ok, brak przebić etc.
-Wymiana filtra powietrza
-Płyn chłodniczy w normie.


Czy problemem mogą być same ustawienia gazu? Chodzi mi o ustawienia temperatury gdyż czasem auto bardzo szybko chciało wbić gaz np w upalne dni.
Pytanie czy nie świruje czujnik temperatury?


Bardzo proszę o jakieś rady gdyż nie chce od razu oddawać auta do gaziarza gdyż czuje że to jakaś pierdoła.

PS- Czasami gaz wbijał się bez problemu lecz działo się to bardzo rzadko na ogól wyrzuca wyżej opisany błąd.


Pozdrawiam



Lasek7880
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 16:09

Problem z samoczynnym przełączaniem się z benzyny na gaz.

Post autor: Lasek7880 » ndz gru 10, 2017 20:27

Podłączę się pod temat.
Mam problem z przejściem z benzyny na gaz po pierwszym rozruchu w Golfie Plusie z fabrycznie zamontowaną instalacją gazową Landi Renzo. Po porannym odpaleniu przełącza się dopiero po około 8 km. Następne odpalania w ciągu dnia - problem nie występuje (przełaczenie po 300m). Nie wiem jak to można zdiagnozować ponieważ nie ma gniazda diagnostyki LPG (podobno odbywa się to przez gniazdo główne pod kierownicą). Serwisy VW obdzwonione przeze mnie nie spotkały się z fabrycznie zamontowaną instalacją i nie wykazują zainteresowania rozwiązania problemu.
Samochód użytkuję od września tego roku i na początku nie było z tym problemu. Co o tym sądzicie. Może ktoś już serwisował instalację LPG przez główne gniazdo diagnostyki.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z samoczynnym przełączaniem się z benzyny na gaz.

Post autor: Hubi14 » ndz gru 10, 2017 22:12

Landi ma swoją wtyczkę do diagnozy, taka okrągło-owalna wtyczka pod maską będzie w okolicy sterownika od LPG. Możliwe, że coś źle ustawione albo jakiś czujnik temperatury świruje..



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Problem z samoczynnym przełączaniem się z benzyny na gaz.

Post autor: grandi » ndz gru 10, 2017 22:53

Zacznij od wymiany czujnika temp


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości