Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bigi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 01:02

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: bigi91 » wt kwie 08, 2014 12:16

Witam, posiadam w moim golfie (1.8 75km aam monowtrysk) instalacje gazową tomasetto AT07 ze sterownikiem autoronic AL 700. Mój problem polega na tym że po przełączeniu z Pb na Lpg samochód nie trzyma niskich obrotów i gaśnie. W trasie po rozgrzaniu obroty faulują na biegu jałowym w granicy 4/5 tysięcy, trzęsie całym samochodem. Podczas jazdy oczuwalne jest niewielkie szarpanie w trakcie zmniejszania obrotów, lub przy powolnym przyspieszaniu. Przejrzałem już wiele tematu i sprawdziłem wszystkie możliwe usterki. Niestety nic nie pomagało, aż do momentu kiedy to odłączyłem odme od kolektora ssącego. Samochód nagle odzyskał obory nie gasł przy przełączaniu na zimnym silniku, stał się dynamiczny i wszytko wróciło do normy. Po zastawieniu wlotu do kolektora problem powraca i samochód gaśnie. Dodam że odma pracuje poprawnie i jest drożna. Mimo wszystko wolał bym mieć ją podpiętą pod kolektor. Chciał bym się dowiedzieć jak zaradzić tej usterce.

Poniższe zdjęcie przedstawia wąż po odłączeniu którego poprawia się praca silnika.

Obrazek

Dodam że na Pb nie mam problemów, silnik pracuje tak samo z odmą jak i bez niej.



skrzeku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 21, 2010 22:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: skrzeku » czw kwie 17, 2014 08:36

filtr powietrza kolego kiedy wymeniałeś ? załóż rurę od odmy, ściagnij rurę przy filtrze powietrza jeśli będzie ok tz ze coś się dzieje w filtrze powietrza może jest coś przytkane rurki podciśnienia z tyłu dolotu na wtrysku masz dobrze podpięte? co do odmy to na pokrywie zaworów zbiera się mleko szczególnie po sezonie zimowym warto sciągnąć dekiel i wymyć odmę najczęściej nie widać tego co pod siatką zalega i uszczelnij przy okazji pokrywę zaworów bo aż żal patrzeć jaki ten silnik zapocony moim zdaniem wygląda to na to że brakuje mu powietrza co może być złym odpowietrzeniem silnika lub przytkany dolot



skrzeku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 21, 2010 22:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: skrzeku » czw kwie 17, 2014 08:37

filtr powietrza kolego kiedy wymeniałeś ? załóż rurę od odmy, ściagnij rurę przy filtrze powietrza jeśli będzie ok tz ze coś się dzieje w filtrze powietrza może jest coś przytkane rurki podciśnienia z tyłu dolotu na wtrysku masz dobrze podpięte? co do odmy to na pokrywie zaworów zbiera się mleko szczególnie po sezonie zimowym warto sciągnąć dekiel i wymyć odmę najczęściej nie widać tego co pod siatką zalega i uszczelnij przy okazji pokrywę zaworów bo aż żal patrzeć jaki ten silnik zapocony moim zdaniem wygląda to na to że brakuje mu powietrza co może być złym odpowietrzeniem silnika lub przytkany dolot



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 19, 2014 00:24

jedź na regulację LPG albo czytaj w necie i reguluj sam, masz przebogaconą mieszankę w czasie jazdy na LPG i nie więcej nie szukaj, tylko regulacja , jeśli będa problemy to reduktor do naprawy lub regeneracji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mati88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 01, 2013 19:23

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: mati88 » pn maja 12, 2014 12:21

Miałem podobnie w moim Tomasetto 100HP, mam mk3 1,6 l. i po regulacji miałem wszystko OK. więc polecam Regulację z wymianą filterka Gazu (jest tam jakiś). W niedługim czasie (jakieś 6 miesiące) padł silnik krokowy... , i regulator przepustnicy... odmę też miałem odpiętą... założyłem ją i cybantem chwyciłem. Mój silnik bardzo chyba nie lubi LPG... ale po naprawie tego jeżdżę już rok spokojnie i wszystko ustało... Aaaa no i cięgło gazu wymieniłem bo też się powycierał... Moja rada przy silnikach z LPG w golfach mk2 i 3... nie pakować zamienników (patrz: silnik krokowy i regulator przepustnicy) bo jeździłem na zamiennikach miesiąc i się psuły... a jak dałem te "oryginały" to już rok mam spokój. :helm:



Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gaśnie, nie trzyma niskich obrotów na LPG

Post autor: msurma » pn maja 12, 2014 12:38

Podobny problem miałem w Oplu Astrze. Na zimnym silniku, nawet latem, przy niskich obrotach nagle zdychał. Pomogła wymiana filtra oraz regulacja. W moim przypadku było za dużo paliwa w mieszance.


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości