Spalanie 1.6 SR 101KM

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Dam » śr maja 21, 2014 21:48

Do 7ms jest spoko,jakbyś pomanewrował kropkami z 9 i 11ms w dół w czasie strojenia to byś pokrył obie mapki;)



Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: scaner21 » śr maja 21, 2014 21:51

Postaram się to ogarnąć jak najszybciej. Muszę to regulować na podobnej drodze co wcześniej ustawiałem PB?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Dam » śr maja 21, 2014 22:27

Wiesz, nie chodzi o drogę, trasę samą w sobie. Chodzi o te same warunki pracy silnika czyli rozgrzanie auta, temperaturę powietrza, wilgotność itd. Dlatego przy każdej regulacji trzeba od nowa zebrać mapę benzynową i gazową by te parametry były takie same. Jeżeli teraz po raz kolejny będziesz przystępował do regulacji to znowu kasujesz obie mapki i zbierasz je od nowa.

Co do drogi to wiadomo ze na trasie robi się to po prostu wygodniej bo można przyspieszać bez większego ryzyka dla siebie i otoczenia.



As489
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 19, 2014 22:13

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: As489 » śr maja 21, 2014 23:35

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to w Stagu jest możliwość automatycznej regulacji wskazania gazu przez przełącznik bez podpinania się pod komputer.

Wszystko jest w instrukcji ale pewnie większość nie czytała to wyjaśnię :grin:

Gdy już podjedziemy pod stacje z pustym zbiornikiem to:
1. Na pracującym na benzynie samochodzie wciskamy i przytrzymujemy przełącznik od gazu
2. Gasimy auto trzymając wciśnięty włącznik i wyjmujemy kluczyk
3. Tankujemy i odpalamy auto

i gotowe ;)
Dam, dziękuję za podpowiedź! Nie wiedziałem o tym



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: sulekmk4 » ndz maja 25, 2014 21:55

niezalogowany, już tak nie przesadzajmy. Po pierwsze to mój silnik nie był w przygotowany do wstawienia gazu, przepustnica nie była czyszczona, lambda nie była sprawdzana i inne podzespoły. Ale to była po części moja wina z racji pośpiechu. Jeśli chodzi o samą jazdę na gazie to nie narzekam, wszystko chodzi jak należy. A co do wtrysków i reduktora. Przecież jeśli odłożę sobie odpowiednią ilość pieniążków to mogę sobie zmienić te podzespoły. Wiem że reduktor nie robi szału ale z racji funduszy mam założony taki a nie inny. Także nie naciskaj tak kolego, nie każdego stać na super zaje*istą sekwencję. Jestem przeciętnym uczniem i nie szastam kasą na lewo i prawo, na golfa i sekwencje zapier*dalałem jak dziki reks w wakacje i w wolnych chwilach żeby zarobić na mój pierwszy samochód. Będą pieniążki to zmienię to i owo aby ulepszyć pracę sekwencji.


Obrazek
Obrazek

niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: niezalogowany » pn maja 26, 2014 15:01

sulekmk4, spoko, nie musisz się tłumaczyć, piszę o stanie faktycznym i tym co masz obecnie pod maską oraz o tym, że może to być przyczyną Twoich problemów o których wcześniej wspominałeś.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Dam » pn maja 26, 2014 16:06

Niezalogowany bez przesady, AKL to na tyle słaby i niewymagający silnik że pojedzie na wszystkim co jest dostępne na rynku.
Zdecydowana większość jeździ na Alasce i Valtekach (bo to najtańszy zestaw montowany na potęgę nawet do aut których nie obsłuży).
Jeżeli Sulek ma Alaske to nie ma się co przejmować bo ten reduktor radzi sobie w tym aucie. Na plus jest zintegrowany filtr fazy ciekłej i bezawaryjność (notuje duże przebiegi). Dlatego jestem zdania że nawet nie warto dopłacać do innego reduktora.

Valteków nie polecam bo wymagają kalibracji. Z tanich sprawdzonych wtrysków spoko są Reg Fast i AC W01 (tych nie trzeba kalibrować).

Prawda jest taka że najważniejszy jest poprawny montaż, regulacja i sprawne auto. Jeżeli jeden z tych punktów zawiedzie to problemy na gazie się tylko potęgują.



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: niezalogowany » pn maja 26, 2014 20:40

Dam, zgadza się, owszem ten silnik pojedzie na valtekach, pytanie tylko ile te valteki będą trzymały ustawienia.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Dam » pn maja 26, 2014 21:16

To już właśnie loteria. Przebiegi po których wymagają kalibracji są raczej mizerne dlatego szkoda czasu, nerwów i pieniędzy na te ,,wtryski"



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: sulekmk4 » czw maja 29, 2014 20:58

Ja jak dotąd przejechałem już wnet 9500km na sekwencji i jeszcze nic się nie dzieje.
Wiem, że to nie jest dużo, ale jak szlag je trafi to zmienię na coś innego.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gatuso_18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 20:11

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: gatuso_18 » pt maja 30, 2014 12:03

Jezdzilem dieslem, teraz mam gaz i powiem tak. Jezdzac z klima po miescie w dieslu zobaczysz na kompie spalanie od 8 do 9 litrow ropki. Trase licz 6. Mowie o normalnej dynamicznej jezdzie. Bez klimy spokojnie pol litry do litry mniej. Przy palowaniu trasa po 7 litrow, a miasto pewne 9 litrow.

Na gazie 12 litrow z klima miasto, trasa palowanie plus opony 205 .55 16 . Spokojna trasa do 130 km/h spalanie 9 - 9,5.

Jakbym mial zmieniac to pewnie na turbo bene w dobrym gazie. Rolnik jak zacznie Ci padac to bedziesz plakal. Pompy, wtryski, dwumasa, turbina. To nie zabawki a kosztowne sprawy...


Moj prawdziwy samochód , z mlodszym bratem :bigok:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gatuso_18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 20:11

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: gatuso_18 » pt maja 30, 2014 12:04

A zapomnialem dodac, tankuje po 2.24 gaz za litr :helm: w trasie na pelnym baku mam przejechane 450 km. Jezdzac ibi 6L 1.9 tdi 100 km robilem ok 650-700 km na pelnym baku - 240 zl 30 miasto 70 trasa. A jak w miasto wiecej jechalem z klima to spadalo do 500-550 km


Moj prawdziwy samochód , z mlodszym bratem :bigok:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tukan12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 17, 2012 15:03
Lokalizacja: Żory

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Tukan12 » pt maja 30, 2014 23:42

gatuso_18, swój chop!


Coś powoli sie dzieje ;) Tukan Customs.
SWAP 1.6 SR -> 2.3v5 AGZ
Zapraszam ! -> https://www.facebook.com/mk4bytukan

Revoltado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 10, 2015 19:34

Spalanie 1.6 SR 101KM

Post autor: Revoltado » pt lip 10, 2015 19:58

Siema wszystkim wszystkim, wyszukalem w Google ten temat i muszę się podpiąć. Kupiłem niedawno golfika 1.6 SR w LPG i właściciel deklarował, że jego spalanie to ok 8l gazu z tym, że w trasie. Pomyślałem ok to mi w mieście z moja ciężka noga to będzie palił ok.11 wiec wziąłem. Na pierwszej butli zrobiłem ok. 180 km pomyślałem, że to z klimy i bardzo ciężkiej jazdy wiec zatankowalem znowu. Druga butla z baaaardzo ekonomiczna jazda 80% w trasie z maks prędkością 100 (mówiłem, że ekonomiczne) wyszło mi spalanie ok. 15l. Wymieniłem olej, płyn chłodniczy, filtr oleju, filtr powietrza, pasek rozrządu i miskę olejowa bo stara miała wyciek a wolałem nowa niż spawac stara. No i dalej to samo. Wydaje mi się, że poprzedni właściciel nie dbał o instalacje i nie wymieniał filtrów gazu. Planuje jechać do gwzownika żeby się tym zajął ale przed tym czy warto wymienić kable wysokiego napięcia i świece? Wyczytałem tez, że może być wina niedogrzania wiec czujnik temperatury tez wymieniłem. Pytam co warto wymienić przed wizytą u gazownika bo wolę dwa razy nie jeździć do niego a mieszkam w mieście gdzie będzie pewnie trudno się dostać do dobrego gwzownika. Z góry sorry za ewentualne błędny słowne, pisze z telefonu i jestem okropnie chory.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości